Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

türkiye’nin beach club mafyaları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adı
hakan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Hocam nacizane önerim ayaklarınızın yere basmasıdır. Ve keza ülke gerçeklerini, realitisini iyi okumanızdır. Sağlıcakla..
hakkımdaki iyi düşünceleriniz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. bir gün yüz yüze tanışmak kısmet olursa uzuuuun uzun sohbet etmek isterim :)
saygı ve sevgilerimle :)

Uygr

Aktif Üye
Adı
Uygar
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ad soyadım belli. Bazı şeyleri, bazı gerçekleri yazamayacağım net. Guguk pardon Kabile Devleti'nde. Bu arada Kongo'dur kastım haa.
O yüzden bu iyimser yahut fazlasıyla devleti savunan cümlenize istinaden sadece gülücük koyarak tepkimi ve GERÇEĞİ iletiyorum.
Aşağıdaki de gülücüğüm;
:D
Biraz güvenin kendinize devletinize polisinize.
Evet herşey harika değil devlette ama onu bahane edip
Mafya bozuntularına boyun mu eyelim.

3 kuruşluk mafya bozuntularına mı bırakalım ortalığı.

Elbette gaza gelip elde silah dalalım saldıralım demiyorum hukuk var diyorum.

Hukuku çalıştırmıyorlarsa engel olanlar içinde hukuk var.

Dediğim gibi
Tek var olma nedenleri var o da bizlerin susuyor olması.

(Düzgün çalışanları tenzih ederim)
Üç kuruşluk şeref yoksunu itlere bırakılmayacak kadar güzel bir ülkemiz var.

Ve o itlerin o plajlarda sadece tost ve sandviç satmadığını başka şeylerde sattığını hepimiz biliyoruz.
Ki bu itlerin o plajlarda görmek istediği en son şey polis ve jandarmadır.

Keşke bizlere ihtiyaç kalmasa da sahillerimiz bunlardan temizlense.

Ha bu arada nickim de ismim tam görünmüyormuş. O yüzden ismimi de
Açık ve net olarak yazıyorum.

UYGAR ÖZ

Son düzenleme:

ErdenEren

Aktif Üye
Adı
Erden
hakkımdaki iyi düşünceleriniz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. bir gün yüz yüze tanışmak kısmet olursa uzuuuun uzun sohbet etmek isterim :)
saygı ve sevgilerimle :)

Saygılar benden hocam. Selam olsun. :)
Biraz güvenin kendinize devletinize polisinize.
Evet herşey harika değil devlette ama onu bahane edip
Mafya bozuntularına boyun mu eyelim.

3 kuruşluk mafya bozuntularına mı bırakalım ortalığı.

Elbette gaza gelip elde silah dalalım saldıralım demiyorum hukuk var diyorum.

Hukuku çalıştırmıyorlarsa engel olanlar içinde hukuk var.

Dediğim gibi
Tek var olma nedenleri var o da bizlerin susuyor olması.

(Düzgün çalışanları tenzih ederim)
Üç kuruşluk şeref yoksunu itlere bırakılmayacak kadar güzel bir ülkemiz var.

Ve o itlerin o plajlarda sadece tost ve sandviç satmadığını başka şeylerde sattığını hepimiz biliyoruz.
Ki bu itlerin o plajlarda görmek istediği en son şey polis ve jandarmadır.

Keşke bizlere ihtiyaç kalmasa da sahillerimiz bunlardan temizlense.

Ha bu arada nickim de ismim tam görünmüyormuş. O yüzden ismimi de
Açık ve net olarak yazıyorum.

UYGAR ÖZ
Bu konuda ve bu başlık altında son mesajım olacak çünkü hem iş başka boyutlara kayıyor hem de balık paylaşım ortak paydasından çok sapmamayı tercih ediyorum.
Büyük cesaret sergileyerek(!) adını soyadını kocaman yazan beyfendi sözüm size. Şahsımı ne kadar tanıyorsunuz acaba? Benim kime ne boyun eğdiğimi yahut toz pembe tablo çizdiğiniz HUKUKSUZLUK ve HAKSIZLIK abidesi sayılabilecek ülkede neler yaşadığımı ne kadar biliyorsunuz acaba? Memleket bizim, ülke bizim, hepimizin o ayrı ama gerçekler apayrı.
Burası benim gözümde BALIK PAYLAŞIM ALANI, o yüzden yaşadıklarımı yahut boyun eğdim mi eğmedim mi, boyun eğmediğim an ve olaylarda ne bedeller ödedim ve keza dünya okumam-sistem yorumum nedir, bu ve benzeri ayrıntılara değinmeden size iyi günler diliyorum. Umarım tanımadığınız kişiler adına bu kadar derinlemesine analizler ve niyet okuma gayesinden çabucak kurtulursunuz.
Son mesajım idi.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bu plajları belediyeler, turizm bakanlığı vs belli koşullarla ihale ediyor. Büyük paralar sa dönüyor. Kaplamaları gereken alanlardan daha fazlasını kaplayıp şezlong kiralamayana ancak ıslak kumları bırakacak kadar yayılıyorlar hem de. Bu durumu belediyeler de, turizm bakanlığı da biliyor. Doğrudan çözüm getirme yerine şikayet olursa yalandan çözüyormuş gibi yapıp sonraki şikayete kadar kör sağır oluyorlar.
Bu durum en büyük turizm alanlarından en dandik yazlık sitelerin plajlarına kadar böyle hemen hemen.

Bir de küçük plaj olan yerler var. Girişe duvar çekip girmek isteyenden para istiyorlar. Oysa kıyıların kapatılamaması gerek ama devlet hem aç, hem de kirli ilişkilerin döndüğü alanlardan biri plaj işletmeciliği. Bu tarz yerler biraz da merkezlere uzak yerlerde olduğundan şikayet etseniz bile çözüm zor. İnat ederseniz içeri girebilirsiniz belki ama huzur bulabilir misiniz?

Plajlar belediyelerce amme hizmeti olarak işletilmeli. Çöp toplama vs gibi hizmetleri sağlamak için de 3-5 lira almalarından sakınca yok bence. Büfe işletilecekse fiyatlar makul olmalı. Rakip yok diye 5 liralık dondurma 15 lira. 1 liralık su 5 lira olmamalı.

Hee konuda olduğu gibi iş devlette bitiyor. Koyduğu kuralları denetlemiyor. Denetlemesi gereken ama ahbap çavuş ilişkisinden, ama avanta yüzünden, ama ihaleyi alanın arkası sağlam olduğundan vb denetleme görevini yerine getirmiyor.
Devlet aç aç. Çok yazık. Aç olmasa böyle olmaz.

Bir de kıytırık teknelerimizi koyacağımız yer yok. Onları suya indireceğimiz doğru düzgün yer yok. Kooperatif vs adlarıyla parsellenmiş, Ali kıran baş kesen yöntemiyle birilerine peşkeş çekilmiş durumda. Olur da yer bulursanız bir senelik kira teknemizin ederinden çok olabiliyor. Bu ülkede alınması gereken yol çok fazla ne yazık ki. Tam bir gelişmemişlik örneği maalesef. Yazık oluyor güzel ülkemize.

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hepimiz nabza göre şerbet durumundayız.
Diyelim ki denize sıfır yazlık sitede evin var. Önünde plajın var. Denize iniyorsun, bakıyorsun ki site dışından bir sürü insan var.
Aile olarak gelen var, bekar gelen gençler var. Size yer kalmamış. Samimi olarak ne hissedersiniz yazın bakalım buraya.

Tatile gittiniz. Denize sıfır otel. Hayalinizdeki tatil. kahvaltı sonrası ailenle denize gireceksin. Ama yukarıdaki durum yine geçerli.
İlave olarak donla atletle denize giren dayıları, pantolonu ayakkabısıyla etrafı kesen tipleri ekleleyim.
Hadi buyrun. On tane de oltacı ekleyeyim. Girdin suya çaat kafanda 60 gr kurşun. Çocuğunun ayağına batmış boru kurtlu iğneler misinalar.
Diyelim biz şikayet etmedik. Halkçıyız ya. Plajlar herkese açık ya. Yandaki ailenin hanımı hemen otel görevlilerine şikayet etti "biz denize giremeyecek miyiz" "nasıl otel bu" vs vs. Otel görevlileri ne yapacak şimdi.

Eee noldu. Hani halkçıydık. Hani demokrasi. Hani özgürlük.
İşimize gelmedi değil mi.

O yüzden bizden olmaz arkadaşlar. Boşuna üzmeyin buralarda kendinizi. Konuma göre tavır alan milletiz. Bizde olmaz o işler.
Dün kovulduğun plaja müşteri olarak gidersin, dışardan geleni istemezsin. Çünkü para verdin ya, o vermedi ya. Ondan.

Uygr

Aktif Üye
Adı
Uygar
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu konuda ve bu başlık altında son mesajım olacak çünkü hem iş başka boyutlara kayıyor hem de balık paylaşım ortak paydasından çok sapmamayı tercih ediyorum.
Büyük cesaret sergileyerek(!) adını soyadını kocaman yazan beyfendi sözüm size. Şahsımı ne kadar tanıyorsunuz acaba? Benim kime ne boyun eğdiğimi yahut toz pembe tablo çizdiğiniz HUKUKSUZLUK ve HAKSIZLIK abidesi sayılabilecek ülkede neler yaşadığımı ne kadar biliyorsunuz acaba? Memleket bizim, ülke bizim, hepimizin o ayrı ama gerçekler apayrı.
Burası benim gözümde BALIK PAYLAŞIM ALANI, o yüzden yaşadıklarımı yahut boyun eğdim mi eğmedim mi, boyun eğmediğim an ve olaylarda ne bedeller ödedim ve keza dünya okumam-sistem yorumum nedir, bu ve benzeri ayrıntılara değinmeden size iyi günler diliyorum. Umarım tanımadığınız kişiler adına bu kadar derinlemesine analizler ve niyet okuma gayesinden çabucak kurtulursunuz.
Son mesajım idi.
Dostum bir önceki mesajında bana hitaben "benim adım açık şekilde yazıyor" yazdığın için bende o cümlene cevap olarak adımı açık bir şekilde yazdım... Ayrıca benim cümlelerimde ne siz nede sizin eylemlerinizi eleştiren bir kelime yok. Genele yazıldı tüm cümleler.
Kızgınlığım size değil bu tip kanunsuz oluşumlara.
O yüzden cümlelerinizi parantez içerisinde ünlem işaretleri (!) ile bitirmenize gerek yok.
Üst tondan yazmamım sebebi ise aşağıdadır.

Benim devletim Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından kurulmuş olan

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİDİR."

Sizin yazdığınız gibi "Ne guguk nede kabile" devletidir. T.C. Devleti için bu şekilde ibare kullanırsanız bende gerekli cevabı sonuna kadar veririm. İktidara muhalefet olacaksınız diye ülkemede devletime de laf söylettirmem.
Bir önceki mesajımda olduğu gibi gerekeni yazarım.

Nezakette bir yere kadar.

Madem Balık paylaşım alanı o zaman rica ediyorum paylaşımlarınızı bu çerçevede yapın ki tepki almayın...

Son düzenleme:

ErdenEren

Aktif Üye
Adı
Erden
1) Forum - diğer platformlar - reel tartışma ortamları hiç fark etmez, destek toplamak adına insanları kışkırtmaya çalışan, özellikle kurucu önder üzerinden provake etmeye çalışan aciz bir 'karakterden' icazet alacak değilim. Neyi paylaşıp, neyi paylaşmayacağıma dair.
2) Terbiyesizlik ve hadsizlik yapmaya devam ediyorsun. TROLL ZİHNİYETİN sağı-solu olmaz, hepsi küllüm zarardır.
3) Profilde yaşın 48, çapın ise Z kuşağının sıçtığı bok seviyesinde. Klavyede memleketi kurtarıyor, asıp kesiyorsun. Tanımadığın insanlara dair ahkam kesme BOKUNU YİYORSUN! Ama artık can sıkıyorsun.
4) Birkaç saat daha dursun akabinde engelleyeceğim seni hadsiz 'karakter.' ZAVALLI SENİ!

-engelledim zibidiyi.-

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...