Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yemlik Kefaller (ileryalar)

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
Canlı yem ile avcılıkta kısa pala derim. Kıyıdan canlı bırakmada Mersin'lilerden gördüğüm bir yöntem var. Hırsızlı takımda küçük olan iğneyi kuyruğa yakın bir yerden ve üsten, büyük olanı solungaçların altında bir yerden takıyorlar. Böylece kıyıdan balık bırakıldığında kaçmaya ve onu çeken kuvvetten aksi istikamette yüzmeye başlıyorlar. Olurda balık dönerse avcı elindeki ipi hafifçe çekip tekrar istediği rotaya döndürüyor. Bu yöntemle mersin limanında balığını karşıdan karşıya geçiren (yaklaşık 250mt) gördüm.

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu
Canlı yem ile avcılıkta kısa pala derim. Kıyıdan canlı bırakmada Mersin'lilerden gördüğüm bir yöntem var. Hırsızlı takımda küçük olan iğneyi kuyruğa yakın bir yerden ve üsten, büyük olanı solungaçların altında bir yerden takıyorlar. Böylece kıyıdan balık bırakıldığında kaçmaya ve onu çeken kuvvetten aksi istikamette yüzmeye başlıyorlar. Olurda balık dönerse avcı elindeki ipi hafifçe çekip tekrar istediği rotaya döndürüyor. Bu yöntemle mersin limanında balığını karşıdan karşıya geçiren (yaklaşık 250mt) gördüm.
dün gece yorgunluktan deneme yapamadım 7 tane 10-15cm'lik muhtelif boyda ilerya limandaki livarımda beklemede. levrek canlı yeme kuyruktan dalıyor diye biliyorum. doğrusu nedir, akın kaptanın gösterdiği yöntemi sorunsuz kullanabilirmiyim? yoksa sırttan takılcak tek iğne işimi görürmü?

tommasi

Yeni Üye
Adı
EVRİM ERTİK
güvercinliğin açığındaki körfez girişindeki balık çiftliklerinden büyük (9kg üzeri )lüfer alınıyomuş...Kefalleri görünce içim gitti bi an...o bölgenin yakınında olanlara duyurulur...