Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni Başlayana "hedef Balığın Ne" Diye Sormak

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
En iyisi üçlü klasik takım 4 veya 5 numara iğneli ve boru kurdu takın. İllaki bişeyler tutarsınız.
Bakın hedef balık yok.

Outdoor

Üye
Adı
Çağatay
Kan Grubu
A Rh Pozitif
En iyisi üçlü klasik takım 4 veya 5 numara iğneli ve boru kurdu takın. İllaki bişeyler tutarsınız.
Bakın hedef balık yok.
bi de bu tavsiyeyi 5-14 kamış/sahte yemler için de yaparsan çok sevinirim. "illa ki bir şeyler tutacak" bir sahte vardır yahu. konuştuğum genç lrfci arkadaş 5 gr jigleri gösterip "abi sabah akşam buna bir şeyler vurur" dedi mesela, sen de katılır mısın bu görüşe.

AHMET 67

Aktif Üye
Adı
Ahmet Yılmaz
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ne soruymus yahu bu hedef balık ne diye sormak Allah aşkına. 34 senedir amatör kıyı avcılığı yaparım ve başladığım günden itibaren herkesten duyduğum bu soru yanlış mı yani. Herkes yanlış da bir siz mi doğrusunuz acaba diye sormaya başladım kendime. Masumane ve yardımcı olmak anlamında sorulan bu soru bakış açısıyla ilgili yanlış oldu yani değil mi. O zaman bir bakış açısı da şöyle olsun. Kardeşim öncelikle balık tutmak istiyorsan balıkları taniyacaksin ki istediğin olayda muvaffak olasın. Baliklarida kusura bakmayın biraz araştırıp öğrenmeniz ve ondan sonra hobiye baslamanuzi tavsiye ederim. Saygılarımla

AHMET 67

Aktif Üye
Adı
Ahmet Yılmaz
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Birde ayrıca şunu tavsiye ederim. Takıntılı olmak hiçbir zaman iyi birşey değildir. Kafanıza şapkadan başka birşey takmayin hayatınızı yaşayın.

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İnternet olmadığı zamanlarda balıkları ansiklopedilerden araştırırdım. Sonrasında ise kitapçılarda gördüğüm amatör balıkçılık kitapları ile balık çeşitlerini, nasıl avlanılacaklarını ve düğüm tekniklerini öğrendim. Sonrasında ise internet peydah oldu. Araştırmalara internetten devam ettim. Amatör balıkçılık tıp okumaya benzer. Okumanın ve öğrenmenin bitmediği bir hobidir. Araştırmacı yanı olmayan kimselerin başlamasını önermem. Sorduğunuz kişi size bir öğretir, iki öğretir. 3. sorduğunuzda resti çeker. Hayatın her alanında bu böyle değil midir? O yüzden kendiniz araştırmalısınız.
Screenshot_20190702-234117_Chrome.jpg
Screenshot_20190702-234216_Chrome.jpg

Outdoor

Üye
Adı
Çağatay
Kan Grubu
A Rh Pozitif
@AHMET 67

e babacım, Türkiye kıyılarında avlanan balıklar sanırım şunlar

Deniz Balıkları - TARIM VE SU ÜRÜNLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

yaşadığım yer de Antalya. sanırım listeyi daha da daraltabiliriz.

size diyorum ki, herhangi bir balığa karşı aramda elektriklenme olmadı. şu aşamada ne tutsam öper başıma koyarım. yani hedef balığım yok. fesuphanallah :)))

bu nasıl bi deniz. pazartesi günü lüfer, salı çipura, çarşamba başka bi cins balık mı teşrif ediyor. vardır illa ki geniş bi aralığa hitap eden sahte yem çeşidi. çok samimi söylüyorum. oturup düşününce kafamda hedef bi balık belirmiyor.

ben de kendimi sorgulamaya başladım şimdi. "hedef balığı olmayan balıkçı adayı" bi benim demek ki. gelsin oltada sallansın bi. belki kıyıya alınca bi canlının hayatını alıp almamakta kararsız kalıp, pişman olup bu işe son vereceğim. odada kara sinek görünce öldürmeyip pencereden salınca mutlu olan bi insanım. görüyorum youtube'da balık tutup salıyorlar. balık delik deşik oluyor. ne bileyim şimdi. hele bi şey gelsin bi.

nasıl bir sitemde bulundum camia ayağa kalktı, sistemi derinden sarstım. yahu ben henüz bu işe yeni başladım. hoşlanıp hoşlanmayacağım belli değil.

Antalya'da çıkan balıklara bakıyorum.

1- Kupez
2- Mırmır
3- Minakop
4- Mendik (çipura)
5- Levrek
6- Zargana
7- Kefal
8- Turna
9- Kuzu Balığı
10- Balon Balığı
11- Mercan
12- Grida
13- Sokar
14- Karagöz
15- Barbun
16- Çipura
17- Yaladerma

bunlar çıkıyormuş. benim bunların herhangi birine karşı özel ilgim yok. anladığım kadarıyla bunların arasında makbul olmayanı balon balığı. ben onu bile tutsam şu aşamada heyecan yaşarım. ayrıca tüm balıkların tadını ayrı ayrı beğenirim. yani ne çıksa razıyım.

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
@AHMET 67

e babacım, Türkiye kıyılarında avlanan balıklar sanırım şunlar

Deniz Balıkları - TARIM VE SU ÜRÜNLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

yaşadığım yer de Antalya. sanırım listeyi daha da daraltabiliriz.

size diyorum ki, herhangi bir balığa karşı aramda elektriklenme olmadı. şu aşamada ne tutsam öper başıma koyarım. yani hedef balığım yok. fesuphanallah :)))

bu nasıl bi deniz. pazartesi günü lüfer, salı çipura, çarşamba başka bi cins balık mı teşrif ediyor. vardır illa ki geniş bi aralığa hitap eden sahte yem çeşidi. çok samimi söylüyorum. oturup düşününce kafamda hedef bi balık belirmiyor.

ben de kendimi sorgulamaya başladım şimdi. "hedef balığı olmayan balıkçı adayı" bi benim demek ki. gelsin oltada sallansın bi. belki kıyıya alınca bi canlının hayatını alıp almamakta kararsız kalıp, pişman olup bu işe son vereceğim. odada kara sinek görünce öldürmeyip pencereden salınca mutlu olan bi insanım. görüyorum youtube'da balık tutup salıyorlar. balık delik deşik oluyor. ne bileyim şimdi. hele bi şey gelsin bi.

nasıl bir sitemde bulundum camia ayağa kalktı, sistemi derinden sarstım. yahu ben henüz bu işe yeni başladım. hoşlanıp hoşlanmayacağım belli değil.

Antalya'da çıkan balıklara bakıyorum.

1- Kupez
2- Mırmır
3- Minakop
4- Mendik (çipura)
5- Levrek
6- Zargana
7- Kefal
8- Turna
9- Kuzu Balığı
10- Balon Balığı
11- Mercan
12- Grida
13- Sokar
14- Karagöz
15- Barbun
16- Çipura
17- Yaladerma

bunlar çıkıyormuş. benim bunların herhangi birine karşı özel ilgim yok. anladığım kadarıyla bunların arasında makbul olmayanı balon balığı. ben onu bile tutsam şu aşamada heyecan yaşarım. ayrıca tüm balıkların tadını ayrı ayrı beğenirim. yani ne çıksa razıyım.
Aman abi!.. Öncelikle zehirli türleri öğren. Balon balığının geleceği felan tutar da ne kendini ne de evdekileri riske at.

Outdoor

Üye
Adı
Çağatay
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Aman abi!.. Öncelikle zehirli türleri öğren. Balon balığının geleceği felan tutar da ne kendini ne de evdekileri riske at.
zehirli zehirsiz uçan kaçan fark etmez, bi şey tutayım bi.

hacım bak lisanslı dağcılık yapıyorum. bazen doğa sporlarına yeni başlayan genç arkadaşlar ekipman soruyor. kimseye "hangi dağı hedefliyorsun" diye sormuyorum. "dağ hedefi" olan insan zaten hangi malzemeyi alacağını benden daha iyi biliyor.

önce tecrübesini anlamaya çalışıyorum. dağcılıktan önce doğa yürüyüşleri, kampçılık ve ardından sırt çantalı uzun mesafe yürüyüşü gibi alanlarda tecrübe kazanmasını öneriyorum. bunlar için de genel maksatlı, yılın genelinde kullanabileceği ekipmanlar satın almasına teşvik ediyorum.

ben henüz 1 haftadır elime kamış almış insanım. kılıç balığı hedefleyecek halim yok haksız mıyım. bu camia da bakış açısını değiştirse, yeni başlayana daha toleranslı davranıp "sizin bölgede şunlar çıkar, ekipmanın da buymuş madem, al şu sahteleri geliştir kendini" dese çok mu zor bir şey istemiş olurum.

Orhan Kılıçaslan

Aktif Üye
Adı
Orhan K.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
cipura mirmir minekop barbun dip baliklaridir kurtla yengecle mamunla midyeyle vs.beslenir kum ustu dipten yarim metre 1 metre yukarda hafif taslik midyelik yerlerde gezerler avlanirlar lufer kofana levrek avci baliktir denizin aslani leopari sirtlani gibidirler gozune kestirdiklerini yerler...bu baliklari ayni yemle ayni takimla sahteyle jigle kurtla midyeyle silunezle AVLAYAMAZSINNNNNNN YAKALAYAMAZSINNNNN......hangi balik ne sekilde avlaniyorsa sende ona gore avlanmalisin dip baligiysa avlamak istedigin balik 2 li yada 3 kostekli takimla kurt mamun vs.takip beklemeli olarak av yaparsin avci balik tutmak istiyorsan baligin avlanma sekline gore at-cek yapip sahte yemine hareket vererek baligi kandirmanin yollarini araman lazim...anlattigimiz olay bu

Orhan Kılıçaslan

Aktif Üye
Adı
Orhan K.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
TAKIMDAN SAHTEDEN YEMDEM ONCE ORDAKI MEVCUT BALIK CESITLERINI OGRENIP (hangi balik neyle beslenir!!!!)AVLANMA SEKILLERINI BILIPPPPPP... AV MEVSIMINE MERASINA SUYUNA GORE HAZIRLIK YAPIP MALZEME TEDARIK ETMELISIZ...bana surdan bir sahte verin baby jig verin ama her turlu baligi yakalasin diye bir sey YOKK!!!!!