Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

yosun solucanı

ferhat920

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba,

Kapıdağ bölgesinde kıyıya vuran yosunların altından resimdeki solucana benzer, ince narin yapılı, min 5-6 cm, max 10-11 cm uzunluğunda, çok hareketli solucanlar çıkıyor, adını bilmediğim için yosun solucanı dedim. Sert atışlarda iğneden fırlayıp çıkıyor. Bunu yem olarak kullanan var mı? Hangi balıklarda ne şekilde kullanılabilir?
Ekran Alıntısı.PNG
Bilgi sahibi arkadaşların paylaşımını rica ederim.
Selamlar.

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Adı kırmızı kurt... Kıyıdaki taşların altlarını kaldırısanız hemen çoğunda bulabilirsiniz... Kefalin çok sevdiği bir yemdir... Lidaki, karagöz gibi balıklarda avlayabilirsiniz...

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Merhaba,

Kapıdağ bölgesinde kıyıya vuran yosunların altından resimdeki solucana benzer, ince narin yapılı, min 5-6 cm, max 10-11 cm uzunluğunda, çok hareketli solucanlar çıkıyor, adını bilmediğim için yosun solucanı dedim. Sert atışlarda iğneden fırlayıp çıkıyor. Bunu yem olarak kullanan var mı? Hangi balıklarda ne şekilde kullanılabilir?
Ekli dosyayı görüntüle 40646
Bilgi sahibi arkadaşların paylaşımını rica ederim.
Selamlar.
NECMİ FİDAN bey kullanıyordu bir kaç kere yaban tv de görmüştüm.

süheyl

Daimi Üye
Adı
süheyl
Kan Grubu
B Rh Pozitif
eskiden bizim buralarda çok toplardık solucanları muazzam levrek yakalardık şimdi oltacılardan boru kurdu alıyorlar....

akifd89

Aktif Üye
Adı
Akif DURGUN
Mırmır,minekop ve levrek yakaladım bu kurtla.istavritte deneyen ve sonuç alanda oldu.dip balıklarında sonuç alınır.uzun atıslar yani plaj gibi yerlerde de kullandım atış esnasında bir problem olmadı.kurdun iğneye 5-6 yerinden takarsanız kuyruk kısmından en az 5 6 cm sarkacak şekilde problem olmaz.avcılığıda düşmez.

SM-G720AX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ferhat920

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Mırmır,minekop ve levrek yakaladım bu kurtla.istavritte deneyen ve sonuç alanda oldu.dip balıklarında sonuç alınır.uzun atıslar yani plaj gibi yerlerde de kullandım atış esnasında bir problem olmadı.kurdun iğneye 5-6 yerinden takarsanız kuyruk kısmından en az 5 6 cm sarkacak şekilde problem olmaz.avcılığıda düşmez.

100 Gr kurşunla surf atış yaptığımda kurtların havada düştüğünü görebiliyorum. Oldukça ince bir yapısı var, bir ucu biraz daha sert, diğer ucu oldukça yumuşak. Bir saatlik denemede vuruş alamadım, sanırım haramiler ve yengeçler yedi bitirdi her seferinde.. Gece eşkinada denesem verimli olur mu acaba? Birde eşkinada midye denemek istiyorum ne dersiniz?

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
100 Gr kurşunla surf atış yaptığımda kurtların hava düştüğünü görebiliyorum. oldukça ince bir yapısı var. bir ucu biraz daha sert, diğer ucu oldukça yumuşak. Bir saatlik denemede vuruş alamadım, Sanırım haramiler yengeçler yedi bitirdi her seferinde.. Bu yemle bayramda deneme yapacağım. Gece eşkina da denesem verimli olur mu acaba? Birde eşkinada midye denemek istiyorum ne dersiniz?
Midye çok daha narin bir yem... Uzun atışlara zor dayanır... Yem ipi kullanmanız gerekir... Kırmızı kurtlar zaten çok kalın olmaz iğneden düşüyor diyorsanız, sap kısmında geriye doğru tırnakları olan iğnelerden kullanabilirsiniz...

ferhat920

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
NECMİ FİDAN bey kullanıyordu bir kaç kere yaban tv de görmüştüm.
Necmi Fidan'ın denediği bizim patlak dediğimiz boyu kısa olan, max 3-4 cm uzunluğunda, fosforlu,çok hareketli olmayan, kumda yaşayan bir solucan türü sanırım. Bunun boyu oldukça uzun, çok hareketli, fosforu yok gibi ( gece görmedim ama yok gibi duruyordu)..

akifd89

Aktif Üye
Adı
Akif DURGUN
Eskina için midye denemedim deneyenide görmedim.bence eşkina için en iyi yöntem bulunabilirse çalı tekesi(üstü çizgili ve çok iri olur özellikle gece karanlığında kayaların üstlerinde aralarında kafa lambasıyla gözlerinin parlamasıyla ayırt edebilirsiniz)olmazsada normal iri tekelerden,bunun dısında boru kurdu ve sülünezlede(karagöz denemesi yaptıgım bir merada eşkinalar çok rabet göstermişti)avcılıgı daha verimli olur.bu kurt biraz ince kalabilir.

ferhat920

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Midye çok daha narin bir yem... Uzun atışlara zor dayanır... Yem ipi kullanmanız gerekir... Kırmızı kurtlar zaten çok kalın olmaz iğneden düşüyor diyorsanız, sap kısmında geriye doğru tırnakları olan iğnelerden kullanabilirsiniz...
Abdullah Bey, tavsiyeniz için teşekkür ederim, özellikle mırmırda uzun pala arkası tırnaklı iğne ile dediğiniz şekilde deneyeceğim.