Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Başlangıç Olta Takımım Hakkında Yorumlarızı Bekliyorum

Adı
Onur
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar Beyler,

Hem balık tutmakta hemde forumda yeniyim. Ve paylaşmak istedim.
Başlangıç olarak çok araştırdım ve ekipman olarak bunları almayı düşünüyorum.

Okuma Carbonite 360cm 50-100gr.
Okuma Avenger Av-40 veya Av-55'lik

Bu takımla kıyıdan çapari istavrit-çinekop-kefal-lüfer-kefal felan avlarım diye düşünüyorum.
Hissiyatı güzeldi ve hafif kamıştı. Makinede gayet güzel geldi fakat tabi kullandıkça anlayacağız sanırım. Daha henüz almadım ama sipariş edeceğim. Sizinde yorumlarınızı bekliyorum.

epsodi

Aktif Üye
Adı
Ahmet Vada
Kan Grubu
O Rh Pozitif
nerde avlanacaksın acaba kamış boyu kısa değil mi ?

Adı
Onur
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İstanbulda avlanıcam. Pendik Kartal Maltepe tarafları veya bazen şile limanda olabilirim. Durgun yerleri seçerim genelde o yüzden böyle birşey alıcam. Boyut olarak 390cm olanda var. O konu benimde kafama takıldı ama bilemiyorum.

yk71

Aktif Üye
Adı
Yüksel
40lık makine küçük gelir 55 lik ideal.

Adı
Onur
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bir dükkanda bunu önermişti. Bende ileri zaman için 55'lik düşünmüştüm ama nedeni nedir?

epsodi

Aktif Üye
Adı
Ahmet Vada
Kan Grubu
O Rh Pozitif
İstanbulda avlanıcam. Pendik Kartal Maltepe tarafları veya bazen şile limanda olabilirim. Durgun yerleri seçerim genelde o yüzden böyle birşey alıcam. Boyut olarak 390cm olanda var. O konu benimde kafama takıldı ama bilemiyorum.

360 a ufak makina yeter de 3 90 alacaksan büyük makina bak derim saygılar.

3 90 alman avantaj olur birde yüzüklere bak eğer gezer varsa gezerler kamışı çizmeyecek iyi oturan tip olmalı aklında bir kamış varsa link at inceleyelim yorum yapalım. geçen arkadaşın birine 390 captan kamış önerdim 80 - 90 lira ama yüzük kalitesi iyi diğer markaların kalite olanlar 150 den başlıyor.

okuma carbonite 3 90 çok güzel bir kamış hem hafif hem taşıma sıkıntısı yok buna 50 lik 60 lik makinada uyar.

Son düzenleme:

BAŞAR

Üye
Adı
ßA$AR Y.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar Beyler,

Hem balık tutmakta hemde forumda yeniyim. Ve paylaşmak istedim.
Başlangıç olarak çok araştırdım ve ekipman olarak bunları almayı düşünüyorum.

Okuma Carbonite 360cm 50-100gr.
Okuma Avenger Av-40 veya Av-55'lik

Bu takımla kıyıdan çapari istavrit-çinekop-kefal-lüfer-kefal felan avlarım diye düşünüyorum.
Hissiyatı güzeldi ve hafif kamıştı. Makinede gayet güzel geldi fakat tabi kullandıkça anlayacağız sanırım. Daha henüz almadım ama sipariş edeceğim. Sizinde yorumlarınızı bekliyorum.
Bende aynı kamışın 3.90 ınını kullanıyorum. İnanki ip misina ile kullanınca balıkları sayarsın,o derece güzel bir kamış. Makina ucuz makina hiç kullanmadım o yüzden bilen birileri daha faydalı olur. Kamış gerçekten güzel beğeneceğine eminim,ayrıca hafif kolun yorulmaz. Hayırlı olsun.

Adı
Onur
Kan Grubu
A Rh Pozitif

3 90 alman avantaj olur birde yüzüklere bak eğer gezer varsa gezerler kamışı çizmeyecek iyi oturan tip olmalı aklında bir kamış varsa link at inceleyelim yorum yapalım. geçen arkadaşın birine 390 captan kamış önerdim 80 - 90 lira ama yüzük kalitesi iyi diğer markaların kalite olanlar 150 den başlıyor.

okuma carbonite 3 90 çok güzel bir kamış hem hafif hem taşıma sıkıntısı yok buna 50 lik 60 lik makinada uyar.
@epsodi

Anladım teşekkür ederim. 390 daha verimli olur diyorsunuz. Peki atar konusunda bu benim için keyifli olurmu sizce. Yani çok dalgalı yerlerde büyük balıklara atmayacağım.
Olabildiğince durgun yerlerde. Anladım 390'luk kamışa 40'lık ufak kalır yani.
Saygılar.

Okuma Carbonite Car-s 360cm M 50-100, Fiyatı 268,00 TL Özellikleri ve Yorumları
Okuma Carbonite Tele Surf 13' 390cm 50-100g Surf Kamışı, Fiyatı 318,00 TL Özellikleri ve Yorumları

Bende aynı kamışın 3.90 ınını kullanıyorum. İnanki ip misina ile kullanınca balıkları sayarsın,o derece güzel bir kamış. Makina ucuz makina hiç kullanmadım o yüzden bilen birileri daha faydalı olur. Kamış gerçekten güzel beğeneceğine eminim,ayrıca hafif kolun yorulmaz. Hayırlı olsun.
@ßA$AR Teşekkürler bunu duymam sevindirdi. Bende öyle düşünüyorum. Bir dükkanda elime aldım çok hafif ve zarif bi kamış. Peki siz makine olarak ne kullanıyorsunuz? Ayrıca ip misina olarak tavsiyen varmıdır?
Saygılar.

Adı
Onur
Kan Grubu
A Rh Pozitif

Ayrıca gezer nedir?

epsodi

Aktif Üye
Adı
Ahmet Vada
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ayrıca gezer nedir?
SURF GEZER HALKA

gezer budur bu göstermiş olduğum kaliteli olanlardan okuma da sıkıntı olmaz ben başka kamış düşünürsen aklnda olsun diye yazdım ucuz kamışlarda sıkıntı oluyor plastiksiz direk kamışa metalin sürtüğü gezerler var bunlar kamışı zedeliyor o açıdan yazdım

kamışın atarı zaten 50 - 100 gr sze gayet uygun kamış 50gr kurşun atarsınız zaten tahminimce ama 75 gr da muhtemelen tam performans verir kamış.

daha ufak gramlarıda atar ve sizin işinizi görür ama dedğim gibi performans değeri atar değerleridir yoksa ben 100 - 300 ile şamandıralı atmışlığım var yada dip hiç bi eksiğini görmedim.

Son düzenleme: