Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu düğüm çok işinize yarayacak :) F G knot

Konu, 'Misina Düğümler, Düğüm Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

anladığım kadarı ile ip misina nın yapısı dolayısı ile sürtünme sağlaması ve mono misineyi sadece bu sürtünme ile düğümsüz bir şekilde tutmasını sağlıyor netice de herhangi bir düğüm olmadığından doğru uygulandığında ip te mono da gerçek çeker değerinde kalabilir 最強ノットマニュアル PEラインとリーダーの結び方 FGノット編-松岡豪之-(566) - YouTube

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Bu düğümü hem surf hem de spin avlarında yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. Gayet randımanlı. Bu düğümde en önemli olay bence ipin misinayı atış yükünden dolayı zamanla ezip kesmeyecek olması. Tabi ki atışta hata yapılmazsa.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wmg9oIM4Tkw

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

Oben abi ben yeni karşılaştım :) belki birilerinin işine yarar dedim :) ben bir ara fc ön misina kullanıyordum ,41 lik misina bile kesilince vazgeçmiştim artık tekrar deneyeceğim mart ta :)

5. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Paylaşmakla çok iyi yapmışsın. Eline sağlık. Özellikle spin avına gidenlerin çok işine yarayacaktır.

6. Elixer

Elixer Aktif Üye Gold Üye

7. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Benimde tercih ettiğim Mahin Knot bugüne kadar hiç bir sorun yaşamadım; dikkatimi çeken FG knot'da düğümden yada ucu yakılan leaderin üzerine ip ilede işlemin devam edilmesi bu sanki mahin knotdada yapılabilir düşüncesi hakim oldu bende, en azından deneyeceğim:)