Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

bu düğüm çok işinize yarayacak :) F G knot

spinfisher

Aktif Üye
Adı
İbrahim
Kan Grubu
O Rh Negatif
Diğerlerini bilmem ama FG hem çok sağlam hem çok kibar. Major craft skyroad kamış kullanıyorum. Kılavuzları acaip dar buna rağmen takılmadan geçiyor. Birçok kez dibe taktırıp alabildiğine asıldım düğüme hiçbirşey olmadı.

B

BS Okuru

Misafir
fg en saglamı bence.diğerleri tek başına yapılabiliyor ama fg için 2 kişi gerektiriyor.sahildede sandalye şu bu bulma zor oldugundan evde hanımla Fg yapın.onlar bu düğüme doguştan alışık.:)) siz tutun o atsın düğümü, nasıl güzel attıgına şaşıracaksınız.:)
makinanın kıstırmasına hiçbir zaman florocarbonu sıkıştırmayın.zedeliyor..en saglam düğümü de atsanız kopabiliyor ordan..

Çaça

Aktif Üye
Adı
Cihan
hort olacak ama mahin vs FG knot , sizce hangi düğüm daha sağlamdır?

Mahin daha pratik ama iyi atılmış bir fg knot daha sağlam gibi geldi bana.

henüz fg knot bağlayıp sahada tecrübe etmedim.
2 gün önce iri bir balon takıldı oltaya. Çektim kıyıya, takımı kaybetmemek, kamışı da zorlamamak için misinadan çekeyim dedim. Hemen yanı başımda yarım metre yukarı kaldıracağım ama balık gelmiyor, kendinden geçmiş sadece yukarı kaldıracağım ama sanki gülle. Neyse dedim artık zorlayacağız sonuna kadar asıldım takımı bağladığım palomar düğümden koptu, takımı aldı gitti. Baktım mahin düğüm duruyor, gayet stabil ve bozulmamış. Diyeceğim kendi tecrübelerimle 20-15 mahin düğümü gayet sağlam, ince ve şık.

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
2 gün önce iri bir balon takıldı oltaya. Çektim kıyıya, takımı kaybetmemek, kamışı da zorlamamak için misinadan çekeyim dedim. Hemen yanı başımda yarım metre yukarı kaldıracağım ama balık gelmiyor, kendinden geçmiş sadece yukarı kaldıracağım ama sanki gülle. Neyse dedim artık zorlayacağız sonuna kadar asıldım takımı bağladığım palomar düğümden koptu, takımı aldı gitti. Baktım mahin düğüm duruyor, gayet stabil ve bozulmamış. Diyeceğim kendi tecrübelerimle 20-15 mahin düğümü gayet sağlam, ince ve şık.
benim de hem mahin hem de FG knotla benzer tecrübelerim oldu.

balıktan değil ama dibe artık kurtulması imkansız şekilde takıldığında bir mahir düğümlü takımda klipsten patladı , iki FG knotlu takımda düğümün üzerinden ip koptu.

OguzhanHacibaloglu

Aktif Üye
Adı
Oğuzhan HACIBALOĞLU
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Albright dugumude gayet saglamdir. Ben sarimalari 16 ileri 16 geri yapiyorum cok guzel kapanıyor. Hemde kibar oluyor halkalara takilmiyor.

anldmrsn33

Üye
Adı
Anıl
Kan Grubu
A Rh Pozitif
hort olacak ama mahin vs FG knot , sizce hangi düğüm daha sağlamdır?

Mahin daha pratik ama iyi atılmış bir fg knot daha sağlam gibi geldi bana.

henüz fg knot bağlayıp sahada tecrübe etmedim.
Bende leader işine yeni girdim kolay basit ve sağlam bir düğüm arıyorum albright yada mahin nasıl hocam sizce fikir verebilir misiniz ?

anldmrsn33

Üye
Adı
Anıl
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Klips için palomar en iyi düğüm sanırım hocam alternatifi var mı önerir misiniz :)

Çaça

Aktif Üye
Adı
Cihan
Klips için palomar en iyi düğüm sanırım hocam alternatifi var mı önerir misiniz :)
Benim açımdan bir alternatifi yok. Uni knot, kasa vs. denedim alternatif olarak ama palomar hem daha pratik hem daha sağlam.

anldmrsn33

Üye
Adı
Anıl
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Benim açımdan bir alternatifi yok. Uni knot, kasa vs. denedim alternatif olarak ama palomar hem daha pratik hem daha sağlam.
Bende genelde palomar kullanıyorum balon bayagı büyüktü o zaman sanırım :) Şuan lider için düğüm arıyorum pratik sağlam güvenilir öneriniz olursa memnuniyetle dinlerim.

Çaça

Aktif Üye
Adı
Cihan
Bende genelde palomar kullanıyorum balon bayagı büyüktü o zaman sanırım :) Şuan lider için düğüm arıyorum pratik sağlam güvenilir öneriniz olursa memnuniyetle dinlerim.
Aynı takımla alındı bu balon da. Bundan daha büyük olduğunu zannediyorum. Fotoğraftaki balon rahat 3 kilo vardı.

Önceki mesajımı yazalı 1 yıl olmuş, mahin 20-15 (Bilent Yıldırım'ın videosu var bu düğümle ilgili) düğüm artı rizzuto finish yapıyorum hala, bu düğümü öneririm.

IMG_20180803_065855.jpg IMG_20180803_082635.jpg