Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İstanbul Boğazı’nı daraltan proje kullanıma açıldı

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
O sahil dardı evet. Yoğun sezonda oltacılar ve yürüyenler papaz oluyordu. Tabii işin başka boyutuda var. Emirgan Sütiş orada. İstanbulda vale terörünün yoğun yaşandığı bir yerdir. Güzelim boğaz da yavaş yavaş taksim meydanı gibi beton rengine bürünüyor. İnşallah üzerini kaldırım taşı ile kaplarlar da biraz göze hitap eder. Projede çimenler ağaçlar yeşillikler de görünüyordu. Betonun neresine koyacaklar bakalım onları. :)
MzcyMDc0MD-vatandas-emirgan-sahil-duzenleme-projesine-olumlu-bakiyor.jpg

Son düzenleme:

Önder Kanığ

Moderatör
Yönetici
Adı
Önder
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Aynı şekilde çubukluda da bir çalışma var. güzel olacak gibi. çubukluda gerçekten gerekiyordu ama ben senelerden beri söylerdim hep keşke burası biraz daha geniş olsa diye. hayırlısı olsun.
Sevgili Engin @enginson;
Eşimin Kanlıcalı ( Adama sormuşlar nerelesin diye daha evlenmedim'ki demiş.Bende evli olduğum için Kanlıcalıyım.:) ) olması sebebiyle her zaman olmasa'da mümkün olduğunca sahil şeridine inip yürüyüş yapmak ve temiz hava almak için zaman zaman'da balık tutmak için bulunduğum bir yer çalışmaları ilgiyle takip ediyorum.Trafik kazalarını'da önleyecektir.( Özellikle virajın olduğu yerde.)
Bildiğin üzere Yalılar'dan,restaurantlar'dan halkın gezip dolaşabileği alanlar çok az,umarım halkın yararına güzel bir proje olacaktır. :)

Önder Kanığ

Moderatör
Yönetici
Adı
Önder
Kan Grubu
A Rh Pozitif
O sahil dardı evet. Yoğun sezonda oltacılar ve yürüyenler papaz oluyordu. Tabii işin başka boyutuda var. Emirgan Sütiş orada. İstanbulda vale terörünün yoğun yaşandığı bir yerdir. Güzelim boğaz da yavaş yavaş taksim meydanı gibi beton rengine bürünüyor. İnşallah üzerini kaldırım taşı ile kaplarlar da biraz göze hitap eder. Projede çimenler ağaçlar yeşillikler de görünüyordu. Betonun neresine koyacaklar bakalım onları. :)
Ekli dosyayı görüntüle 22427
Sevgili Birol @balıkoltası ;
Umarım; Emirgan Sütiş'in müdahale edemediği,tamamen halkın kullanımına açık bir proje olsun.

Bildiğin üzere Sahil şeritlerimiz de Yalılar'dan,restaurantlar'dan halkın gezip dolaşabileği alanlar çok az,umarım halkın yararına güzel bir proje olacaktır. :)

Önder Kanığ

Moderatör
Yönetici
Adı
Önder
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Konunun basligi hic hosnut degil,egriye egri dogruya dogru.
Sevgili Özkan @trakonya79;

Bugün iki konu açtım.Diğer konu başlığı Türkiye'nin balık stokları "tükeniyor"

Her iki konuyu da bizleri yani amatör balıkçıları ilgilendiren konular olduğu için açtım.Konu başlıkları ise bundan önce açtığım konularda olduğu gibi yine gazetelerin kendi haber başlıkları idi.

Bu konu ile ilgili arkadaşlarımız kendilerine göre düşüncelerini paylaşmışlar ve bundan sonra'da paylaşacaklardır.

Herkesin kendine göre Algıda seçiciliği vardır.Sen bu konuda konu içeriği yerine konu başlığına odaklanarak eleştiride bulunmuşsun.Bende konunun özüne odaklı,her iki haberi olduğu gibi haber başlıkları altında yorum yapmadan paylaştım.

Şu an için yorum yapmam gerekirse,keşke 700 metrelik değilde,halkın kullanımına açık daha uzun bir proje olsaydı.
İstanbul'da halkın gezip dolaşabileceği sahil şeritleri gerçekten çok az.

Sonuç olarak;

Forum kuralları çerçevesinde,art niyetli olmayan bir paylaşımda bulunduğumu tüm samimiyetimle ifade etmek istiyorum.

Iyi forumlar.:)
Gunaydin hayirli sabahlar cumleten,
İnce detaylara girmek istemiyorum,ben sadece fikrimi belirttim,ve su an ayni dusuncedeyim,Saygilar.
No comment :)

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Sevgili Birol @balıkoltası ;
Umarım; Emirgan Sütiş'in müdahale edemediği,tamamen halkın kullanımına açık bir proje olsun.

Bildiğin üzere Sahil şeritlerimiz de Yalılar'dan,restaurantlar'dan halkın gezip dolaşabileği alanlar çok az,umarım halkın yararına güzel bir proje olacaktır. :)
Umarım balıkçıları o beton çıkıntılara hapsedip diğer yerlerde yassah hemşerim demezler.

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Sevgili Engin @enginson;
Eşimin Kanlıcalı ( Adama sormuşlar nerelesin diye daha evlenmedim'ki demiş.Bende evli olduğum için Kanlıcalıyım.:) ) olması sebebiyle her zaman olmasa'da mümkün olduğunca sahil şeridine inip yürüyüş yapmak ve temiz hava almak için zaman zaman'da balık tutmak için bulunduğum bir yer çalışmaları ilgiyle takip ediyorum.Trafik kazalarını'da önleyecektir.( Özellikle virajın olduğu yerde.)
Bildiğin üzere Yalılar'dan,restaurantlar'dan halkın gezip dolaşabileği alanlar çok az,umarım halkın yararına güzel bir proje olacaktır. :)
Aynen abi benim eşimde Paşabahçeli. kayınvalideme gittiğimde ara ara yürüyüş yapmak ve balık durumuna bakmak amaçlı çubukluya gidiyorum. hatta dün geçerken kanlıcada yolun sol tarafına tek gidiş geliş olmasına rahmen araba parkettiklerini gördüm ve az kalsın karşı şeritten gelen araçla kafa kafaya girecektik. o bölgede denize uçan arabalar da oluyor. olta atarken kurşunla araba camı patlatan da oluyor. hatta bir keresinde orada avlanırken bir abi anlattı belediye orobüsünün camını kırmış bir sürü ceza ödemiş. yol genişletme çalışması bence güzel olacak. tek korkum oraların zamanla değnekçilerin eline düşmesi. Anadolu yakasında avrupaya nazaran daha fazla yalı bulunmakta. bundan sebep avlanacak yer de kısıtlı. inşallah genişletilen yer vatandaşa hayırlı olur.

Önder Kanığ

Moderatör
Yönetici
Adı
Önder
Kan Grubu
A Rh Pozitif

sessizdenizci

Daimi Üye
Bardağın yarısı boş mu yoksa yarısı boş mu?
Boğaz 8 metre daraldı mı? Yoksa yayalar için 8 metre yol genişledi mi?
Maltepe dolgu alan yapılırken de birilerine peşkeş çekileceği söyleniyordu ama bence çok güzel oldu.
Boğazdaki bu bölge hem araçlar için hemde yayalar için sıkıntılı idi, inşallah birileri parsellemezde her kes kullanır.

avsen

Daimi Üye
Adı
tunay özkan
Kan Grubu
O Rh Negatif
bence istanbulun bütün sahil şeritleri genişletilmeli otopark ve yaya yolu olarak mükemmel olur çünkü sahil şeritleri gercekten çok dar..hem biz amatör balıkçılar içinde çok iyi olurdu :) aslında otoparklar bile ücretsiz olmalı bu gibi yerler için