Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İZMİR VE Çevresi Balık Durumu (Çeşme-Urla-Seferihisar-Kuşadası-Foça-Mordoğan-Aliağa

crabteam

Yeni Üye
Adı
onur
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
çupra levrek antenli sinarit her zaman var hava müsade ettiği sürece
Orhan abicim merhaba menderes te oturuyorum seferihisara gelmek hiç nasip olmadı ama namını duymuşluğum çok. Siz orada kaptanmısınız yoksa bizlerdenmi :D

ugursamsa

Aktif Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
B Rh Pozitif
21 Ocak günü Kazıklı'ya gittik. Teknede 15 kişide bizim ekiptendi. Bizim hedefimizde çipuraydı :) Ama maalesef koca teknede ancak 3 adet çipura yakalandı. Bir tane hayatımda gördüğüm en büyük mercan ve bolca kupez avladık. En küçük kupez 610 gr. geldi :) Sanırım balık çiftliklerinin yanında dolaşmaktan bu kadar büyüyebilmişler. İnanılmaz lezzetliydiler laf aramızda :)

Uğur siz hangi tekneyle gidiyorsunuz ve yer var mı acaba, bizde yama olalım 4 kişi :)
Merhaba, çakırbeyli ile gideceğiz. Tekneyi kapattık biz, 12 kişiyiz. Umarım rahat sığarız diye düşünüyoruz biz de :) İsmail Ertan kaptan var o mayısa kadar doluymuş haftasonları.Çakırbeyli de eskiden İsmail Kaptan ile çalışıyormuş kendi teknesini almış sanırım. Yılan dili ve yengeç ile atacağız, başka yem kullanmamayı düşünüyoruz. Umarım güzel bir av olur.

zıpkıncı

Aktif Üye
Adı
SEFA T.
Kan Grubu
A Rh Negatif
Abdullah hocam sizinle geçen yil nasip olmadı av yapmak.
Rast gelsin

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

batuhan111

Daimi Üye
Adı
metin
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Alsancakta çupra peşindeyim.Ama şu ana dek tık yok.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bende Sefa ile aynı fikirdeyim Uğur... Nasipde varsa evin önüdeki denizden bile balık alırsın. Yoksa Fizan'ada gitsen faydası yok :)
Fizana gitse balık değil su bile bulamaz..!.Ama bol bol akrep var.Usami ball crank 25mm 561e at çek yaparsın. Özellikle AKŞAM KUMUNA ...?

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Abdullah hocam sizinle geçen yil nasip olmadı av yapmak.
Rast gelsin

Havanın güzel olduğu her hafta cuma yada cumartesi akşamı gidiyoruz... Gelmek istediğinde perşembe gününden mesaj bırakırsan ava katılabilirsin Sefa... Ancak bu aralar balık durumu biraz zayıf... Temiz havamızı alıp geri dönüyoruz :)

zıpkıncı

Aktif Üye
Adı
SEFA T.
Kan Grubu
A Rh Negatif
Dun urkmezdeydim. Kıyıdan tekneyle sırta yaparak 10 gün boyunca levrek almışlar. 1 saat daldım belki rastgelirim diye ama bulamadım. 40 50 mt lerde çupra almışlar. Geçit başlamış.

zıpkıncı

Aktif Üye
Adı
SEFA T.
Kan Grubu
A Rh Negatif
Nisan 3 den sonra 10 gün izinliyim. Haberleşiriz hocam.

Hoper

Aktif Üye
Adı
Umut Şensever
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Merhaba, çakırbeyli ile gideceğiz. Tekneyi kapattık biz, 12 kişiyiz. Umarım rahat sığarız diye düşünüyoruz biz de :) İsmail Ertan kaptan var o mayısa kadar doluymuş haftasonları.Çakırbeyli de eskiden İsmail Kaptan ile çalışıyormuş kendi teknesini almış sanırım. Yılan dili ve yengeç ile atacağız, başka yem kullanmamayı düşünüyoruz. Umarım güzel bir av olur.

İsmail Ertan ( veya Erhan ) iyi bir adam. bizde onunla gittik. çipura tutturmak için deli divane oldu :) plastik kürekle kaç kere palet yem attı denize, sırf kokusuna balık toplansın diye, ama o gün pek şanslı değildik. Bornova'da benimde tanıdığım ve sürekli gittiğim bir malzemeci ile anlaşması var, onlar hep İsmail ile çıkıyorlar. Bende biliyorum nisan ayında tüm hafta sonları dolu olduğunu :) hatta 8 - 9 nisan için bir kaç kişinin iptal etmesini bekliyorum :) 1 - 2 nisan olmaz - işimiz var, 16 nisan referandum var, ondan sonraki hafta 23 nisan haftası - kızımın gösterisi var... var da var. yani nisan ayında ancak spin'e gideriz sabah suyuna. onun için demiştim, bizde yama olalım diye :)

Birde küçük bir tavsiye, sadece yengeçle çıkmayın. yanınıza mutlaka mamun ve çipuraya denk gelememe ihtimaline karşı çim çimde alın... tecrübe ;)