Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

palaska, kravat, kayış veya sabre

TekAdam

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Süleyman Vedal Kahramanoğlu
Tipleri gerçekten korkutucu ama bir o kadarda lezzetliler.
Ekim ayının sonlarına doğru bu balığın avı burada doruklara çıkıyor. Sabaha karşı attığınız her sahteye bir tane geliyor. Ben genelde 1 metre üzeri olanları alıyorum. Diğerlerini suya iade ediyorum. İnanın bu sabah avına da ailecek gidiyoruz. Bu balığın yeme işine gelirse, önce ağlatmadığımı bilmenizi isterim :)
Çok yağlı bir balık olduğu için ızgarası mükemmel oluyor. Tavada da oldukça lezzetli. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle bu hafta avlanamayacağım ama haftaya yakaladıklarımın (nasıl olsa yakalarız, acemi şansı) nasıl temizlediğimi, filetoyu nasıl çıkardığımı, nasıl yediğimi :) size fotoğraflayacağım. Sevgiler
Tipsiz balıklar genelde çok lezzetli oluyor, Norveç'te yakaladığım Sea Wolf'ün de tipi ürkütücü ama çok lezzetli, eminim bu da öyledir.

Acemi şansınızla yakalayacağınız balıkların raporunu ve diğer teferruatlı işlemlerin tarifini merakla bekliyorum Atilla ;)

Ve, bir metrenin altındaki salınan balıklar için ve alıkonulanların da ağlatmadan tüketilmesinden ötürü de tebrik ederim :)

Her zaman rast gelsin...

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler abim, tutması ayrı zevkli yemesi ayrı :) Gayet verimli bir av olmuş malum oralarda bu balıktan çoook var, bahsettiğin sistem zaten bu balık için en verimli ve keyifli sistem diyebilirim, atçekle de son derece keyif verir :)