Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

spin makina

• Konbuyu başlatan @KAZIM
  • Başlangıç tarihi

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Ryobi için ?? Kullanıcısı fazla yok sanırım
Ryobi sevenlerde var ama ben şahsen okumacıyım ama okumanın dünya çapında isim yapmış ürünlerine yönelmek lazım. Ryobi makineleri arkadaşlarımdà kullandım ama nafile hiç hoşuma gitmedi. Shimanolarda gelince illaki iyi makineler ama bence orta sınıf düzeyinde 150 450 TL arası bütçeyle alınabilecek en iyi makineler hep okuma onun yerine çıkarsan daiwa shimano alacaksın.

Sen ara tara bul kendine bi rtx kafan rahat etsin. Ben ihtiyacım olduğundan Shimano sustain sattım bütçem gereği okuma Helios aldım tabiki bir Sustain olamaz ama suan için bana Sustain mi aratmıyor.

@

@KAZIM

Misafir
Ryobi sevenlerde var ama ben şahsen okumacıyım ama okumanın dünya çapında isim yapmış ürünlerine yönelmek lazım. Ryobi makineleri arkadaşlarımdà kullandım ama nafile hiç hoşuma gitmedi. Shimanolarda gelince illaki iyi makineler ama bence orta sınıf düzeyinde 150 450 TL arası bütçeyle alınabilecek en iyi makineler hep okuma onun yerine çıkarsan daiwa shimano alacaksın.

Sen ara tara bul kendine bi rtx kafan rahat etsin. Ben ihtiyacım olduğundan Shimano sustain sattım bütçem gereği okuma Helios aldım tabiki bir Sustain olamaz ama suan için bana Sustain mi aratmıyor.
Eyvallah hocam rtx mantıklı gibi

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Rtx helios raw salina Vsystem makineleri okumanın dünya çapında isim yapmış makineleri gözün arkada kalmaz verdiğin parayi fazlasıyla hakediyorlar.

İsottevfik

Daimi Üye
Adı
İsot Tevfik SARI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Seçeneklerin içerisinde öneriler hep Exage ise, vardır bir hikmeti. :) Tabii ki 150 - 180 lira seviyelerinden bahsediyoruz.

Sonrası dersen, hastalık kapıyorsun ve bir bakmışsın, elinde Biomaster, Twinpower oluveriyor. Ona göre kendi kararını iyi düşünerek ver. :D

Exage iyidir iyi.

Son düzenleme:

gürbüz

Aktif Üye
Adı
İbrahim GÜRBÜZ
Rtx helios raw salina Vsystem makineleri okumanın dünya çapında isim yapmış makineleri gözün arkada kalmaz verdiğin parayi fazlasıyla hakediyorlar.
RTX modelinde ; misina sarım klavuz rulmanın ömrü ne kadar?

gürbüz

Aktif Üye
Adı
İbrahim GÜRBÜZ
Shimano exage 4000 fd ...

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
RTX modelinde ; misina sarım klavuz rulmanın ömrü ne kadar?
Bilmiyorum doğrusu ancak bakımlarını düzgün yaparsan bir sıkıntı çıkarmaz helios ile ayni rulman kullanılıyor ki heliosta ben hiç sıkıntı yaşamadım ki sıkıntı olsa ne olur her türlü muhatabın var. Shimano ds muhatap bulamazsın kendin uğraş dur yedek parça getireyim de yaptırayım diye.

Exageler de sıkıntı çıkarmaz ama yoğun tuzlu su kullanımında rtx in gerisinde kalır. Ağırlığı ile RTX 232 gram Exage 320 gram 88 gram bir farkla ve kullanılan malzemeyle zaten fazlasıyla gerisinde. 88 gram at cek icin bence çok ama çok büyük bir fark. Ayrıca Şıklığı da cabası ;)

Hem Exage kullanıyorum hem Helios kullanıyorum. Uçurumu görüyorum. Rtx de heliosun bir alt modeli bir çok yakın özelliklere sahip aynı aileden bir makine her ikisinin de kullanıcısı olarak tabiki RTX diyorum.

Son düzenleme:

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Okuma Helios HXG (35)ve RTX(40) makineleri ümür boyu ücretsiz yedek parça ve teknik servis garantisine sahiptir.
HXG 40 marta piyasaya çıkacakmış.

Son düzenleme:

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Eğer Okuma tercih edilecekse hxg 35-40 bence daha iyi bir seçim olur.