Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tavuk Göğsü İçin Tecrübeleriniz

Dargan

Aktif Üye
Adı
Hamdi
Cümleten iyi akşamlar. Tavsiye üzerine tavuk göğsü ile balık avlamaya karar verdim. Öncelikle bildiğim kadarıyla küp küp kesilmiş tavuk göğsünü gazete kağıdına şekerleyip sarıp 2-3 saat bekletirsek iğneden düşmeyecek şekilde suyunu salıp kuruyacağını duydum. Tecrübeli forum ahalisine sorum ise tavuk göğsü ile balık tutmak mümkün mü ? Tavuk göğsünü biraz kurutup sertleştirme yöntemi nedir ? Ve son olarak bu şekilde avlanırken oltamı dibe mi atmam lazım yoksa başka türlü mü atmam lazım. Hiç bu şekilde avlanmadım ve avlananlar çok verim aldığını söylüyor. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Şimdiden teşekkürler.

mctymn

Daimi Üye
Adı
Mecit Yaman
mezgit avında işe yarıyor, marmarada diğer balıklarda işe yaramıyor, mezgitte tavuk göğsü yerine tavuk derisini kullanırsan aynı verimi alırsın , tavuk derisiyle dağılmadan tek yemde birkaç balık tutabilirsin.

Dargan

Aktif Üye
Adı
Hamdi
mezgit avında işe yarıyor, marmarada diğer balıklarda işe yaramıyor, mezgitte tavuk göğsü yerine tavuk derisini kullanırsan aynı verimi alırsın , tavuk derisiyle dağılmadan tek yemde birkaç balık tutabilirsin.
Kurutması nasıl olacak ? Tuzlayıp gazeteye 2-3 saat sarmak yeterliymi ?

Fisher07

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Öncelikle merhaba...

Şeker değilde tuz kullanın.. Tavukları derisiz, yağsız, sinirsiz kısımlarını normal bir kurşun kalem inceliğinde uzun uzun doğrayın ve gazete kağıdının üzerine koyup tuzlayın bolca. Bir kaç saat sonra gazete kağıdını değiştirip tekrar daha az tuzlayın. Sonra tekrar tuzlamadan arada gazete kağıdını değiştirin, Gazete kağıdının tavuğun suyunu aldığını göreceksiniz. Küçük parçalar haline getirmeyin kullanacağınız iğne boyutuna göre parçalara ayırın. Çok kuruması iyi değildir balık yemi ağzına alamaz. Alsada iğne batmaz. Az kuruması yemin iğneden düşmesine sebep olur. Daha sonra poşete koyup ağzını sıkıca bağlayıp buzdolabında saklayabilirsiniz. Yani istediğiniz kıvama gelinceye dek tuzlama - gazete değiştirme işlemine devam edin. Çok tuzlu olmasıda iyi değildir.

Dargan

Aktif Üye
Adı
Hamdi
Öncelikle merhaba...

Şeker değilde tuz kullanın.. Tavukları derisiz, yağsız, sinirsiz kısımlarını normal bir kurşun kalem inceliğinde uzun uzun doğrayın ve gazete kağıdının üzerine koyup tuzlayın bolca. Bir kaç saat sonra gazete kağıdını değiştirip tekrar daha az tuzlayın. Sonra tekrar tuzlamadan arada gazete kağıdını değiştirin, Gazete kağıdının tavuğun suyunu aldığını göreceksiniz. Küçük parçalar haline getirmeyin kullanacağınız iğne boyutuna göre parçalara ayırın. Çok kuruması iyi değildir balık yemi ağzına alamaz. Alsada iğne batmaz. Az kuruması yemin iğneden düşmesine sebep olur. Daha sonra poşete koyup ağzını sıkıca bağlayıp buzdolabında saklayabilirsiniz. Yani istediğiniz kıvama gelinceye dek tuzlama - gazete değiştirme işlemine devam edin. Çok tuzlu olmasıda iyi değildir.
Değerli bilgiler için teşekkür ederim. Yarın deneyeceğim bu yemi.

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
yusuf güzel açıklamış şekeride ilk defa duydum herhalde yanlışlıkla yazdınız şekeri :) bol tuz lazım tavuklarıda ince ince kurt şeklinde doğrarsanız uzun ince iğnede daha iyi durur

Dargan

Aktif Üye
Adı
Hamdi
yusuf güzel açıklamış şekeride ilk defa duydum herhalde yanlışlıkla yazdınız şekeri :) bol tuz lazım tavuklarıda ince ince kurt şeklinde doğrarsanız uzun ince iğnede daha iyi durur
Hayır yanlış yönlendirilmişim. Bende şaşırmıştım. :) Peki olta takımını nasıl kurayım bu yem için ?

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Koskaca deryada yemler mi tükendi.Kıyılar teke,çağnoz,midye dolu.
İnternetten yada telefonla siparişle tak yem kapıda teslim.
Balıkçıda bütün balıklar var.Yani tavuğa hiç ihtiyaç yok.

Dargan

Aktif Üye
Adı
Hamdi
Koskaca deryada yemler mi tükendi.Kıyılar teke,çağnoz,midye dolu.
İnternetten yada telefonla siparişle tak yem kapıda teslim.
Balıkçıda bütün balıklar var.Yani tavuğa hiç ihtiyaç yok.
Biliyorum. Ancak denemek istiyorum. Çok tavsiye geldiği için. :)

Mesut1903

Daimi Üye
Adı
Mesut orak
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Arkadaşım tavukuğun en işe yaradığı deniz Egedir, Ege'de bir çok balık gelir. Marmara'da ise sadece gelincik ve iskorpit yakalayabildim. Tabi kısmet bu işler.