Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

25.09.2011 kumburgaz lüfer avı

mrtsezal

Daimi Üye
Adı
murat sezal
Herkese selam,
Son 2-3 avdır uzun olta lüfer denemelerimiz sonuçsuz kalmıştı, canlı zargana-ya da rapala arkası yaprak yem takarak herşeyi denemış ve hiç vuruş alamamıştık.

Cumartesi günü iş çıkışı baktım hava güzel, hemen benzinimi doldurup, ipeklerimi bağlayıp, kumburgaz buruna zargana tutmaya gittim. İnanırmısınız 2 adet ipek attım ve balıkları oltadan çıkartmaya fırsatım olmuyordu, birine vuruyor balıgı alıyorum, daha suya salmadan diğerine zargana takılıyor. 1 saat gibi zamanda yeterli boylarda 18 adet zargana tutup teknenın livarına attım, sabaha kadar ölmesınler diye 2 livara eşit olarak paylaştırdım, gerçi bu aralar yaprak zargana iş yapıyor ama ne olur ne olmaz ölmelerini istemedim, lüfer bu ne yapacağı belli olmaz.

Pazar sabahı 06.45 gibi uyandım, tekne suda. O havada suya girip kıyıya getirdim, malzemelerimi filan yükledikten sonra saat 07.15 civarı meraya doğru yola çıktım. 6-7 tekne lüfere dönüyordu, marina önünde ben de dedım zaten fazla zamanım yok, kendi merama gidip zaman kaybetmeyeyim. Varsa var, yoksa da canı sağolsun deyip maria prınses arkası rapala uzun oltamı yaprak zargana ile yemleyip rolantide dönmeye başladım.

Henüz 20 dakıka geçmemişti ki ilk balığımı aldım, oldukça güzel iri bir lüfer bana günaydınların en güzelini verdi. Tekrar yemledim ve aynı noktadan bir kez daha geçtim ve yine misinamda bir gerginlik. :) Bu sefer biraz daha ufak ama 1 lüfer daha almayı başardım, zaten saat 9 gibi işlerim yüzünden dönmem gerekiyordu. Yarım saatım kalmıştı.

Derken bir vuruş daha almıştım balık ucunda, hiç sudan cıkarmadan yavaş yavaş çekiyordum ama malesef tam kaldırıp tekneye alacakken kafasını sudan çıkartıp bana güle güle dedi. :mad:

Daha sonra baktımkı iğnenin ucu kırılmış, kısmet dedim topladım takımları doğru kıyıya.........

Akşamda mangal da lüferlerin hakkını verdık

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Murat
Güzel bir lüfer avı olmuş.
Afiyet olsun

Aybata74

Daimi Üye
Adı
Gökhan Polat
Tebrikler, kısıtlı zamanda bu kadar aldıysan, vaktin olsaydı süper ziyafet olabilirmiş :)
Dahi iyilerine herdaim Rastgele...

mrtsezal

Daimi Üye
Adı
murat sezal
çok teşekkür ederim,zaman olur balık olmaz 4 saat uzun olta yaparız tık yok....zaman olmaz her atışta balık gelır :D kısmet....daha ıyılerı sizlere denk gelsin.....

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
Tebrikler sevgili Murat,

Harika balıklar almışsınız kutlarım,keşke daha fazla zamanınız olsaymış,yıllar oldu bu balığın tadını unutalı,malum tezgahlarda da nasıl ve ne kadara satıldığı.

Her zaman rast gelsin.

Erdem Koral

Daimi Üye
Adı
Erdem Koral AKKAYA
Vallahi Ellerine Sağlık Bu Kadar Zamanda Böyle Balık Tebrik Ederim Güzel Av Olmuş.

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Bu haftasonu yazlıkta (silivri-kınalı) zargana denedim kıyıdan. Bırak zarganayı,takip bile yoktu.
Bu işte bir tuhaflık var ama nedir anlamadım...

mrtsezal

Daimi Üye
Adı
murat sezal
Bu haftasonu yazlıkta (silivri-kınalı) zargana denedim kıyıdan. Bırak zarganayı,takip bile yoktu.
Bu işte bir tuhaflık var ama nedir anlamadım...
bu yıl bir tuhaflık var evet,normalde kıyıda gezer zargana tutardık şimdi kıyıdan 450-600 metre açıktan alıyorum zarganaları,lüfer girerse meraya hepsi kıyılar...o zaman kıyıdanda av verır kanaatındeyım...

muratbaran

Aktif Üye
Adı
murt
abi tebrıkler ben cıkamadım kardeşimin dugunu vardı ama haberlerını aldım ama sorun şuki bu balıklar yatak balıgı dıyorlar kalan balık bogazdan daha balık gırmemiş fazlada umitlenmeyın dıyor balıkcılar nasıl olcak busene bu iş anlamadım