Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Alabalık avı için yem ve avlanma teknikleri.

Lrfavcısı

Yeni Üye
Adı
Onurhan B
Kan Grubu
AB Rh Negatif
Herkese merhabalar,k.maraş bölgesinde bulunan barajlarda alabalık avlamaya çalışıyorum.Normalde lrf veya spin avı yapıyorum ama son zamanlarda şamandıralı takımlar ilgimi çekmeye başladı. Bu duruma istinaden bir kaç şamandıra edindim hassas şamandıra,top şamandıra gibi klasik şamandıralar. Takımları kendim yapmaya çalışıyorum izleyerek hazır olarak temin etmiyorum tek iğneli şekilde hazırlıyorum.Yeni bir mera keşfettim son günlerde çok güzel balık var akşam saatleri çok oynak veriyorlar boyutları da fena değil kıyıdan gözlemlediğim kadarıyla, şamandıralı takımla büyük boyları alamaya çalışıyorum ama alamıyorum.Yem olarak çeşit çeşit denedim bugüne kadar.Alabalık hamuru (av bayinden aldım),gümüş balığı diye adlandırılıan donmuş bir balık türü (av bayinden aldım),ekmek içi,sahte silikonlar powerbait fishup, gittiğim yerden bir kaç kez solucan toplayıp denedim oda iş yapmadı.Lrf ile her gittiğimde balık alıyorum 0-15cm arası ama küçük olduğu için tekrar salıyorum şamandıralı av için inat ettim önerebileceğiniz bir avlanma tekniği varmıdır?

Ekli dosyalar