Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Amatör Balıkçı Belgesi Zorunlu Oldu !!!

_Ramazan_

Daimi Üye
Adı
Ramazan DEMİR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Arkadaşlar merhabalar Bir arkadaşımın uyarısını sizinle paylaşmak istedim kendisi Tarım ve orman bakanlığı personeli. Amatör balıkçı belgesi hakkında açıklık getirmek istedim 4/2 amatör tebliğde bu belgeyi alması zorunlu değildi. Fakat geride bıraktığımız birkaç gün içerisinde su ürünleri yönetmeliği değişti ve attığım kısımda amatör balıkçı belgesi olmadan amatör balıkçılık yapılması kabahat diyor. 5/2 amatör tebliğ çıkınca %99 oranında bu belgeyi alması zorunlu olacak. Bu belgeyi tebliğ çıkmadan alması kolayken edinmek lazım. 5 yıl geçerliliği var almak için vesikalık bir foto ve 40 lira civarı bir para lazım. Tebliğ çıkınca belki ücreti yükselir belki almak için bir kurs verilebilir.
amatör denizcilik belgesi.jpg

_Ramazan_

Daimi Üye
Adı
Ramazan DEMİR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
şuan Aydın didim ve kazıklı civarında tekneler ile av yapan vatandaşlara kontrol edip ceza kesiyorlar belge ve boy limit olmak üzere ayrı ayrı cezalar bir yerde sevindirici kontrol olması

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Amatör denizcilik belgesi ruhsat mi demek ?
Bunu mu soruyorlar?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

_Ramazan_

Daimi Üye
Adı
Ramazan DEMİR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
@BaşMinekolos evet ruhsat demekmiş abi yani avcılık yapabilir belgesi bir nevi başka düzenlemelerde gelecek diyor arkadaş bakalım neler değişecek

hamdialev

Daimi Üye
Adı
Hamdi ALEV
Kan Grubu
O Rh Negatif
Teknede kontrol hep vardı zaten. Tam ayrımını bilmesem de memlekette tekne ile balığa çıktigimizda bize sormuşlardi. Orda da teknenin belli özelliğine bakıyorlardı.

Ancak hala bu belgeyi zorunlu hale geldi gibi aktarmak yanlış. Cümleyi okursanız, belgenin bulunması zorunlu olan yerlerden bahsediyor. Belge amatör avcılıkta zorunludur demiyor.

Gereksiz galeyanlara gelmeye gerek yok. Face de bunu yayan arkadaş yeni tebliğ de olacak diyor ama tamamen kendi yorumu bu. Onu da cezada yazan gemi kullanmamışsa ibaresinden çıkarıyor.

iscorpit

Yeni Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Şu an için amatör balıkçı belgesi temin etmek zorunlu değil yani öyle mi?

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tarimdan alinan amator balıkçı belgesi olabilir mi?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

semmelweis

Daimi Üye
Adı
cüneyt
Merhaba arkadaşlar..ÇÖKERTME adında bir av sistemi var..suya kocaman kepçe gibi bir şey indiriyorlar, biraz bekledikten sonra kaldırıp balık var mı diye bakıyorlar...çok araştırdım ama bu sistemin yasak olup olmadığına dair bir bilgiye ulaşamadım....bilgisi olan paylaşır ve kaynağını da belirtirse sevinirim..