Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Amatörce Çapari Yapımı

BOĞAZIN EFENDİSİ

Aktif Üye
Adı
Alparslan Altan
Çok güzel bir paylaşım olmuş. Zaman zaman kıyıda; herkesten fazla balık alan veya hiç kimse tutamazken boş çekmeyen kişiler vardır. İğne numarası, misine falan sorduğunuz zaman cevap bile vermez, hele ki çaparisini incelediğinizi fark etmesin. Özellikle köprü üstlerinde yeni olta indirdiğinizde balığın derinliğini sorduğunuzda da cevap vermezler, verseler de yanlış bilgi verirler veya işletirler. Oysa ki söyleyeceği tur sayısıdır. Yapılan bir emeği paylaşmak çok şık olmuş. Ben de kendi çaparilerimi kendim hazırlarım fırsat oldukça. Resimlerdeki koyu yeşil organze ve beyaz 10 numara iğne ile Galata köprüsü'nde istavrit beklerken, zaman zaman palamut almışlığım var.
Sağol Murat abi Kendi yaptığım istavrit çaparisi ile 1 kere palamut alabildim ama Çinekop baya aldım kestirdiğim filan oldu ...

DrEjO

Aktif Üye
Adı
Tamer
Güzel bir çalışma olmuş, eline sağlık, devamını bekleriz.

NAZMİ

Yeni Üye
Adı
Adınızı Soyadınız
SEDAT ŞAHİN
TEŞEKKÜRLER ALP

erma

Yeni Üye
Adı
ayhan turhan
Her şeyden önce paylaşımın için teşekkürler, çapariyi kendisi yapan kullanırken daha itinalı (çevresine ve avına saygılı) oluyor sanırım, "parasıyla değilmi alırım yenisini" diyenler biraz çevresine ve balığa saygı göstermiyorlar (istisnaları var tabi ki)

mrshadow

Aktif Üye
Adı
Selam Sana
Tebrikler el emeği göz nuru dedikleri bu olsa gerek, bi ara bende yapmaya çalıştım ama çok zahmetli o kadar uğraştığım çapariye birisi gelip takıldı mı hiç hoş olmuyor :)

akkadi

Aktif Üye
Adı
ABDULLAH AKKADİ
süper yaa bende yapmak istiyorum

başkan

Üye
Adı
hakan bakar
güzel ve verimli bir çalışma olmuş emeğine sağlık

mctymn

Daimi Üye
Adı
Mecit Yaman
Bilgiler için teşekkürler, çaparilerin devamını bekliyoruz, öğrenecek çok bilgiler var.

ambrosia

Daimi Üye
Ne yalan söyliyeyim yıllardır istavrit, tutardım ama bu organze kurdaleyı ilk kez duydum. Meğer ne kadar çok kullanan varmış ama sayende bende öğrendim.
Bugün bende bu kurdalelerden aldım. Aldığım yerde bir çok balıkçının aldığını söyledi. Bu değerli paylaşım için çok çok teşekkürler. Kendi adıma harika bir paylaşım.