Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

At Çek olta tavsiyeleri

defjam

Üye
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katılan birisiyim uzun zamandır surf tipi oltalar kullanıyorum fakat son zamanlarda spin tipi oltalar ilgimi çekmekte Akdeniz bölgesi için tavsiye edebileceğiniz kamış makina takımları nelerdir acaba sahilden at Çek yapıcam levrek için formda araştırma yaptım biraz bilgi sahibi oldum ama genede sizden bir kaç tavsiye istiyorum :)

defjam

Üye
arkadaşlar elimde Ryobi ECUSIMA 8000Vi makine var bu makine ile uygun kamış alındığında at çek yapabilirmiyim makinenin özelliği Ortaboy makara, 4 rulmanlı, 230m/0,40mm Misina kapasitesi, 5,0:1 yüksek devir oranı, önden kalama. eğer uygun görür iseniz hangi kamışı önerirsiniz bu makinaya uygun

poyraz

Daimi Üye
elinizdeki makina spin kullanıma uygun olmaz spin için en ideal makinalar 40 lık veya 30 luk olması lazım at çekte hafiflik çok önemli forumda size yardımcı olacak ustalarımız mevcut cevap yazan olacaktır.

defjam

Üye
arkadaşlar bir sitede şu 3 hazır takımı gördüm fiyat aralığı bütçeme uygun ne dersiniz yada sizin önereceğiniz daha kaliteli bu fiyat aralığında bir set varmı acaba ?

1. takım yakuza levrek set link
2. takım catana levrek set link
3. takım daiwa levrek set link

defjam

Üye
arkadaşlar 2.takımı sipariş verdim shimano olması beni cezbetti umarım yanlış karar vermemişimdir

poyraz

Daimi Üye
Shimano makinadan memnun kalırsınız. kamışta çok iyi bir kamış ama biraz daha atar değerleri düşük olanından olsaydı daha iyi olurdu hafif sahteleri biraz daha ileriye atmak daha kolay olurdu. atar değeri 10.40 gibi. güle güle iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

defjam

Üye
kargoya verilmedi ise eğer 10-40 olanın gönderilmesini istedim umarım değişimi yaparlar

defjam

Üye
Evet 10-40 olanını gönderiyorlar süper bir takım oldu heralde misina sizce uygunmu farklı bir misinamı almalıyım ?

SHIMANO VENGEANCE SEA BASS 2,40 -MH- 10-50 GR
SHIMANO CATANA 2500 FB MAKINA
Okuma Levrek 300m 0,285mm Yosun Yeşili Misina
RIVER2SEA Model No Rover98

poyraz

Daimi Üye
misina fazlasıyla işinizi görecektir okuma misinalar güzel kaliteli gam yapmayan misinadır bende okuma seabass kullanıyorum:)