Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

At-çek ( Spining ) misina tavsiyesi

mrtsezal

Daimi Üye
Adı
murat sezal
Biraz paraya kıyarım diyorsanız önerim; Berkley whiplash ip. 0,10mm 30Libre at-çek için idealdir.

Uploaded with ImageShack.us

İple yaşamış olduğunuz sorunları yaşamayacaksınızdır.
Sevgi ve selamlarımla...
evet katılıyorum ,bende bu ıp mısınayı kullandım...çok ınce olmasına rağmen ne

kusma yaptı ne kuş gözü ne tiftiklenme....evet dıgerlerınden 3-4 mıslı pahalı belkı

ama,hakkediyor bence.....270 mt olanından alın ama 110 mt.olanlar az

,,,sağlam bır balık geldıgı zaman kaoma verecek mısına kalmıyo...sonra bana oldugu

gibi pattttt...mısınada gıdıyor sahtede balıkta :D son zamlardan sonra 10 mm sı

270 mt.olanı yanlış hatırlamıyorsam 278 tl.civarı

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
evet katılıyorum ,bende bu ıp mısınayı kullandım...çok ınce olmasına rağmen ne

kusma yaptı ne kuş gözü ne tiftiklenme....evet dıgerlerınden 3-4 mıslı pahalı belkı

ama,hakkediyor bence.....270 mt olanından alın ama 110 mt.olanlar az

,,,sağlam bır balık geldıgı zaman kaoma verecek mısına kalmıyo...sonra bana oldugu

gibi pattttt...mısınada gıdıyor sahtede balıkta :D son zamlardan sonra 10 mm sı

270 mt.olanı yanlış hatırlamıyorsam 278 tl.civarı

Naptın sen murat ! bütün parayı malzemelere gömmüşsün sen,kullandığın sahtelerde maşallah adeti 70-75 tl civarı :D

Vay be,ne pahalı bir hobimiz var. :)

oz-ser

Üye
Adı
talip özkan sezgin
oskar kevlon ve latex i tavsiye ederim fevkalade başarılı ve hesaplı ürünlerdir...

mrtsezal

Daimi Üye
Adı
murat sezal
Naptın sen murat ! bütün parayı malzemelere gömmüşsün sen,kullandığın sahtelerde maşallah adeti 70-75 tl civarı :D

Vay be,ne pahalı bir hobimiz var. :)
abı napalım tek zevkimiz bu...herzaman kaliteden şaşmamak gerek..ama bazen oda yetmiyor.balık buyuk oldumu patlatıp gidiyor....bu haftada 7 sanıye mucadele edebıldım...kazanan gene o oldu...zarar buyuk

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Bu nukullanıyorum memnunum tavsiye ederim. Üstelik turuncu makineye de yakışıyor.

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu misina hakkında sadece satıldığı sitede bir tek sizin yorumunuz var?, çekeri hakkında bile bilgi mevcut değil ?
geç gördüm özür dilerim tavsiyemi de şiddetle etmişim bunun içinde ayrıca özür dilerim son aldığım makara aynı kalitede çıkmadı maalesef çok sert büklüm büklüm bir misina ile karşı karşıya kaldım evet çekeri eşit sayılır ama esneme sıfır vede hafıza durumu var çekeri net olarak aklımda değil ama tahmini ,31 liği 9 kg civarı idi sanırım çokta fazla bence o kuvvete dayanacak ne kamışım nede makinam var sizde çok takılmayın bu kadar çeker değeri ancak jig avlarında anlam taşır kanımca tanbay abi ne yazmışsa onu alın :D

ycan

Üye
Adı
Yalın CAN
geç gördüm özür dilerim tavsiyemi de şiddetle etmişim bunun içinde ayrıca özür dilerim son aldığım makara aynı kalitede çıkmadı maalesef çok sert büklüm büklüm bir misina ile karşı karşıya kaldım evet çekeri eşit sayılır ama esneme sıfır vede hafıza durumu var çekeri net olarak aklımda değil ama tahmini ,31 liği 9 kg civarı idi sanırım çokta fazla bence o kuvvete dayanacak ne kamışım nede makinam var sizde çok takılmayın bu kadar çeker değeri ancak jig avlarında anlam taşır kanımca tanbay abi ne yazmışsa onu alın :D
Estafurrullah , Tanbay bey ne diyorsa onu yapın diyorsunuz yani :) . Ben 0.22 den kalın misina kullanmıyorum, hatta 0.18 kaliteli misinaya geçmeyi düşünüyorum yakında. Zaten misanaların üzerinde yazan çekerin yarısını çekse ben razıyım :)

Fatih Koç

Daimi Üye
Full zone den bende aldım gecen sene 1000 mt Hızır..
ve maalesef asırı sert ve kırılgan çıktı eskimiydi neydi bilmem artık..
Verdim birine geçtim:)

lvlualliml3ey

Yeni Üye
Adı
orhan aydın
slm arkadaşlar
misina seçimi gerçekten çok önemli. ucuna taktığın sahtelerin herbiri dünya para. bir de emek veriyorsun sürekli atıp çekiyorsun taktığın balığın misinayı koparması sahteyle birlikte gitmesi ayrı bir hezeyan. veya meraya tam balık giriyor takip başlıyor hatta orta boy tutuyorsun konsantre olmuşsun atıyorsun misina karışıyor veya kafa kusuyor sinirler geriliyor. ben sürekli spin yapan arkadaşların CAPTAN CUSTA marka misinayı önermeleri doğrultusunda kullanmaya başladım çok memnunum. gam yapmıyor karışmıyor 37 no kullanmama rağmen 30 luk kafada kusma hiç olmadı. ayrıca çok güçlü ve sağlam misina
33-31 gibi nolarının olduğunu biliyorum. makaralar 150 mt fiyat olarak tam hatırlayamıyorum ama 12-17 arası gibiydi sanırım. 37 çok sağlam çok dayanıklı güven verici ama fazla kalın bulanık ve dalgalı sularda sorun yok ama açık sularda tahminim balık tarafından görülüyor. eğer bulabilirsem 31 ini kullancam. en kötü ihtimalle 33 ünü.