Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ay Takvimi uygulaması (Application).. İdeal balık av saatleri.. Time2Fish

bacteria

Aktif Üye
Adı
mahmut
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba dostlar,

fala inanmayın falsız da kalmayın :D

Balık avı ile ilgili daldan dala konuları okurken ay takvimi ile balık avının ilgisi dikkatimi çekti.. ilgiden haberim vardı da netten biraz araştırayım dedim.. android işletim sistemli telefon kullanıyorum.. uygulamalarda var mı bedava bir şey diye baktım.. bir çoğu ücretli programların.. alsam mı 3-5 dolara bir tane derken bedava bir program buldum :D (lite versionu)

Eskiden beri günün belirli saatlerinde, özellikle saat 04 ten güneş doğana kadar geçen sürede, balığın daha çok vurduğu ve tutulduğunu hep duymuşuzdur ve böyle biliriz.. balığın saati olmaz derler bir de.. balığın ne zaman vuracağı belli olmaz dersek daha iyi olur aslında.. ama yoğun olduğu saatler illaki vardır..

Program basit ve güzel bir program gibi duruyor..

Time2Fish Lite

Android uygulama (belki diğer akıllı telefonlar için olan versiyonları da vardır ;) )

Program o tarih ile ilgili (ileriye dönük de bakabiliyorsunuz) birincil balık yoğunluk saati ve ikincil balık yoğunluk saatlerini söylüyor.. günün her saati için yüzdesel yoğunluk miktarı bilgisini veriyor.. bunun dışında.. güneşin doğuş ve batış zamanları, tan vakti ve karanlık vaktin başlangıç zamanı.. ayın hali, doğuşu ve batışı hakkında bilgiler veriyor..

İlgilenenlere duyurulur

neyse haliniz çıksın faliniz :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

bacteria

Aktif Üye
Adı
mahmut
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Teşekkürler Mahmut, I Phone uygulamarında aradım ama bulamadım. Hangi isimle arayacağız?
abi şuan için bu uygulama itunes da mevcut değil :( ama.. iphone için az önce baktım ... bir iki uygulama buldum.. detaylı incelemedim ama çok benziyor sanki.. biri ücretli biri ücretsiz (iphone dan vazgeçtiğim için :cool: son güncel hali mi bilmiyorum ama apple store dan bakarlarsa daha sağlıklı olacaktır )..

ücretli

https://itunes.apple.com/us/app/fishing-deluxe-best-fishing/id485251405?mt=8

ücretsiz

https://itunes.apple.com/us/app/fishing-times-lite/id419841407?mt=8

ayrıca... best fishing times.. time to fish... hunting & fishing times şeklinde aranabilir

murat48

Aktif Üye
Adı
murat
:harika: :harika: :harika: Emeğine sağlık Mahmut hocam.
Az daha çalışırsak ; hangi balık , hangi saatte , kaç cm boyunda , hangi koordinatlarda bulunur diye bir site bile bulabiliriz. :D

bacteria

Aktif Üye
Adı
mahmut
Kan Grubu
O Rh Pozitif
:harika: :harika: :harika: Emeğine sağlık Mahmut hocam.
Az daha çalışırsak ; hangi balık , hangi saatte , kaç cm boyunda , hangi koordinatlarda bulunur diye bir site bile bulabiliriz. :D
çocukluğumuzda pc, internet diye birşey yoktu.. 3D tv çıktı şimdilerde.. bir 10 yıla kalmaz dediğin de çıkar murat hocam :)

en çok istediğim denizaltını 3D net birşekilde görmek.. görmeden gidersem gözüm açık giderim :D

murat48

Aktif Üye
Adı
murat
çocukluğumuzda pc, internet diye birşey yoktu.. 3D tv çıktı şimdilerde.. bir 10 yıla kalmaz dediğin de çıkar murat hocam :)

en çok istediğim denizaltını 3D net birşekilde görmek.. görmeden gidersem gözüm açık giderim :D
Aman hocam bir yere gitme sen Allah korusun.:D
O da olur inşallah.

Özeline bi ara bakar mısın ?