Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Baitcasting Manyetik Ve Santrifüj Fren Ayarı Hakkında

yhymskrn

Aktif Üye
Adı
Yahya
Merhabalar,

Baitcasting'e yeni başladım herkese çok teşekkür ederim bilgi ve deneyimlerinizi benle paylaşarak bu konuda ilerlemeye çalışıyorum aldığım makina da hem manyetik fren hemde santrifüj fren sistemleri mevcut manyetik fren sistemi 9 kademeli santrifüj ise 6 kademeli olarak yer alıyor yeni başlayan biri olarak bu fren sistemlerini ortalama kaçta tutmam gerekiyor?

Bu arada başlangıç için "berkley trilene xl smooth casting 0,28mm" mono misina sardım

yorum ve önerilerinizi bekliyorum
Teşekküler

Ekli dosyalar

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
santrifugal fren daha etkindir mekanik bir fren olduğundan direk etki göstermeye başlar.tüm santrifugal frenler aktif olsun.

Manyetik freni en yükseke getirip atış yapmaya başla ve yavaş yavaş manyetiği gevşet.Bir yerden sonra backlash almaya başlarsın.O seviyede maneyetiği tutup artık santrifugal frenleri simetrik şekilde açarak denemelere devam et.

şahsen ben artık sadece manyetik fren olan makineler kullanıyorum.

kastking speed demon/pro , kastking mega jaws gibi ..manyetik frenleri çok iyi çalışıyor bu makinelerin.

yhymskrn

Aktif Üye
Adı
Yahya
Melih Bey,
teşekküler yardımlarınız için daha öncede bu konuda bana destek olmuştunuz!!

santrifugal fren sistemini 3. seviye ? uygun mu? (yoksa en son seviye olan 6. seviyemi) bu fren sistemini hep aynı mı bırakıyoruz manyetik sistem gibi zamanla seviyeyi düşürmemiz gerekiyor mu? el yatkınlığı oldukça diyebilirim
Manyetik freni ise 9. seviye? (zaten en yüksek seviye budur) zamanla bu seviyeyi öğrenmeye başlayınca daha da aşağıya indirebilirim dediğiniz gibi?

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Melih Bey,
teşekküler yardımlarınız için daha öncede bu konuda bana destek olmuştunuz!!

santrifugal fren sistemini 3. seviye ? uygun mu? (yoksa en son seviye olan 6. seviyemi) bu fren sistemini hep aynı mı bırakıyoruz manyetik sistem gibi zamanla seviyeyi düşürmemiz gerekiyor mu? el yatkınlığı oldukça diyebilirim
Manyetik freni ise 9. seviye? (zaten en yüksek seviye budur) zamanla bu seviyeyi öğrenmeye başlayınca daha da aşağıya indirebilirim dediğiniz gibi?
santrifugal fren mekanik olduğu için direk etki edip tüm atış boyunca fren uygular ve en etkin yöntemdir ama içini açıp tırnakla değiştirmek gerekir.Bu ayarı iyice oturtup bir daha dokunmamanızı öneririm.Makinanın kapağı tamamen çıkmaz kastkinglerde ama tamamen çıkıyorsa suda teknede dikkatli olun yan kapağı düşürmeyin.

bu ayarı maksimum yada bir tık altında denemelere başlayın daha sonra alışınca orta yada minimum ayarlarda tutup tüm ayarları dışardaki manetiktten yapmaya devam edersiniz.

herkesin bir alışma evresi vardır , en iyi fren ayarını ancak kendiniz belirleyebilirsiniz.

başlangıçta 10gr altı sahte atmamaya özen gösterin.

yhymskrn

Aktif Üye
Adı
Yahya
Teşekkür ederim yorumlarınız için denemelere başlayacağım sizin dediğiniz ayarlarda!!