Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bakir ırmakta muhteşem kasna avlarımız

Vedat Abayoğlu

Daimi Üye
Adı
Vedat Abayoğlu
Kan Grubu
A Rh Negatif
Değerli üyeler

Bir tatlısu yada denizde avlanırken hep hayal ederim.Acaba buraları,ne bileyim 30 yada 40 sene evvelsinde nasıldı diyerekten.

Araştırmacı,keşfetmeci tabiatım hep depreşir,böylesine yerlerin peşine,hayallerimle birlikte düşer dururum.

Yaşıma göre hareket etmeyişimin eksilerine pek aldırmaz,arada düşsemde,kaysamda,tökezlesemde bu sevdamın peşinde arar,dolaşır dururum.

Nihayet böylesine bakir bir yer buldum.

Hemde kilometrelerce uzunlukta.
Devasa sazanların kol gezdiğini berrakça suda izlerken,kimisine işte dev bir kasna diye heveslenerekten,bu arada deniz avlarımı hepten boşlayaraktan,buralara gelen kardeşlerimi ikna etmekte başarı sağlayıp,her avda birkaç kıymetli kandırıcımı feda ederekten,ne yazıkki bir haftalık avlarımda en kıymetli 3 kamışımıda kardeşlerimce kırdıraraktan,sonunda tek kamışa kalmama rağmen,bir haftada 6 defa peşlerine düştüm,ne onlarcası belki yüzlercesini kandırabildim.

Çok büyük bir yüzdeyle iriliklerine bakmaksızın saldım gittiler çoğu.
Diş doktoru sevgili kardeşim Muzaffere nazire yaparcasına,bazen tamamını yutuverdikleri kandırıcılarımın iğnelerini ağızlarından titizlikle çıkardımda salıverdim.

Videoda çektiler kardeşlerim.Ama ben sadece resimledim.Yollayacaklar bana linklerini.Arada onlara çıkıştığımıda göreceksiniz.Yere bırakmayın kamışlarımı,büyük balıkta sudan keserken dikine kaldırmayın onları diye uyarsamda 3'ü kırıldı gitti ve ne yazıkki sonunda içimede oturdu.

Neyse sağlık olsun.

Kaçan balık elbette büyük olur ama sanki kurtuluveren yada kendini koca söğütlerin altına atıveren ve çıkaramadığım ikisi sanırım kendi rekorumu aşabilirlerdi.

Mamafih birçok 40-50 cm arası ile bir tane 56 cm'yi çıkarabildim çimenlere.

Muzaffer illada yiyeceğim dediğinden,kendileriminkini kurtarsamda,8 adeti Muzafferin hışmından kurtulamadılar.Zaten hepsi onun tuttuklarıydı.Tıktı onları poşete bana ellettirmedi bile.

İlişikte muhtelif kardeşlerimle son günlerde tuttuklarımızın bazı karelerini sunuyorum.

Sevgi ve saygımla kalınız

Devam edecek

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Sevgili ustadım, öncelikle avlarının devam etmesi beni sevindiriyor, hala senden aldığım sözü gerçekleştirememnin sıkıntısı ve üzüntüsü içindeyim,ama bu fani denen, zamanla kısıtlı mekanda, seni ziyaret edecek ve o keklik seslerini dinleyeceğim.

MAAŞALLAH MAAŞALLAH valla salyalarım aktı şimdiden devamını bekliyorum sabırsızlıkla.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Vedat Abi
Çok güzel bir macera olmuş, güzel balıklar tutulmuş doğanın kalbinde.
Giden sahteler de, kırılan kamışlar da yerine konmalı, sen her ne kadar istenmem desen de bu kıranların boynunun borcu olmalı..

Latif Uğurluçimen

Aktif Üye
Adı
Latif UĞURLUÇİMEN
Böylesi tatlı su güncelrinde hep dikkatimi çeken ve beni cezbeden meranın güzelliğidir. Bu mera ne kadar güzel, balıklar ve siz muhteşemsiniz. Sizin için değerli olduğunu söylediğiniz Kırılan kamışlar duruyor mu?. Resimlerini kırık olan yerleri görülecek şekilde paylaşırsanız görmek isterim. İki parçalı kamış ise tamiri mümkün olabilir.

Seddülbahir

Aktif Üye
Adı
Serdar Altınbilek
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sevgili Vedat abi,
Kırılan kamış olsun, gönüller olmasın.
Kıran kişi senin gönlünü de almasını bilir, kamışını yerine koymayı da...

Ellerinize sağlık, meraya hayran kalmamak elde değil.
Kendine iyi bak, görüşürüz

tanbays

Aktif Üye
Adı
Tanbay S.
Şahsen, kamışımı kendim, sürpriz bir balığa kırdırmayı yeğlerdim...

Senin yaptığın zor rastlanır bir durum sevgili büyüğüm...
Rapor ve balıklar çok güzel ellerine sağlık Vedat abi..

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Tebrikler Vedat abi.Kasnalar hakkaten babacanmış..Geçenlerde pikniğe gittiğimde derede avlamışlar ve bir parça ikram etmişlerdi.Gayette lezizdi..
Kısmetin daim olsun.

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
Çok güzel bir av olmuş Vedat abi, seni biraz kızdırmışlar ama :) dediğin gibi sağlık olsun...

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler Vedat abi yine çok anlamlı ve güzel bir rapor elleriniz dert görmesin:)