Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Boğaz'da soğuk bir gün - 26 Kasım 2011

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Merhabalar
Dün bir fırsat yaratıp ezeli partnerim kayınbiraderim Can ile birlikte Üsküdar'ın younu tuttuk. Saat 12:00 sularında çaparimizi suyla buluşturduk ve daha ilk atışlarda günün güzel geçeceğini gördük ve çocuklar gibi sevindik.

Oh beee, ne iyi etmişiz de gelmişiz lafı her ikimizin ağzından da döküldü.

Can'ın ilk atışında bir adet yaprak çinekop geldiğinde ise Can yeni kullanmaya başladığı Nexave'ini kutluyordu. Afferim sana diye.. :D
(Yazmayı unutmuşum. Tahmin edileceği üzere bu balık büyümek üzere evine geri gönderildi ve ayrıca eraftan bu balıkları tutanlar da uyarılarak bir kaç balık kurtarıldı.)
İstavritler bazen ikili-üçlü, bazen de daha kalabalık olarak geliyorlardı ve boyları da tam istavrit dediğimiz boylardaydı.

Bozulan köstekleri düzeltmeye çalıştığım bir anda Şeref Abi sesiyle etrafa baktığımda etrafı kolaçan eden sevgili Tolga ve sevgili eşi Arzu'yu gördüm. Arzu soğuğa dayanamayıp hemen bölgeyi terk ederken Tolga biraz daha takılıp öyle gitti.
Tahmin ediyorum ki;
-"Keşke oltaları bagajdan çıkarmasaydım" diyordu.. :D

İstavrit aralıklarla gelmeye devam etti ve arada iki defa da güzel Çinekop geldi sevgili Can'ın oltasına. Hiç kıskanmadım, niye öyle kıskanmışım gibi içinizden fısıldaşıyorsunuz ki.. :D

O çinekoplar akşama yemliye kalmamız için de bir işaretti ve de kaldık.

Gece 20:30 a kadar avlakta kaldık. Balık öyle at çek yakala olmasa da ben 2 taneyle sezon açılışımı yaptım. Can'da 3 tane daha yakaladı ve günü 2-3 kg istavrit ve 7 çinekopla kapatarak huzuur içinde eve döndük.

Not: Ortamın karanlık olması nedeniyle av yerinde fotoğraf çekmek mümkün olamadı ne yazık ki.

IMG00036-20111126-2211.jpg

agaydemir

Aktif Üye
Adı
Aydın Aydemir
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler Sevgili Şeref ,güzel bir av olmuş. Afiyet olsun

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
Sevgili Şeref-Sevgili Can,

Tebrik ederim sizi,güzel balıklar almışsınız,çıtırlarda hafta sonu sofrayı güzel şenlendirmiş düşüncesindeyim,afiyet olsun. :)

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tebrikler Şeref Bey. Çinekoplar ve istavritler çok güzel görünüyor.
Bu dondurucu soğukta 12.00-20.30 arası avlanmak hakikaten çok zor. Bu zorlukların üzerine o balıkları sıcacık evde yemenin de zevkine doyulmaz. :) Afiyet olsun.
Rastgele

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Bogaz havasını özlemişsindir.Çanakkalenin balıkları kesmedi mi :D

emrepasa

Aktif Üye
Elinize sağlık Şeref abi.Pazartesi veya Salı İstanbul da Üsküdar iskelesi civarında olacağım.Şu boğaza istavrite birde ben olta atıyım diyorum.O civar da uygun ortam var mıdır acaba? daha da önemlisi olta veya takım kiralayanlar varmıdır mı?Teşekkür ederim.

arno_16

Aktif Üye
Adı
hasany
afiyet olsun şeref abi.. çok güzel gözüküyorlar..

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler Şeref abi soğuk günü ısıtan sıcak bir av olmuş afiyetler olsun:)