Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bot mu tekne mi?

1Fisher

Aktif Üye
Adı
Gürbüz
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tekneden vazgectim gibi barindirma problemim var. Ben antalyada yaşıyorum nisan-ekim ayları arasinda sıçan adası etrafında yani kiyidan 200 mt uzakta ve diger kucuk koylarda yine maximum 200 metre acikta kullanmayı dusunuyorum. Genel olarak eşim ve ben eşim olmadığı zamanda bi arkadaşimla oda olmassa tek başıma kullanmayı düşünüyorum.
Şimdiden hayırlı olsun Serkan, benimde alma düşüncem var 3,60 ahşap tabanlı olarak, 5 hp de bi motorla beraber. Bende araştırıyorum ara ara ancak şu sıralar bota bütçe ayıramadığım için yoğunlaşmadım.
Aldığın botun marka ve modelini fiyatıyla paylaşırsan sevinirim.

xerkant

Üye
Teşekkür ederim. Insallah alirsam haber veririm. Hatta birlikte bi deneme yaparız. Bu arada dün gece ki barbun icin tebrik ederim.

tekseker

Aktif Üye
Adı
ahmet alptekin
Balıksevdam'da binlerce üye var bunların bazıları bot ve tekne sahibi. Mutlaka alırken havalara uçmuştur ama yeminle söylüyorum hiç kimse benim kadar sevinmemiştir bot alırken. Ama sanırım belki bi umut botumu satacağım.Mutlaka abilerimiz daha iyi bilir ama nacizane fikrim bot almadan fiziki özelliklerinin senin kriterlerine uyması. Bunlar sadece botun değil ,

Eviniz müstakil mi ? Dairemi ?
Denize uzaklığınız nasıl ?
BOtu ne şekilde saklayacaksınız ? Şişik römork üzerinde yarı şişik yoksa inik bir vaziyette mi ?
Getir götür yapmak için aracınız var mı ?
Aracınız var ise çeki demiri var mı ?
Römork ile taşıma yaparsanız koymaya yeriniz var mı ?
Balığa gitmek istediğinizde size yardım edecek birisi var mı ?
Denizden çıktıktan sonra arabanın kum deniz tuzu olmasını kaldırabilecek misin ?
İşin bittikten sonra motoru ve botu yıkamaya yerin var mı ?

Yukarıdaki sorulararın 5 tanesine canı gönülden VAR diyebiliyorsan hiç düşünme :)

Bunları size sadece 3 kez denize açılmış ve boyunun ölçüsünü almış birisi olarak söylüyorum.

Badisönmez

Aktif Üye
Teşekkür ederim. Insallah alirsam haber veririm. Hatta birlikte bi deneme yaparız. Bu arada dün gece ki barbun icin tebrik ederim.
Serkan merhaba,
Sıçan adası demişsin bu durumda kalkanda oturuyorsun diye anladım.
Ne yaptın bot olayını merak ettim çünkü ben de yazları club patara da oluyorum ve bu sene ben de niyetlendim hoş 3 senedir niyetliyim ama kısmet bu seneye gibi görünüyor.
mesajın 2015'ten kalma biraz hortlatmış oldum ama bilgi bilgidir amaçlı.
bir gelişme olduysa o zamandan beri yeşillendirirsen sevinirim :):):)

serikli007

Yeni Üye
Adı
Fatih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
4 sezondur bot ile Antalyada balık tutuyorum. Burda konuyu girunce yazmak istedim. Öncelikle deniz ve balik avlamayi seviyirsaniz bu ise girismek gerekiyor. Eger botu saklama yeriniz iyi degilse bu is iskenceye donusuyor. Ben bodruma koyuyorum. Her seferinde bodrumdan cikarmak ve bodruma sokmak cok can sıkıcı. Ama bu hobiyi seviyorum. Hava iyi ise ve boş isem soluğu denizde aliyorum.

Kisaca soyle soyliyeyim . Botu şişik vaziyette düz ayak bir yere koyabiliyorsaniz, ve arabanizin ustunde getirip goturebilirseniz gayet kolay. Tavsiye ederim .

Yoksa her aeferinde indir katla cok zor olur. İlk gittikden sonra vaz gecersiniz.