Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu bir trofe levrek hikayesidir,

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhabalar sevgili dostlar. Bu yazı biraz uzun olacak eğerki bir hatam olursa şimdiden affola.
3 yıldır trofe levrek uğruna o kadar çok yere gidip o kadar çok km ler sarfettim, yürüdüm yürüdüm yürüdüm geliboludaki bütün kıyı şeridini. Bunların çoğunda boş dönmüştüm. Nihayet kavuşabildim en sonunda ona.
Son avımdan beri saroza ( boş dönmüştüm) üzerinden 1 ay geçmişti. Cuma günü akşam sarosa yazlığa geldiğimde hemen almıştım elime takımlarımı. Bir güzel bakım sonrasında lideri değiştirme faslı gelmişti, oysaki ertesi sabah başıma gelecekleri bilmeden. Sabah 4 de fırladım yataktan, hoş pekte uyuduğum söylenemez heyecandan:) 80km yol sonunda bir20 dakikalık yürüyüşün sonunda varmıştım merama. İlk atış ve sahtenin liderden çıkıp denize gitmesi. Gece yaptığım liderin düğümünü sıkmayı unutmuştum. Moral bozmadan hemen yeni lider, klips ve başka sahteyi takıp fırlattım uzaklara. Sabah 5:45 den öğlen 11:30 kadar durmadım. Toplam 12700 adım attım. Kimisinde belime kadar dalgalara girip yan koya geçtim, kimisinde kayalardan hoplaya zıplaya bütün sahil şeridini taradım. 3 saat sonra ilk vuruş ve bir ispendek. (Hemen suya iade) bir süre sonra 2. Vuruş yine bir ispendek. Her balığın resmini çekip evdekilere gönderiyordum. Eşim bir tanesini de bırakma eve getir çocuk yesin diye sitem de etmişti ama ben yapamadım, alıkoyamadım. Ardından 3. İspendek ve suya iade. Daha sonra güzel bir sargoz binmişti oltama. Bu sefer dedim, bu sefer Yavuz al bu balığı. Hemen arkasından oltayı attığım anda bir kalama sesi ve durmuyor. Bir ara kalamayı sıkmaya yeltendim ama hayır dedim kendi kendime herşey olması gerektiği gibi. Balık sağa ve sola doğru gitmeye başladı sanki hiç oltaya takılmamış gibi. Bir süre yol verdim kafasını bana çevirtmeden sağa sola. Yaklaşık 1.5 dakikalık uğraşın sonunda düz bir kaya parçasının üzerine alabildim. Öyle bir duyguyduki ellerimi göğe kaldırıp koskoca sahilde avazım çıktığı kadar bağardım ne yalan söyliyeyim:) şükrettim ve herşeyi bir kenara bırakıp dalgaların sesi eşliğinde bir sigara yaktım. Umarım benim gibi peşinde olan ve hayallarinde dolaşan bu balığa herkes birgün kavuşabilir. Kalın sağlıcakla.
herkese rastgelsin (balık 3.8 kg gelmiştir.)

Ekli dosyalar

Emre Karagül

Aktif Üye
Adı
Yunus Emre K.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Mükemmel bir av olmuş. O bağırma olayı müthiş :koptum:

Rastgele..

Son düzenleme:

Gorkembjk

Aktif Üye
Adı
Görkem
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrik ederim harika bir balık. Gerçekten bir balık için bu kadar uğraşan herkese imrenerek bakıyorum. Lrf için yüzlerce sayfa yazı okudum ama hakim olması kolay bir dal. Bu levreğe akıl sır erdiremiyorum öğrenilecek gibi değil. O yüzden alıp almayacağı dahi belli olmayan balık için binlerce km yol giden, yürüyen, binlerce atış, binlerce basınç sahte rüzgar vs durumu denemek değerlendirmek gerçekten büyük saygı duyuyorum.

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Güzel balık tebrikler, şeytanın bacağını kırmışsınız 😀

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Trofe heyecani gercekten baska.. levrek cok ilginc balik, bence hak etmissiniz :) daha guzelleri de tez zamanda oltanizi ziyret eder insallah.. rastgelsin..
Çok teşekkürler Kayhan. Gerçekten başka birşeymiş. O anda herşey durdu benim için, ne dualar ettim kurtulmasın diye:)

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tebrik ederim harika bir balık. Gerçekten bir balık için bu kadar uğraşan herkese imrenerek bakıyorum. Lrf için yüzlerce sayfa yazı okudum ama hakim olması kolay bir dal. Bu levreğe akıl sır erdiremiyorum öğrenilecek gibi değil. O yüzden alıp almayacağı dahi belli olmayan balık için binlerce km yol giden, yürüyen, binlerce atış, binlerce basınç sahte rüzgar vs durumu denemek değerlendirmek gerçekten büyük saygı duyuyorum.
Teşekkür ederim. İlk yakaladığım ispendek den beri heyecanım hep aynı hiç azalmadı. Bu levrek olayı başka birşey. Dediğiniz gibi çok meşakatli ve sabır istiyor. Zaten zor olanıda makbul değilmidir. Ne kadar tecrübe edilirse o kadar öğreniliyor.

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hem bu güzel balık hem de anlatım için tebrik ederim.
İspendekleri saldığınız için ayrıca tebrik ederim. Daim olsun.