Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu Makine At Çek İçin Nasıl ?

Levrek@

Daimi Üye
Adı
Seyit SUNGUR
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
D.A.M Quick AT 65

http://www.hedefbalik.com/images_buyuk/f16/QUICK-AT-65-MAKiNA_53516_1.jpg

Kısıtlı Bütçemde Bu Makineye Birde 4.20 Teleskopik Surf Kamış Almak İstiyorum .. tüm Bütçem 150-160 Tl Arası Makine + Kamış Olarak Yardımlarınızı Bekliyorum ..

Levrek@

Daimi Üye
Adı
Seyit SUNGUR
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Kimsemi Yardımcı Olamıyacak ?

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Kardeşim maksimum bütçeni tam olarak belirtirsen mutlaka bu işten az çok anlayan üyelerimiz fikir vermeye çalışacaktır, at çek derken Boğaz'da surf ile rapala kullanmak istediğini anlıyorum, bu tür avcılığın kolay olmadığını ve belli kalitede ekipman gerektirdiğini biliyorum, bu yüzden ayırabileceğin maksimum bütçe çok çok önemli, rastgele..

Levrek@

Daimi Üye
Adı
Seyit SUNGUR
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Kardeşim maksimum bütçeni tam olarak belirtirsen mutlaka bu işten az çok anlayan üyelerimiz fikir vermeye çalışacaktır, at çek derken Boğaz'da surf ile rapala kullanmak istediğini anlıyorum, bu tür avcılığın kolay olmadığını ve belli kalitede ekipman gerektirdiğini biliyorum, bu yüzden ayırabileceğin maksimum bütçe çok çok önemli, rastgele..
Selahattin Valla Allah razı olsun senden yardımın için :.. ben genelde İstanbul boğazında ıstavrit , çinekop , palamut , lüfer tarzında balıklar tutucam çaparı yada yemlı takımlarla ..

surf kamış ve surf makıne olucaktı yanlış belırtmısım :)

totelde bütçem en fazla 150 tl daha ustune cıkamıorum maalesef ..

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Selahattin Valla Allah razı olsun senden yardımın için :.. ben genelde İstanbul boğazında ıstavrit , çinekop , palamut , lüfer tarzında balıklar tutucam çaparı yada yemlı takımlarla ..

surf kamış ve surf makıne olucaktı yanlış belırtmısım :)

totelde bütçem en fazla 150 tl daha ustune cıkamıorum maalesef ..
Rica ederim, gözden kaçmıştır ya da herkes balıktadır :p yoksa genelde yardımcı olan çok abilerimiz mevcuttur, Ben sana fikir vermek adına yazıyorum, yoksa Boğaz'da avcılıktan hiç hazzetmiyorum ağır takımlarla avlanmak bana zor geliyor :)

Öncelikle Surf ile rapala atçek avcılığını ve çapari-yemli avcılığını birbirnden ayırmalısın.. Atçek için bu bütçeyle bir takım yapman yanlış biliyorsam düzeltsinler ama imkansız gibi.. Yemli ve çapari için ise eğer balığın bol zamanında giderim, çok açıktan balık alma gibi bir hedefim yok diyorsan bütçe uygundur, 50-65 kafa bir makine, ucu hassas olan bir surf kamış işini çözecektir.. Geçen sene sadece önüme sarkıtarak sarıkanat tuttum o derece balık vardı, bu sene herkesin beklentisi çok daha iyi olacağı yönünde, kullanacağın misina ve özellikle yemlide kullanacağın takım çok çok önemli..

Levrek@

Daimi Üye
Adı
Seyit SUNGUR
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Rica ederim, gözden kaçmıştır ya da herkes balıktadır :p yoksa genelde yardımcı olan çok abilerimiz mevcuttur, Ben sana fikir vermek adına yazıyorum, yoksa Boğaz'da avcılıktan hiç hazzetmiyorum ağır takımlarla avlanmak bana zor geliyor :)

Öncelikle Surf ile rapala atçek avcılığını ve çapari-yemli avcılığını birbirnden ayırmalısın.. Atçek için bu bütçeyle bir takım yapman yanlış biliyorsam düzeltsinler ama imkansız gibi.. Yemli ve çapari için ise eğer balığın bol zamanında giderim, çok açıktan balık alma gibi bir hedefim yok diyorsan bütçe uygundur, 50-65 kafa bir makine, ucu hassas olan bir surf kamış işini çözecektir.. Geçen sene sadece önüme sarkıtarak sarıkanat tuttum o derece balık vardı, bu sene herkesin beklentisi çok daha iyi olacağı yönünde, kullanacağın misina ve özellikle yemlide kullanacağın takım çok çok önemli..
Benim İçin Uzağa Atmak Ve Ayda 1*2 Kere Balığa Gittiğim İçin Uzun Süre Kullanacağım Bütçeme Uygun orta sınıf bir makine ve kamış olması yeterli olur deniz balık kaynarken bize de nasipte varsa düşecektir :)

dediğim gibi 150 - 160 tl ye totelde hem kamış hem makine arıyorum ..

özelliklerininde ;

100 - 175 gr atabilecek esnekliğe sahip
uzağa atabileceğim dayanıklı
makineside sararken sıkıntı çıkartmıycak
salarkende boşa salmıycak
beni sinir etmiycek bi makine :)

çokmu şey istedim bu bütçeyle :)

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ehh o bütçeyle zor gibi :) ama güzel bi makine alabilirsin

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Evet bu bütçeyle biraz zor olduğu açık, idare etmelik bişey arıyorsan bulursun ama sana tavsiyem kıy paraya biraz :) Boğaz cimri adamı sevmez :) (bu bir deyimdir, yanlış anlaşılma olmasın :) )

Levrek@

Daimi Üye
Adı
Seyit SUNGUR
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Evet bu bütçeyle biraz zor olduğu açık, idare etmelik bişey arıyorsan bulursun ama sana tavsiyem kıy paraya biraz :) Boğaz cimri adamı sevmez :) (bu bir deyimdir, yanlış anlaşılma olmasın :) )
Evi Barkı Sattırıcaksınız bana Selahattin ve sayın abim hızır :)