Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bugün Torikleri Teknemize davet ettik,:):):)

Adı
Orhan Küçükbiçmen
Çok sert bir rüzgar var ama güneşle beraber kalacağını düşünüyoruz, limendan ayrıldık, bugün gene mercan avı yapmak için hazırlıklarımızı yaptık yemlerimizi aldık, meramıza doğru yol alıyoruz, Conta kaptan kendibe yeni takımlar hazırlıyor, ben de bu arada hem tekneyi kullanıyorum hem de palamuta sırtı çekiyorum, bir kaç günden beri palamutun bizim buralara geldiğinin haberlerini alıyoruz, belki sabah erkenden bizim de rapalamıza bir palamut takılır diye bu arayı değerlendirmek istedik.
Bu arada denizde dalgaların boyu artmakta rüzgar çok sert olarak gün doğusundan esmekte devam ediyor, mercan meramıza yaklaşıyoruz bende sırtı takımımı topluyorum, mercan taşına geldik fakat denizde durmak gerçekten çok zor, bu havada av yapamayacağızı anladık ve yeni bir karar aldık, sırtı çekeceğiz, gene palamuta döndük, ben yozuri 10.5 yeşilimsi, Conta kaptan da aynı rapalanın mavisini çekiyor, bir müddet sonra kuşların denizi üzerinde bağırışlarını gördük birde ne görelim çok büyük bir balık sürüsü oynağı suyun üzerinde taklalar ayıyor, hemen oynağın üzerine doğru gidiyoruz, oynağın ön tarafına geldik ve takımlarımızı oynağın tam içersine gelecek şekilde birazda tekneye yol vererek oynaktan balık almaya çalışıyoruz, bir kaç sefer denememize rağmen balık alamadık ve sürü kayboldu,
gene gözümüz kuşlarda kuşlar gene bir sürünün üzerine doğru yöneldiler, bizde hemen tam gaz sürüye doğru gidiyoruz, tan sürüyü geçtik ve Conta kaptanın bağırışı - tamam tamam aldım, bende hemen gazı kestim fakat bu bir palamut değil diyor Conta kaptan sonra balık biraz mücadeleden sonra yorularak tekneye yaklaştı bu bir torik, hemen tekneye aldık, fotoğrafları çekmeye başladık.:)
Tekrar takımlarımızı suya biraktık kuşlar bu sefer çok kıyıdalar haydi gene kuşların ve oynağın üzerine, bir iki dönüş yaptık bu sefer ben bağırmaya başladım -oldu bu iş , takımını topla kaptan dedim, balık çok sert, devamlı yol istiyor, daha evvel hazırladığım kalamamdan misinayı salıyorum ve balığı durduruyorum, sonra yavaş yavaş tekneye doğru gelen torik kafasını suyun üstüne çıkarınca hareketsiz olarak hemen tekneye buyur ediyoruz.:)
Teknede tam bir bayram havası sürüyor, iyiki mercana bakamadık, neye niyet neye kısmet.:):):)
Bu günlük bu kadar yeter dedik ve tekrar limana, gene güzel bir av ve gelen torikler bizleri çok mutlu etti, sizlere de ben ve Conta kaptan ile çok güzel balık avları dileriz, sevgiler, hoşçakalın.:):):)

ryetik

Daimi Üye
Adı
Ramazan Yetik
Neye niyet neye kısmet , çok güzel bir av olmuş deniz yine boş çevirmemiş sizleri Orhan Abi. Conta Kaptan ve sizi tebrik ederim , elleriniz dert görmeniz ustalar.

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Kocaman tebrikler. Kısmetiniz daim olsun :)

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
Orhan abim,Canta Baba tebrikler.

Çok güzel torikler almışsınız,hatta biri neredeyse akya olacakmış. :)
Selamlar.

Adı
Selçuk ÖZŞENER
Herzamanki gibi çok keyifli bir av geçirmişsiniz Orhan abi.
Şu martıları İstanbulda o kadar arıyorum ama nafile :)

Sağlıcakla kalın.

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
HAy maşallah ne güzel torikler.
1er olsun sizin olsun,darısı bizlerin başına.

mehmetcelik33

Aktif Üye
Adı
mehmet celik
orhan abi ellerine sağlık çok güzel balıklar maşallah.abi senin balıkları görünce içim kıpır kıpır ediyor işte olmasam soluğu balikta alacam:))

Adı
Orhan Küçükbiçmen
Neye niyet neye kısmet , çok güzel bir av olmuş deniz yine boş çevirmemiş sizleri Orhan Abi. Conta Kaptan ve sizi tebrik ederim , elleriniz dert görmeniz ustalar.
Çok teşekkürler Ramazan kardeşimiz, nihayet sırtı avında torikler geldi, sezon benim için başlıyor, benim en sevdiğim avlardan biri sırtı avıdır, bu avı senelerden beri yaparak biraz öğrendim diyebilirim, sevgiler, hoşçakalın.:):):)

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
Oy, oy, oy, oy.... Ne güzeller maşallah. Tebrikler Orhan Abi. Rastgelmeye devam etsin.