Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Burası avcı balık barındırır mı?

werus51

Üye
Merhabalar...
Burası Tekirdağ marinası.Burada herkes liman burnunua gidip istavrit çaparisi,yemli olta, sahte rapala vs. kullanarak balık yakalamaya uğraşıyor...Fakat daha tutan göremedim.Liman içerisi zargana dolu.Hergün 50 kilo balık dökülüyordu.Kefal ve kefal yavrusu da var limanda.Geçen hafta atçek yaparken3-4 keree rapalama zargana takini aldım.Bir çinekopta rapalayı ısırdı ama çekince düştü iç tarafta iken..Burunda sizce avcı balık(Çinekop-lüfre vs.) var mıdır?Bence zargana olduğu için olması gerekmez mi?
Bugün atçek yaparken sürekli zıplayan orta boy kefal gibi balıklar yada kefaller gördüm..Ama tam ayırt edemedim.Neden zıplıyor olabilirler?Saldırı mı vardı acaba??

werus51

Üye
Merhabalar...
Burası Tekirdağ marinası.Burada herkes liman burnununa gidip istavrit çaparisi,yemli olta, sahte rapala vs. kullanarak balık yakalamaya uğraşıyor...Fakat daha tutan göremedim.Liman içerisi zargana dolu.Hergün 50 kilo balık dökülüyordu.Kefal ve kefal yavrusu da var limanda.Geçen hafta at çek yaparken 3-4 kere rapalama zargana takibi aldım.Bir çinekopta rapalayı ısırdı ama çekince düştü iç tarafta iken..Marina burunda sizce avcı balık(Çinekop-lüfer vs.) var mıdır? zargana olduğu için olması gerekmez mi?
Bugün atçek yaparken sürekli zıplayan orta boy kefal gibi balıklar yada kefaller gördüm..Ama tam ayırt edemedim.Neden zıplıyor olabilirler?Saldırı mı vardı acaba??

Ekli dosyalar

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu
doğru takım ve taze yem ile lüfer alınabilir dış tarafından.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Balıklar zıplıyorsa ya lüfer vardır, ya da levrek

Cüneyt Hoca

Daimi Üye
Adı
Cüneyt YILMAZ
Lüfer balığı kefalede saldırır, ancak kefaller her hangi bir avcı tehtidi olmadan da su dışına sıçrarlar.