Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

çaylağın da çaylağı :)

kalender46

Yeni Üye
konuyu doğru yere mi açıyorum bilmiyorum. Trabzon'da öğrenciyim geçenlerde bunaldım sabah 7-8 gibi sahile gittim balık avlıyorlardı dalga kıranların üzerinde balıklar suyun üzerine zıplıyordu falan aşırı hoşuma gitti heves ettim ama hiç avlanmışlığım yok mesela nasıl bir olta alınır hangi saatler de gidilir nereden hangi çeşit çıkar hangi çeşit balık daha çoktur hangi tür oltaya gelir kısaca avlanmasını bilmiyorum nasıl malzemeler alıp nasıl başlamam lazım ha malzeme alma konusuna gelince uygun fiyatlı örnekler verirseniz mutlu olurum malum öğrencilik :)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Hoş geldin Kalender

İşe izleyerek başlamalısın

menopiko

Aktif Üye
Adı
İbrahim GÜÇLÜ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hoş geldiniz, forumu bol bol okuyunuz... :)

kalender46

Yeni Üye
cümleten eyvallah :) foruma baktım baya hoşuma giden bir sürü şeyle karşılaştım da ben o kadar büyük çapta şeyler düşünmedim :) niyet de hamsi değil ya :) arada sırada kafa sıkıldıkça atayım kendimi sahile kafayı dağıtayım uğraşarak diye :) balığın çeşidi farketmez yani :)

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
cümleten eyvallah :) foruma baktım baya hoşuma giden bir sürü şeyle karşılaştım da ben o kadar büyük çapta şeyler düşünmedim :) niyet de hamsi değil ya :) arada sırada kafa sıkıldıkça atayım kendimi sahile kafayı dağıtayım uğraşarak diye :) balığın çeşidi farketmez yani :)
Hoşgeldin Ahmet,

Balık tutanları gördüğün zaman usu usul usul sokul yanına sohbet muhabbet kurmaya çalış :D baktın ki çok yüz vermiyor ısrar etme sonuçta oda oraya kafa dağıtmaya gelmiş belliki seninle uğraşamaz. Çok sıkmadan muhabbeti kurabilirsen o civardaki balık çeşitleri ve olta takımları ile ilgili doğru bilgilere ulaşabilirsin. ;) buda bir başlangıç sayılır. iş takım kurmaya geldimi ve hedef balıklar belirlendimi işin daha kolay olacak. Birde güzel bir av yapıp zehiri kaparsan bir daha islah olmazsın :) Tekrar hoşgeldin

kalender46

Yeni Üye
herkese çok teşekkür ettim cevaplar için :) o zaman bir kaç avlanan bulup hedef balık listesi ve ona göre takım listesi çıkarıp av bayiiden temin edeyim :)

gurcansap

Daimi Üye
Adı
Gürcan Sap
Kan Grubu
A Rh Pozitif
herkese çok teşekkür ettim cevaplar için :) o zaman bir kaç avlanan bulup hedef balık listesi ve ona göre takım listesi çıkarıp av bayiiden temin edeyim :)
Aynen.
En iyi yol bulunduğun yerde ki avcıları taklit etmen olacak.
Şöyle bir bak kullandıkları malzemelere. Mutlaka aralarında seninle sohbet etmek isteyecek avcılar bulacaksın. Orda ki balık marketlerin yerini öğren.
Tecrübe kazandıkça daha da keyif alacaksın.