Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çinekop Takımında Sormak Istediklerim

egemenozbeyli

Aktif Üye
Adı
Egemen
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Merhabalar,

Ben kendi çinekop takımlarımı hazırlama hevesine kapıldım gidiyorum fakat herkes kendince birşeyler kattığından kafam karıştı diyebilirim.
Aşağıdaki 2 görselden birini tercih edecem fakat hangisi daha rahat ve kullanışlıdır, sizlerinde fikirlerini almak isterim.

Yada başka tavsiyesi olanlar var ise bekliyorum.

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
İlk resimdeki 2cm’lik ilk firdonduyu cikarin, gereksiz gozukuyor.. o zaman kullanabilirsiniz..

brshh

Aktif Üye
Adı
faik
bencede,,
fırdöndü yerine klips, direkt üzerine de kurşun ve takımı takın, koyverin gitsin..

BerkinK.

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar,

Ben kendi çinekop takımlarımı hazırlama hevesine kapıldım gidiyorum fakat herkes kendince birşeyler kattığından kafam karıştı diyebilirim.
Aşağıdaki 2 görselden birini tercih edecem fakat hangisi daha rahat ve kullanışlıdır, sizlerinde fikirlerini almak isterim.

Yada başka tavsiyesi olanlar var ise bekliyorum.
Ben hep 2. Resimdekini kullandım. Çok güzel avlarım oldu. Tercih meselesi tabi. İstavriti genelde yaprak olarak takarlar ben bütün istavrit takardım. Mümkünse canlı bulacaksın yani taze istavritin gırtlağına enine çizik at kuyruğunu da kes iğneleri ağzından geçirip gırtlağın hemen dibine bir tane ortaya bir tane de kuyruğa tak. Kuyruktaki iğneye ekstra özen göster çünkü ordan yapıyor ısırığı. Ben bu şekilde yapıyordum.

AHMET 67

Aktif Üye
Adı
Ahmet Yılmaz
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Mantarlı iki iğne biri hırsız 60-65 cm uzunluk misina tak beden firdondusune kurşunla birlikte hayırlı kullanımlar bol avlar

AHMET 67

Aktif Üye
Adı
Ahmet Yılmaz
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Mantarlı iki iğne biri hırsız 60-65 cm uzunluk misina tak beden firdondusune kurşunla birlikte hayırlı kullanımlar bol avlar
Burada ki 60-65 cm uzunluk kullanacagin yerin derinliğine göre değişiklik gösterebilir. Artık bu tamamen sizin beceri ve tecrubenize kalmış.

egemenozbeyli

Aktif Üye
Adı
Egemen
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Burada ki 60-65 cm uzunluk kullanacagin yerin derinliğine göre değişiklik gösterebilir. Artık bu tamamen sizin beceri ve tecrubenize kalmış.
Geçen gün bir video izledim boğazda o 60-65 cm 4 metrelere kadar çıkıyormuş. Şimdi gelelim bir başka soruya takımdan sonraki uzunluk neye göre değişir.
Çok uzun olmasının atışı zorlaştıracağı dışında aklıma bir şey gelmiyor.

Büyük Beyaz

Daimi Üye
Adı
Serhat karayol
Hedef balık lüfergiller genelde dibe yakın ya da birkaç kulaç üzerinde oluyor. 4 mt hiç kullanmadım, kullanan da görmedim. not: çok kısa olursa mezgit, iskorpit alma olasılığınız artar, çok uzun olursa balık vurmaz. mesafe ya deneyim ile ya da sağdan soldan balık alan, vuruş alanların mesafesi ile aynı ayarlayın.