Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Daiwa 450-650 Tl Arası Makine Özellikleri Tablosu - Tavsiye

stasyonar

Aktif Üye
Adı
Serkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Arkadaşlar listeyi fuego ekleyip güncelledim, aynı zamanda hızlıdan yavaşa sıraladım. Fakat fuego mutlaka iyidir hoştur, malzemesi kalitelidir belki ama, ne çeker konusunda ne de hız konusunda fiyatı o kadar oynatacak fark yaratmıyor. Yanına Tik koyduklarımın arasında düşünüyorum.

EyezBerg

Aktif Üye
Adı
Emrah A.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Makineyi hangi amaçla kullanacağınızı söylememişsiniz. Buna göre zaten hızlı sarım ve düşük sarımlardan birini elemeniz gerekiyor. Exceler LT 2500'lük hızlı sarım versiyonu ile 20 gram jigler çekerken makine zorlanıyordu. Fuego LT 3000DC yavaş sarım ile artık rahatlıkla çekiyorum. Bununla çok rahat su üstü de çalışabiliyorum.

Bu arada Fuego'nun malzeme kalitesi de bariz daha iyi, gidip bayide incelemenizi tavsiye ederim.

stasyonar

Aktif Üye
Adı
Serkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Makineyi hangi amaçla kullanacağınızı söylememişsiniz. Buna göre zaten hızlı sarım ve düşük sarımlardan birini elemeniz gerekiyor. Exceler LT 2500'lük hızlı sarım versiyonu ile 20 gram jigler çekerken makine zorlanıyordu. Fuego LT 3000DC yavaş sarım ile artık rahatlıkla çekiyorum. Bununla çok rahat su üstü de çalışabiliyorum.

Bu arada Fuego'nun malzeme kalitesi de bariz daha iyi, gidip bayide incelemenizi tavsiye ederim.
Emrah abi, şuan 10-16 gr su üstü sahteler, ve 15-21 gr kendo dalarlı sahteleri atıyorum. İpin daha fazla boşluk verdiği havalarda toplamayı yetiştiremiyorum. Yeni spincinin ilk hedefi levrektir tabii fakat onların tadını aldıkça baraküda, lüfer gibi hedeflere yöneliyor. Yavaş makinemi kalamar avlarım için saklayacağım elbet. Ayrıca yavaş sarım isteyen bulanık karanlık sularda kullanmaya devam edeceğim. Senin önerin nedir peki bu hedeflerim ve listedeki malzemeler konusunda ?

EyezBerg

Aktif Üye
Adı
Emrah A.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
O zaman Fuego 3000CXH alabilirsin. Pişman olmazsın.

stasyonar

Aktif Üye
Adı
Serkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
O zaman Fuego 3000CXH alabilirsin. Pişman olmazsın.
Abi tesekkur ederim destegin icin, param yetisirse fuego, yetismezse regal’de karar kilcagim. Kamisin rengine hepsi uyuyor :) altin rengi detaylari varya makine ile uyumlu olursa icim rahat eder :D

stasyonar

Aktif Üye
Adı
Serkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Konunun altını doldurmak amaçlı yazöak istedim. @EyezBerg arkadaşımın tavsiyeleri üzerine Fuego aldım. Hem de nakitte inanılmaz fiyata 550 TL. Başta belirttiğimin aksine 80 sarım olanı tercih ettim. Bu seçimimde sevdiğim ve fikirlerine önem verdiğim levrek avcısı abilerim etkili oldu. İyi ki Fuego almışım. Mercedes gibi geldi :)

Farklı bir kol yapısı var, katlanmıyor ters paso ile söküp takmanız gerekiyor. Güçlü bir sarım için böyleymiş öğrenmiş olduk. Kalama ayarı düzensiz gibi geldi bana, sebebi ise kapak altında su direncini arttırmak amaçlı koyulmuş conta katmanları olarak düşünüyorum. Zamanla alışacaktır contalar. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.
İyi forumlar dilerim, hepinize avlarında rast gele.