Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Daiwa Legalis Seabass & Ballistic X & Bg Seabass Karşılaştırma

Grm

Üye
Adı
Görkem
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Legaliss 2.70 14-42 kullanıyorum sahteleri atış erimi çok iyi hafif sert bi kamış. Balistic x de var ama işçilik ve yüzüklerin sarımı olarak legalis çok daha kaliteli duruyor. Benim tavsiyem ikisinin arası olan daiwa exceler jigger 2.70 8-35 bi incele sağlam ve işçiliği yüzükleri yüzük sarımı kamışın uç aksiyonu herşeyiyle çok güzel bir kamış zaten görünce büyük ihtimal onu alırsın hem sorduğun 2 kamışın tam ortasında fiyat aralığıda.

Çırak

Daimi Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ben 2.90 kullaniyorum hem su icinde hem su disimda gayet cok cok iyi aksiyonlar verebiliyorum sevgili hobidaşlar şu konuya açıklık getirmek istiyorum herkes bir takım düşünce fikirler yazıyor tabiki bunlar bizler icinde alış veriş fikri sunuyor fakat şu var.

Marka bagimsiz olmaksizin söylüyorum suyun icerisindeki olan levrek veya lüferin yüzüşünü bilen varmı bir coğumuzun kafasinda soru isareti üretimi yapilan bütün makinalarin hizlari baliklar icin düsüktür bu birincisi.

2 ci konu günümüzde en cok levrek avı icin kosusturmak havasini yakalamak basinc degeri yagmur arkasi dere agzi ve sayri ve sayri sayri. Bu isin en püf noktası bakir meralardir.

Kimisi tur dusi olucak devir dusuk olucak. Hic bir sekilde sarimla alakasi sıfır bana göre 99 cm sarimli olanda aliyor baligini 72 cm sarimli olanda hatta en dusuk devirli bir disli 20 tllik makinalar la dahil aliniyor tek sorun bizlerde. Marka ayaklandirmasi ve belirli markalarin satış fiyatlarını bizler yüzünden yukselmesi rapalarda ayni sekilde. Oo. Makina bu levrek aliyor. Ooo. Bu rapala calisiyor oo su oo bu. Ooo uretimi durdu bu sahtenin fiyat 500 tl bizler bu kafalarla yol almaya devam edersek bu fiyatlar dahada yukselicek ve emin bir cogu bu yuzden spinden sogudu cunku neden ip 100 tp iken simdi 500 tl. Sahte 40 tl iken simdi 130 tl marka yok spin makinasi gecen sene 1300 tl idi simdi 2500 2900 tl bu nasil dolar artisi oluyor hadi 1300 tl iken dolar 7 lira olsa gene 1600 yapar. Askeri ucret inicek deseler ulke ayaklanir. Misal diyorum 70 milyon insanin 50 milyonu balik tutuyor. Sevgili hobidaslar ben karsiyim fazLa satilan fais fiyatlara
Herseyi yazMak durumunda kaldim.

Sarım hızının hiçbir önemi yok diye düşünerek 60cm sarımlı bir makine ile palamut avına giderseniz muhtemelen eliniz boş eve dönersiniz.

Mustangw8

Yeni Üye
Adı
Musa Sönmez
Aynı konudan muzdarip biri olarak bende fikir almak istiyorum....4'e indirgedigim kamışın biri daiwa bg idi cevabı aldım fakat,karşılaştırmayı savagear ccs salt 260(15_42) ve savagear finezze lure 250(12_35) son olarak da yine SAVAGE GEAR Bushwhacker XLNT2 243cm 15-40g....hedef levrek kısa dönem lüfer...sahte maket,silikon,kaşık,jig(1,5aydir tık yok taş bile atarim..)kullananlar yorumlarsa sevinirim gerçekten sevinirim...bu hobilikten çin işkencesi ne döndü.yaw karar verip bişe alamıyoruz oysa sahnelere dünyanın parasını verip arkasından çok el salladık.bide şu dikkatimi cekti;bu işe gönül vermiş ustalar genelde 12-45 aralıkları kullanıyor..bi kamisla bütün bunları yapamazsın demeyin!(bütün forumu okudum nerdeyse...sadece burasıda değil) yapacam..turnuvaya mi gidecem?yoo..yanımda spin yapanlarla mi kamış yatıştırıcı?yoo...nasıl dolduysam anlayın...diyorum artık sabah suyunda sahte yerine taş atacamya tutarsa...!

Mustangw8

Yeni Üye
Adı
Musa Sönmez
Yoksa bi sapan mi alayım?
Alacağım sapan hangi ağaçtan olacak?
Lastikmi kauçuk mu olacak?
Atar değeri ne olacak?....
saate baktım da sabaha az kalmış,bari uyuyakalmasakda sabah suyuna gitsek..dd

renard

Üye
Adı
kerem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
@barlas61 savagegear mpp 270 10-30 kamış aldım.Elimde mevcut olan 00 numara klips en uçtaki küçük son iki halkadan geçmiyor.Burada bir balık malzemecisine gittim farklı bir klips olurmu yada ben mi beceremedim diye.Esnaf arkadaş firmaların yeni modellerde hassasiyeti artırmak için bu yüzükleri küçülttüğünü, bu şekilde klips geçirirmeye çalışırsan zarar verirsin dedi.Herseferinde klips mi bağlanır yok mu bunun çözümü?

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
@barlas61 savagegear mpp 270 10-30 kamış aldım.Elimde mevcut olan 00 numara klips en uçtaki küçük son iki halkadan geçmiyor.Burada bir balık malzemecisine gittim farklı bir klips olurmu yada ben mi beceremedim diye.Esnaf arkadaş firmaların yeni modellerde hassasiyeti artırmak için bu yüzükleri küçülttüğünü, bu şekilde klips geçirirmeye çalışırsan zarar verirsin dedi.Herseferinde klips mi bağlanır yok mu bunun çözümü?
Makine kamışın üstünde duracak şekilde formuller var. Ancak o şekilde klipsi çıkarmamak mümkün. Aksi halde maalesef çıkarılıyor.

EyezBerg

Aktif Üye
Adı
Emrah A.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
244 kamışta karar kıldım. Şimdi elimde iki seçenek var. Birincisi taksitle 300 TL'ye sıfır legalis 244 10-35, diğeri peşin 400 TL'ye 2-3 aylık temiz BG seabass 244 7-28. 2 kamış da hedefim olan atar aralığında. Sizce aradaki farkı verip ikinci el BG seabass almaya değer mi?

EyezBerg

Aktif Üye
Adı
Emrah A.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Fotoğraftaki gibi yaparak klipsi çıkarmadan da muhafaza edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

barlas61

Daimi Üye
Adı
Okan
Benimkinden de geciyor bende 00 klips kullaniyorum. Makineyi de kamistan ayirmiyorum. Formul su misinayi biraz uzun birak kamisi iki parca halinde cirtlarla sabitle.
Ben hic problem yasamiyorum. Yada 1-2 numara klips al kullanirsin

Sinan.

Aktif Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bir avda balık almadığınız zaman klips ve klips düğümü zorlanmaz bence ve ikinci yapılacak avda kullanılabilir. O nedenle klipsi çıkarmak yerine kamış bandı ile kamışınızı klips ve makine ile beraber sabitleyebilirsiniz.

Daiwa BG Seabass 244 7-28 atarlı kamış kullanıyorum. Genelde kıyıdan av yapıyorum. Yüksek bir yerden av yaptığım nadirdir. 244 ün avantajı bana göre çok rahat wtd yapabilmeniz. Daha öncesinde 270 10-35 vardı. Zorlanıyordum wtd yaparken. Bir de sahtelerimin ortalama ağırlığı 10-14 gr arası.

244 ün dezavantajı ise iskele vb. Deniz seviyesinden yüksek olan yerlerde ortaya çıkıyor. Bu sefer ip belli bir yere kadar suyun üstünde kalıyor ve zaman zaman sahtenin dalarını ve aksiyonunu etkiliyor.

Umarım yararı olur.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi