Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Daiwa Legalis Seabass & Ballistic X & Bg Seabass Karşılaştırma

EyezBerg

Aktif Üye
Adı
Emrah A.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tavsiye üzerine 270 10-35 Legalis Seabass aldım. Kullanım olarak memnunum wtd'yi rahat yapabiliyorum. Sadece taşıması sorun, bagaja sığmıyor ve arka koltukta taşımaz zorunda kalıyorum.

barlas61

Daimi Üye
Adı
Okan
Tavsiye üzerine 270 10-35 Legalis Seabass aldım. Kullanım olarak memnunum wtd'yi rahat yapabiliyorum. Sadece taşıması sorun, bagaja sığmıyor ve arka koltukta taşımaz zorunda kalıyorum.
Spin kamislarin cogunda tasina sekli o zaten. Birde bagaja sigsada bagajda basina ne gelecegi belli degil. Bu sebepten dolayi arka koltuk en mantiklisi.

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Spin kamislarin cogunda tasina sekli o zaten. Birde bagaja sigsada bagajda basina ne gelecegi belli degil. Bu sebepten dolayi arka koltuk en mantiklisi.
Aracın tavanına, ön ve arka kapı kol tutma yerlerine lastikle bağlıyorum.

ali yılmaz

Yeni Üye
Adı
ali yılmaz
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Daiwa legalis seabass 270cm 10-35 gr almak istiyorum kullan arkadaşlar üzerinde kullandıkları makineleri ve uyumunu önerebilirmi ve ip misinası kaç numara bayideki arkadaş bu kamışta ip kullanamazsın dedi
daiwa legalis lt 3000 ile kullanan varmı acaba

evrenersin

Aktif Üye
Adı
evren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Daiwa legalis seabass 270cm 10-35 gr almak istiyorum kullan arkadaşlar üzerinde kullandıkları makineleri ve uyumunu önerebilirmi ve ip misinası kaç numara bayideki arkadaş bu kamışta ip kullanamazsın dedi
Merhaba ben Daiwa legalis 260cm 10-35gr ve daiwa legalis 17 2500 DCXH la kullanıyorum genel anlamda memnunum ve fiyat performans açısında başlangıç üstü , catana ve gforce kamışlarda kullandım onlar tofaşsa legalis Volkswagen diyebiliriz.Tabi bana öle geliyorda olabilir. Konforlu ve severek kullanıyorum. Sap kısmı biraz kısa kalıyor sanki boyunuz 180 üstüyse aksiyon verirken ilk başlarda biraz sıkıntı yaşatıyor. Bu kış Sufix performance pro 0,15 iple kullandım gerçekten fuji halkaları sürtünmeyi azaltıyor ip yağ gibi akıyor . Trabucco nun spin mono misinaylada 1 av kullandım sanki mono kamışı yoruyor gibi geldi bana sürtünmeden çıkan sesler atış ve çekişte rahatsız ettiği için öle hissetmişte olabilirim.
Satıcı nın iple kullanamazsınız demesine çok tuhaf baktım .Daiwa ,Fuji halkarı boş yere koymuş ozaman bu kamışa . Hobidaşlar iple kullanımda en dayanıklı halka olduğu için her seferinde fuji halka diye boş yere sölüyor sanki. Tabi bende acemi sayılırım belki bildiği başka bişey vardır. Ama Daiwa bu kamışı kesinlikle ip için kullanılcağını düşünerek yapmış bence.
''Misinamızı geçirdiğimiz kamış halkalarının fuji olmasına özellikle dikkat etmeliyiz her ne kadar artık çoğu markada bunlar normal özellikler halini almış olsa da.. Bu bize ip misinalarımızı göznül rahatlığıyla kullanma imkanı verecektir. Bilindiği üzere ip misinalar zamanla normal halkaların seramiklerini aşındırmakta ve kamışın ömrünü tüketmektedirler. Bu yüzden ip misinanın aşındırıcılığını en aza indirecek tarzda olan fuji halkaları seçmekte büyük fayda vardır..Ayrıca halkaların geniş olmasına dikkat etmeliyiz. Atışımızı önemli ölçüde etkileyecek bir faktördür bu..(Selahattin abiden alınıtıdır.)***''

Biraz hasas bir kamış darbelere karşı gerçi her kamış hasas ama üst parça kaza sonucu kıran çok fazla gördüm ve okudum . Avda kırana daha rastlamadım. Fazlasıyla yedek parçası var birşey olsada çok kolay parça bulabilirsiniz.
Makinaya gelince ben dechatlondan indirimli almıştım . Severek kullanıyorum güven veriyor.Ama şakır şakır bir makina değil orta sınıf diyebiliriz. Şuan Twinpower kullanıyorum ama hala Legalisin papucunu dama atmadım arabada sürekli o duruyor. Kamış- makina uyumu gerçekten iyi atış ve sarımda sorun yaşatmıyor. Şu anki dolar kuruyla çok yüksek gibi geliyor fiyatı edermi okadar derseniz eder ama başka makinalarada bakılabilir. Freams ve Caldia mesela . Legaliste sizi yarı yolda bırakmaz tabiki. Elinize almadan makina ve kamışı almayın diyebilirim. Size denerken verdiği haz benim söylediklerimden daha önemli çünkü.
Kamış ve makinayla daha trofe denecek avım olmadı ufak tefek kısmetleri oldu tabi .En büyük ağırlık Sarozda levrek kovalarken yazılı orkinos rastgelmesi oldu . O da maksimum 1500 -2000gr arası falandır. Gayet zevkle sorunsuz kıyılattı.

EyezBerg

Aktif Üye
Adı
Emrah A.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Legalis 270 kullanıyorum. 244 BG ve 270 Ballistic X ile kıyaslayabilirim. Legaliste halkalar kamışa daha yakın ve daha küçük. İp misina kullanılmaz diye bir şey yok, ancak 0.16mm üzerinde ip kullanmanızı sürtünmeyi arttırıp erimi iyice düşürebileceği için tavsiye etmem. Ayrıca sapa yakın olan halkası biraz küçük olduğundan 40 lık makina kullanımı da erimi azaltacak bir etken olur. Legalis için lightspin tabiri daha yerinde olur sanki.

BG ve Ballistic X biraz daha heavyspin kamışı gibi duruyor, son halka daha büyük ve büyük çaplı makina kullanımına müsait. Halkalar kamıştan biraz daha uzakta konumlandırılmış ve halka çapları daha geniş.

Ben 0.13 ip misina ile 25'lik makina kullanıyorum. En ufak sorun yaşamadım.