Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Deniz üzerinde iki nokta arasındaki mesafeyi hesaplama

umooth

Daimi Üye
Adı
umooth
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Arkadaşlar bu konuyu araştırdım ama henüz bişey bulamadım. Bu hesabı yapan bir site yada program bilen var mı?
Örnek: mudanya-şarköy arası kaç km? gibi..

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
uzun zamandır kullanmadığım google Earth programını çalıştırayım dedim olmadı.Bende sildim ve yeniden yükleyeyim dedim,yüklemede yapmıyor...

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
uzun zamandır kullanmadığım google Earth programını çalıştırayım dedim olmadı.Bende sildim ve yeniden yükleyeyim dedim,yüklemede yapmıyor...
Google Earth yasaklı IP gruplarındaydı.
Aşmanın yolu ilgili IP leri Local Hosts dosyasına eklemek

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Arkadaşlar bu konuyu araştırdım ama henüz bişey bulamadım. Bu hesabı yapan bir site yada program bilen var mı?
Örnek: mudanya-şarköy arası kaç km? gibi..
Bu noktaları nerden bakarak hesaplayacaksınız?
Ölçekli bir harita üzerinden mi, yoksa aklınıza gelen herhengi iki noktadan mı?

umooth

Daimi Üye
Adı
umooth
Kan Grubu
B Rh Pozitif
evet google earth ile yapmayı başardım.
kayığımla yazlığa gitmenin planlarını yapıyorum ama cesaret edip çıkabilir miyim bilmiyorum :)

tekne:4m fiber + 10hp honda 4zamanlı
güzergah:tuzla-esenköy
google earth'e göre mesafe:40km

teknem tam yolda 2 kişi 10 mil yol yapıyor. fakat yakıt tüketimini hesaplayamıyorum,daha önce denemedim çünkü..

umooth

Daimi Üye
Adı
umooth
Kan Grubu
B Rh Pozitif
valla doğru diyosun abi ama nerden dönsek kardır..son yazlık seferinden sonra oraya tekne şart oldu, kıyıdan olmuyor :)

Rıza Kaya

Aktif Üye
Adı
Rıza Kaya
umut kardeşim sölemiş olduğun mesafe sana 25 mil uzaklıkta 2 kişi o motorla(10hp honda 4zamanlı ) 2saat 20 dakikada varırsın 2.5 de sen ona ama yolda sırtı çekmeden gidilmez :):)

Aldirmaz

Aktif Üye
Adı
Can Aldırmaz
evet google earth ile yapmayı başardım.
kayığımla yazlığa gitmenin planlarını yapıyorum ama cesaret edip çıkabilir miyim bilmiyorum :)

tekne:4m fiber + 10hp honda 4zamanlı
güzergah:tuzla-esenköy
google earth'e göre mesafe:40km

teknem tam yolda 2 kişi 10 mil yol yapıyor. fakat yakıt tüketimini hesaplayamıyorum,daha önce denemedim çünkü..
Merhaba
Max.17-20 lt arası benzin tüketiminiz olur Tuzladan çıkacaksanız sabah çok erken çıkmalısınız. Sabah saatlerinde genellikle hafif poyraz olduğundan deniz ayna gibi düz olacaktır Ayrıca Hafif poyraz arkadan iteceğinden yakıt sarfiyatınız hissedilir oranda düşer.
Tüm bunlara ilaveten yanınıza yedek benzin,ilave gıda,su,güneşten korunacak birşeyler almanızı öneririm