Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

durun durun levrek var :D

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
vallah konu başlığı bulmam uzun sürüyor az önce mobil hunter bisikletimden indim dün akşamın kırağısından sonra ağrıyan civatalarımı daha da yorarak bu akşamki avımıda tamamladım bugün anladım ki boğazda çapari atan maket yem ile avlanan tüm ustaların önünde saygıyla eğiliyorum :):D meğer ne zor işmiş saatlerce o takımlarla at çek yapmak 1 2 haftada kemancı yengecine döndüm resmen sağ kolum iki kat gelişti :D akşam suyu takiplerimde ortalama 3 4 saat av yapmam bana aşırı gelişmiş sağ kol ve derin uyku hali bıraktı yatağa yatınca :D bu kadar ağladıktan sonra :D :harika::harika::harika:
artık avımızın kendine dönebilirim hava aşırı sakin ve büyümüş dereden eser kalmaması ile şaşkınlığa uğrayan ben :) ne yapacağını bilmez bir şekilde bakındım çantama tam su üstü av için uygun bir ortamdı ama maalesef yanıma almamayı kar saydığım bir durumla baş başa kaldım silikonla 2 2,5 saat denememe rağmen arkasına takışan zarganalardan başka bir hadise yoktu en kötüsüde ay artık arkamdan parlıyordu ve gölgem denize metrelerce düşüyordu birde üstüne ters akıntı eklendi ki dert dert üstüne :D silkondan vazgeçip sırayla diğer sahtelerimi denemeye karar verdim ilk olarak limon ilk sırada denendi suyun çekilmesi ile sadece bir karış suyun kaldığı merada denemelere başladım ay ışıından kaçınmak için özellikle çaprazlara atışlar yapıyordum ( aslında levrek hep bu şekilde aranır yaa .) çok sığlığa düştüğünü gördüğüm sahteyi umutsuz ve takılmaması içinde çok çok yavaş dur ile git arası bir şekilde sarıyordum ki takıldı sandım :D evet sonunda o sığlıktan balık aldım kıyıdan sadece ve sadece 3 metre ilerden oraya kadar botlarımla gidebiliyorum düşünün balık sahteye öyle bir sarılmış ki kuyruk iğnesi ağzının üstünde baş iğne taa galsamının üst kısmında deli gibi su üstü yapıyordu buda beni daha çok heyecanlandırıyor tabii bu kadar uğraştan sonra sonuna kadar hak ettiğimi düşünüyorum bu heyecanı balık boyuna göre emsallerinden çok daha sert hareketler kalama almalar yapınca daha da heyecanlı oldu 1,503 gr lık balık 3 kg lık misinadan metrelerce ve defalarca kalama almayı başardı geçen akşamki hırsımla da iki tasma daha attım :D kaçak göçek olmasın diye :D neticede kıya almayı başardım dahası ve daha iyileri sizlerin olsun

Ekli dosyalar

ryetik

Daimi Üye
Adı
Ramazan Yetik
Tebrikler Hızır. Limondan aldırdın bana en sonunda Ekim de Samsun' dayım , inşallah vakit bulurum balık avınada birkaç raporda ben yayınlarım :) Orada olmazsa boğazdan alınmış lüferleri vereceğiz inşallah :) Gel sen bu taraflara bir boğaz yapalım seninle , birde 150 gr kurşun ve deli gibi bir akıntıya karşı dene bakalım şansını ve kol gücünü :D
Avların daim olsun kardeşim sayende gözümüz gönlümüz açılıyor levrekten yana :)

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Hahahaha..:D

Kemancı yengeci benzetmene hala gülüyorum..:D.

Hızırım levrekçim tebrik ederim,gayet güzel bir levrek.Kısmetin daim olsun.

Şu ara iri paşalar kıyılamakta.Geçmiş yıllara oranla az rastlanan boylar şimdiden görülmekte.Misinanı sağlamlardan seç.;)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Hızır
Sen de olmasan levrek göreceğimiz yok
Afiyet olsun

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler Hızır. Limondan aldırdın bana en sonunda Ekim de Samsun' dayım , inşallah vakit bulurum balık avınada birkaç raporda ben yayınlarım :) Orada olmazsa boğazdan alınmış lüferleri vereceğiz inşallah :) Gel sen bu taraflara bir boğaz yapalım seninle , birde 150 gr kurşun ve deli gibi bir akıntıya karşı dene bakalım şansını ve kol gücünü :D
Avların daim olsun kardeşim sayende gözümüz gönlümüz açılıyor levrekten yana :)
abi kurşun işi, sıkar beni ben balığı akıntılı dereden almayı seviyorum boş olta çeksen ne olur istersen tuğla bağla :D ben balıkla oynamayı istiyorum varmı boğazda o akıntıda torik kılıç çekecek bana bunlarla gel :D şaka bi yana boğaz harbiden ayrı alem abi :D ben almayayım

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hahahaha..:D

Kemancı yengeci benzetmene hala gülüyorum..:D.

Hızırım levrekçim tebrik ederim,gayet güzel bir levrek.Kısmetin daim olsun.

Şu ara iri paşalar kıyılamakta.Geçmiş yıllara oranla az rastlanan boylar şimdiden görülmekte.Misinanı sağlamlardan seç.;)
abi teşekkür ederim sağol varol bi nebze güldürebildiysek ne mutlu :D ben daha görmedim abi iri kıyımları ama eğer bunun kadar hırçın olurlarsa çamaşır ipi atacaz demek :D

ryetik

Daimi Üye
Adı
Ramazan Yetik
abi kurşun işi, sıkar beni ben balığı akıntılı dereden almayı seviyorum boş olta çeksen ne olur istersen tuğla bağla :D ben balıkla oynamayı istiyorum varmı boğazda o akıntıda torik kılıç çekecek bana bunlarla gel :D şaka bi yana boğaz harbiden ayrı alem abi :D ben almayayım
Kılıç zor ama yaparız bir Ayvacık , sonrası kısmet belki torik belki orkinos :) Ama ne olursa olsun kıyıdan hafif takımla 2 kg ve üzeri balıklarla oynamanın zevkini hiçbirşey vermiyor :) Zaten iri orkinosu sen tutmuyorsun bağla bidonu sal denize , balığı ben mi tutuyorum şamandıra mı belli değil :)