Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eşkina Balığı Avı ve Av Teknikleri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Faruk Usta tarafından paylaşıldı.

1. coner

coner Daimi Üye

Biraz daha büyümeleri lazım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Fatih34

Fatih34 Yeni Üye

Herkese hayırlı akşamlar, bugün canlı yem alarak ilk defa eşkina avı denemek istiyorum. İstanbul anadolu yakasındayım nota atışı olarak önerebileceğiniz konumlar var mıdır? Konunun tecrübelisi olmadığım için eğer balık gelmezse kendimce eksikleri analiz etmem gerekicek, ilk soru işareti de haliyle bulunduğum yer doğru mu acaba diye olacağı için bunu ilk halletmem gerek diye düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler. (Ayrı bir soru olarak eşkina için boru kurdu kullandığım taktirde izmarit de gelme ihtimali var mıdır ve son olarak şayet balık yakalayabilirsek almamız gereken ölçüleri nelerdir kaçtır?)

4. mctymn

mctymn Aktif Üye

Nokta atışı olan mevki bence yoktur.
    avlanılacak balığa göre ,doğru iğne, doğru takım, olası doğru mevki, doğru yem, doğru zaman, tecrübe ve şans kısmet vardır.
    ---
    bir gece aynı yerde iki arkadaş dişliye avlanıyoruz yanyanayız , aynı takım ,aynı yem, hatta kamışlarda aynı . arkadaş 16 tane aldı ben 1 vuruş alamadım,
    .dur dedi benim oltayı çıkardı yemi değiştirdi aynı yere gönderdi, takımın boşluğunu alırken benim oltayla 17. balığı aldı. abi şansın yok dedi.
    mangaldaki çayı boşalttım. taze çay demledim... o geceyi birkaç balıkla kapadım.
    ---
    bir gece iki arkadaş saat 23 te kalendere girdik , olta atan 20 kişi kadar vardı. rast gelsin , balık varmı, akıntı ne taraf, kaç gram kurşun derken iki kişilik araya girdik.
    balık yok, boşuna açmayın, temiz hava alısınız söylemleri arasında oltaları hazırladık, kalabalık olduğundan birer kamış açtık. arkadaş glov mantarlı takım orta mesafeye gönderdi, bende ince uzun kalem mantarlı takımı uzağa yatırdım.
    2 dakika sonra balığı aldım. balık girdi diyerek herkeste bir hareketlenme. yem değiştirmeler. 5 dakika sonra 2. balığı aldım. aynı takımdan arkadaşa verdim oda takımını değiştirip uzağa gönderdi.
    her 5 dakikada bir ya arkadaş ya ben balık aldık .. taki gece 0.3 te arkadaşın kamış kırılana kadar balığı aldık .bizim dışımızda 1 kişi balık aldı.. yeter deyip avı bıraktık. çorbacıya yönlendik..
    rast gelsin.

5. coner

coner Daimi Üye

Aramıza hoş geldiniz.

6. Fatih34

Fatih34 Yeni Üye

Nokta atışı mevki tabiki yoktur deniz sonuçta bu ama eşkina için yuvalayan, kendine bölge edinen balık yorumları okudum birçok yerde o yüzden mümkün mertebe en iyi konumda bulunmak istedim. Sağolasın yorum için.

Eyvallah hoşgördük...

7. Emre-98

Emre-98 Üye

Eskina kayalik bolgede yasar. Yani anadolu bolgesinde baslica uskudar, cubuklu kuleli burunbahce mevkilerinde deneyebilirsiniz.( bazi yerlerde kayalik bolgeler hemen iskelede veya kiyiya 10 mt yakinlarindadir. Oltanizi ona gore atiniz. ;) )

8. Fatih34

Fatih34 Yeni Üye

Teşekkür ettim denicem en yakın zamanda bu noktalardan :)

Emre-98 bunu beğendi.
  9. yyildirayy

yyildirayy Aktif Üye

Resimler hep ölmüş
    Yenileyebilme şansı var mı acaba konu sahibinin.

10. forzaemre

forzaemre Üye

Biz Boru Kurduyla avlıyoruz.Gittigimiz mera Tekirdağ civarı bir bölgede.6 aydır devamlı gidiyoruz daha hiç boş dönmedik.Kayalık bölge olması da önemli tabii.

yyildirayy bunu beğendi.
  11. yyildirayy

yyildirayy Aktif Üye

Tam olarak neresi acaba? :)