Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gecikmeli Levrek ve Çupra avı

ainos

Aktif Üye
Adı
Ünal Özdemir
Arkadaşlar biraz gecikmeli olsada resimleri bilgisayara attım.
Hikayelerini fazla uzatamayacağım çünkü bulunduğum yerde çok sık elektrik kesiliyor, az öne yazdığım onca şey gitti....
Kullandığım Takımlar:
Kamış: Alivio CX 420 125 g
Makina: Titanos XSA
Olta: iki iğneli dip oltası
İğneler; Gamakatsu çember iğne 2 no
Sasame 2 no kısa pala çapraz iğne
Yem Sübye
Misina: Beden ;0.35 köstek 0,30 asso marka

Birinci resimde Levrek 1 kg 51 cmEşim tarafından yakalandı dandik kamış ve eski bir makina ile Çupralar benden :)
İkinci resimde Levrek 1,2 kg 55 cm kamış öyle bir eğildi ki yerimden nasıl zıpladım hatırlamıyorum :) 100 m den fazla mesafeden çektiğim için kolum koptu kıyıya gelene kadar...
Üçüncü resimde Levrek ve Çupra benden, İspendek eşim tarafından yakalandı. Levrek 1,25 kg 52 cm, İspendek 36 cm.
Bu sene güzel çupra çıkıyor, bunların dışında 7-8 tane daha çupra yakaladık, hemen hepsi aynı boy. Ne yazık ki 3 - 4 kg lık yok herhalde Erdal bize de gönderir bir gün :D
birazdan tekrara balığa çıkıyorum herkese rastgelsin :)

Uploaded with ImageShack.us

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Tebrikler Ünal.Hakikaten harika avlar yapmışsın,şansın daim olsun.:)

Av raporlarında avın boyu,kilosu benim için ikinci plandadır.Önemli olan kıyıda o keyfi,huzuru yaşamak ve bunu paylaşmak.:)

Benim avlarımdada herzaman sunduğun raporlardaki avlar kısmet olmuyor.Çoğu zaman porsiyonluk çupra yada yarım kiloya yakın baltabaş,kiloluk levrekle dönüyorum.Boş geldiğimde oluyor tabiki.:)

büyükçolpan

Aktif Üye
Adı
hamdi büyükçolpan
Tebrikkler cok güzel bı av olmusw kamış ve makınenızden memnunmusunz artı ve eksı yonlerı nedır bende aynı kombınasyonu dusunuyorum da

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu
eşinize dandik kamış vermek olmamış :) yarime resimdeki makineyi getirtme hazırlığındayım burdaki bir malzemecide uygun renk kamışta buldum çok güzel takım olucak, sizede tavsiyemdir.

balıklar içinde afiyet olsun çok iyiler :)

Adı
Sadık İnan Güleryüz
Tebrikler, çok güzel balıklar... Darısı başımıza demek lazım... :)

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
Çok güzel balıklar. Arkadaki tepsinin fırın tepsisi olduğunu düşünürsek oldukça büyük balıklar ama resim hakkını verememiş. Şansınız hep böyle olsun.

ainos

Aktif Üye
Adı
Ünal Özdemir
Tebrikler Ünal.Hakikaten harika avlar yapmışsın,şansın daim olsun.:)

Av raporlarında avın boyu,kilosu benim için ikinci plandadır.Önemli olan kıyıda o keyfi,huzuru yaşamak ve bunu paylaşmak.:)

Benim avlarımdada herzaman sunduğun raporlardaki avlar kısmet olmuyor.Çoğu zaman porsiyonluk çupra yada yarım kiloya yakın baltabaş,kiloluk levrekle dönüyorum.Boş geldiğimde oluyor tabiki.:)
Teşekkürler Erdal,
Az önce kıyıdan geldim, bir çuprayı tam kıyıya almak üzereyken oltadan kurtuldu ama hiç moral bozmadım, keyfi yetti :)

ainos

Aktif Üye
Adı
Ünal Özdemir
Tebrikkler cok güzel bı av olmusw kamış ve makınenızden memnunmusunz artı ve eksı yonlerı nedır bende aynı kombınasyonu dusunuyorum da
Teşekkürler Büyükçolpan,
Makina ve kamıştan memnunum, özellikle makinadan.
Bir kıyaslama yapamayacağım, çünkü daha önce başka surf kamış kullanmadım, sapının uzun olmasına alışmak biraz zaman aldı ama şimdi gayet memnunum, en ufak vuruşu bile kaçırmıyorum...

ainos

Aktif Üye
Adı
Ünal Özdemir
eşinize dandik kamış vermek olmamış :) yarime resimdeki makineyi getirtme hazırlığındayım burdaki bir malzemecide uygun renk kamışta buldum çok güzel takım olucak, sizede tavsiyemdir.

balıklar içinde afiyet olsun çok iyiler :)
Dandik derken; Alivio nun yanında dandik kalıyor ama az levrek çekmedi o kamışla :) yeni bir makina almaya söz verdim öneri için teşekkürler bakacağım.