Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Hamdi Bey ve Site Yöneticilerimizi tebrik ediyorum ve Yardım rica ediyorum

seco

Üye
Adı
SERDAR COŞKUN
Merhaba Arkadaşlar,
Bir haftaya kadar Cebecide Kalkan avına çıkmak istiyorum ( dişileri-havyarlıları bırakacağıma söz veriyorum ).Bu ilk kalkan avı denemem olacak,yani bu konuda çok acemiyim.Daha önce ''Balık Sevdasında '' konu ile ilgili çok geniş bilgiler vardı.( 6-7 aydır siteye girmemiştim sanırım Nisanda kapanmış,Ama Hamdi Bey bizi düşünmüş ve bu siteyi kurmuş)Konu ile ilgili özellikle site yöneticilerimizden ve vakıf arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Not : Hamdi Bey ve arkadaşlarına,siteyi bize sundukları için özellikle bir daha teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu
kalkan avı sabır işidir baştan söyleyim :) eğer kumsaldan olta atacaksanız daha ileriye atabilmek adına bir karışlık tek köstek yapın, lüferde kullanılan beyaz büyük iğneye fleto istavriti güzelce sarmalayıp atın ve bekleyin. denizin dalgalı olmasıda şartlardan biri. kalkan dalgalı havada iyice kıyılar. ayrıca dalgalı havada yem dipte sabit durmayacağından deniz minareleri tarafından kolayca emilmez. durgun havada olmaz diye birşey yok ama randımanlı olmuyor. bol şans..

whitefoxss

Aktif Üye
Adı
T.KIRTMAN
cebeci'den Karasu istikametine(Doğuya) doğru giderseniz Uzunkum'a ulaşırsınız.Babalı-Dikili istikametinde kalkan avı için en elverişli yerdir.Cebeci verim vermeyebilir.Olmazsa birde benim tavsiyemi deneyin.

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Tekrar hoşgeldin Serdar :)

O civarlarda avlandım bir kaç yıl önce.

Öncelikle taze istavrit bulman gerekiyor. İstavriti tam ortadan ikiye böl (Fleto olmayacak) Büyük iğne kullan ve ikili takım yap.

İstavritin bir yarısını bir iğneye diğerini ötekine tak. İstavritin kafasıda dursun, öylece tak.

Oralarda yakalama şansın olacaktır. Tek dezavantajın denize çok girldiği için kıyıda Kalkan olur mu bilemiyorum.

Şimdiden rastgele.

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Hamdi beyinde dediği gibi,
Şimdi tüm sahiller doludur.
Aman dikkat, kalkan diye vatandaş denk gelmesin.. :)
Av sonu raporlarınıda bekleriz...

erol76

Yeni Üye
Adı
erol küçük
serdar bey selam
1 ay önce bende denedim. cebecide ama malesef bir şey alamadım. etrafda konuşduğum kişilerin abi biz atıyoruz sonra misinayı kuma gömüyoruz ee sonra akşam gidip bakıyoruz yem bozulmuşsa tazeliyoruz ertesi günü gidip tekrar bakıyoruz gibi yöntemden bahsettiler.
biri çıkıp abi hiç öle uğraşma al eline mızrak giy tulumunu gir denizde mızrağı batıra batıra git lüpp diye bir ses gelirse bu kalkandır :) açıkçası koca sahilde balık olmaması sıkıntı bu aralar denizde girenler vs balık kıyılayacağını sanmıyorum. ama uzunkum denilen kimsenin girmediği kumsalda denemek lazım. Ben bu akşamdan ailece gidip bir hafta orda olacağım (cebecide yazlığım var). umarım karşılaşırız. Bu arada kesinlikle iğnelerin mantarlı olsun yani yere yatırma yengeç ve diğer yede gezen canlılar emin ol yemi 10 dk sürmüyor dağıtmaları.

seco

Üye
Adı
SERDAR COŞKUN
kalkan avı sabır işidir baştan söyleyim :) eğer kumsaldan olta atacaksanız daha ileriye atabilmek adına bir karışlık tek köstek yapın, lüferde kullanılan beyaz büyük iğneye fleto istavriti güzelce sarmalayıp atın ve bekleyin. denizin dalgalı olmasıda şartlardan biri. kalkan dalgalı havada iyice kıyılar. ayrıca dalgalı havada yem dipte sabit durmayacağından deniz minareleri tarafından kolayca emilmez. durgun havada olmaz diye birşey yok ama randımanlı olmuyor. bol şans..
Bilgi için sağol düzensiz.Maksat ugraş olsun balık bahane.Şimdi ben orada akşama kadar güneşin altında yatamam.

seco

Üye
Adı
SERDAR COŞKUN

seco

Üye
Adı
SERDAR COŞKUN
cebeci'den Karasu istikametine(Doğuya) doğru giderseniz Uzunkum'a ulaşırsınız.Babalı-Dikili istikametinde kalkan avı için en elverişli yerdir.Cebeci verim vermeyebilir.Olmazsa birde benim tavsiyemi deneyin.
Kesinlikle sizi dinleyeceğim,oralı olduğunuz için tecrübeniz önemli.