Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

"havyarlı levreği kandırmak daha kolaydır" ?!

Fisher81

Aktif Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bence gereksiz hedef gösteriyorsunuz konu açmışsınız fikir yada yorum yazanlara atar yapıyorsunuz..Ki kendisi ticari bir kişiliktir..Telefonuda vardır mekanıda belldir bu kadar bizi linç edecek kadar dolduysanız açın halledin saydırın....Canınız başka bir şeye bozulmuş sanırım burada bizi haşlıyorsunuz ki hiç gerek yok..Yıllardırda çok dikkat ederim..Dedektif gibi raporlarımdan cümle koparıp laf sokmaya çalışmışsınız amacın nedir bilmiyorum.. ilk sezonumdaki ilk avlarımın Raporumdan cümle seçerek laf sokmaya çalışmışsınız ne gerek vardı bilemedim..35 santim altı levrek almadım almıyorumda alabilirmiyim alırım..Kaç yüz tane levrek saldığımı bende biliyorum avlak arkadaşlarımda ..Ve tekrar ediyorum Levrek sezonu bellidir..Milletin av yaptığı zaman dilimleri bellidir..Mayısta 1-2 çıkması sorun değil..Aralıkta kilimcinin kör oğluda alıyor 5-6 kilo sorun bu..Ben samimi şekilde bariz şekilde yumurtaları büyümemişse 2 kilo levreği salmam diyorum buna mı takıldınız ? Yıllardır yapmadığım bir tarz oldu..Ama alakasız şekilde bize yüklenmektense bu avı yapanların yeri yurdu teli belli..Gıyabında bizi linç etmenize gerek yok..Yemlik balık göçleri öyle 3-5 zargana ile olmuyor..Edremit körfezi yemlik ile dolup taştığında gırgırdan geçilmediğinde ki bu aralık ayı içinde yoğun oluyor..Trofe levrekler havada uçuşur..Kendiniz diyorsunuz levreğin dönemleri bölge bölge farklı..Bizim burada en güzel bu aylarda vuruyor ne yapalım yani.
Tamam.

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Yazacak, soyleyecek ve konusacak o kadar sey var ki bu konuda, hatta cogu kelime anlamsiz bile kalabilir.. Son soz su olmali aslinda, havyarli oldugunu bildigimiz bir baligi almak ve bunu hakli bir durummus gostermek ne kadar dogru? Tabi ki bu canli'larin her birinin havyar donemi, goc donemi vs birbirinden ayri ancak bile bile bu durumu gozlemek ve fark ederek 'katletmek' amator avciligin ruhuna malesef sigmaz.. Kelimeleri dogru secmeye calisiyorum, normalde daha agir yazmak isterdim ancak bir sekilde forum kurallarina da uymak gerekiyor.. Gelecek nesillerin hic mi hakki yok? Sizden sonraki nesillerin de sizin tattiginiz bu keyifi almasini neden istemiyorsunuz? Bencillik neden gozunuzu burumus? cidden anlamis degilim..

hawk17

Aktif Üye
Adı
mehmet şahin
Bu fotoları katliam olarak buraya ekleyenler bahse konu şahsın sitesindeki diğer av raporlarını iyi inceleseler sanırım tutulan balık miktarı salınanan balık miktarının çok altında olduğunu göreceklerdir..Ve bunlar söylenti ile değil fiilii video ile ispatlı şekilde mevcuttur..Bununla birlikte bahse konu siteyi nerde ne çıkıyor amaçlı hem inceleyeceksin hem de nalına hem mıhına başka yerde çalıp oynayacaksın..Mevsim itibarı ile bu balık yasak kapsamındamıdır????D E Ğ İ L D İ R...Ucuz kahramanlıklara arkadan atıp tutmaklara ihtiyaç yoktur.Keşke bu fotolar yerine ben böylesi bir durum karşısında'' bu adamı aradım ağzının payını verdim'' raporu açsaydınız da (şahsında size cevabını da koymak şartıyla) bizde size B R A V O deseydik..Bu siteye üye olup da ben bu mevsimde kafama levrek yağsa ben hiçbir zaman tutmadım,tutmam,almam diyen çıkarsa üyeliğimi iptal ederim..Sizi de bahse konu sitede aynı burada kullandığınız uslup ile açılan konuya itirazını belitmenize davet ederim.Saygılarımla

Fisher81

Aktif Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu fotoları katliam olarak buraya ekleyenler bahse konu şahsın sitesindeki diğer av raporlarını iyi inceleseler sanırım tutulan balık miktarı salınanan balık miktarının çok altında olduğunu göreceklerdir..Ve bunlar söylenti ile değil fiilii video ile ispatlı şekilde mevcuttur..Bununla birlikte bahse konu siteyi nerde ne çıkıyor amaçlı hem inceleyeceksin hem de nalına hem mıhına başka yerde çalıp oynayacaksın..Mevsim itibarı ile bu balık yasak kapsamındamıdır????D E Ğ İ L D İ R...Ucuz kahramanlıklara arkadan atıp tutmaklara ihtiyaç yoktur.Keşke bu fotolar yerine ben böylesi bir durum karşısında'' bu adamı aradım ağzının payını verdim'' raporu açsaydınız da (şahsında size cevabını da koymak şartıyla) bizde size B R A V O deseydik..Bu siteye üye olup da ben bu mevsimde kafama levrek yağsa ben hiçbir zaman tutmadım,tutmam,almam diyen çıkarsa üyeliğimi iptal ederim..Sizi de bahse konu sitede aynı burada kullandığınız uslup ile açılan konuya itirazını belitmenize davet ederim.Saygılarımla
Bir türlü yanlışa yanlış diyemediğinizden sizin ki de aynı muhabbet olmuş. Yanlış diyemiyorsunuz çünkü siz de belli ki aynı yanlışın içerisindesiniz, zira aynı bölgedesiniz.

Cevap da yazmak istemiyorum, yazdığımda pek bir şey değişmeyecek nasıl olsa. Size göre siz hep haklısınız, istediğiniz balığı tutarsınız. Vicdanınız rahattır. Suçlu her halükârda bendirim... Ama hadi cevap yazayım tek tek her sözünüze cevap yazayım, okuma ve okuduğunu anlama kabiliyetiniz yerindeyse gayet anlaşılır şeyler yazacağım.

Şimdi;
"tutulan balık miktarı salınanan balık miktarının çok altında olduğunu göreceklerdir"
Bu nedir yaa? Atıyorum 30 tane almış 60 tane salmış o zaman masum demek mi oluyor?
Bunun bu konuda yazanlarla hiçbir ilgisi yok.
İsterse yüzlerce balık salsın 1 tane havyarlı balığı bilerek alıyorsa olay bitmiştir. Kaldı ki onu da geç amaç zaten daha kolay kandırıldığı düşünülen havyarlı balığı tutmak. Bu konu da onun üzerine açılmıştır.

"Bununla birlikte bahse konu siteyi nerde ne çıkıyor amaçlı hem inceleyeceksin hem de nalına hem mıhına başka yerde çalıp oynayacaksın"
Birincisi ilgili siteyi, acaba nerede ne çıkıyor diyerek takip ettiğimi nereden biliyorsunuz ki böyle komik bir yorum yapıyorsunuz?

Konuya bir arkadaşım denk gelmiş mesaj yoluyla bana da iletti ben de o şekilde okudum
mesaj.png

Ha ikincisi, her ne kadar nereden ne balık çıkarsa benim de hemen oraya gidip olta atmak gibi bir fantezim yok ama ben de siteyi takip ediyor olabilirdim? Veya levrek avına merak sarmış biri arama motorlarından yaptığı aramalarla ilgili yazıya da ulaşabilir. Public şekilde internet ortamında olan her veriye herkes ulaşabilir. Sizden izin alınması gerekmiyor. Bu konun burada dillendirilmesi neden zorunuza gitti acaba?

Arama motoru demişken o yazının ne kadar korkunç bir yazı olduğu burada yine ortaya çıkıyor. O yazıyı sadece o siteye üye olanlar okumuyor. Levrek avına merak saran bir kişi, balıktan, limitten, yasadan, havyardan, üremeden anlamayan bir kişi gidip o yazıyı okuyabilir. Böylece sadece kendi bilinçsiz avcılık yapmış olmuyor, olası bir çok kişiyi de yanlış yönlendirmiş oluyor.

"Keşke bu fotolar yerine ben böylesi bir durum karşısında'' bu adamı aradım ağzının payını verdim'' raporu açsaydınız da (şahsında size cevabını da koymak şartıyla)"
Bu daha da komik olmuş. Aslında cevap yazmayacağım ama yazmadan da edemiyorum. Yukarıda biri daha buna benzer bir şey yazmıştı, neymiş yeri yurdu belliymiş.
Ne yani ben ülke genelinde tespit edeceğim tüm bilinçsiz avcılara ulaşıp "yapmayın etmeyin" mi diyeceğim?
Ya da bu kişiye ,ki yaşı ve tecrübesi benden çok daha fazla, ulaşıp güzel bir dille anlatsam onun da bana "aaa kardeşim çok doğru söylüyorsun, çok yanlış yapmışız, bundan sonra dikkat ederiz" diyeceğini mi sanıyorsunuz ki şahsında cevabını koymak şartıyla gibi komik bir şey yazmışsınız?
Bir söz vardır meclisten dışarı, "git deliye deli de, kabul etmez, itiraz eder, sensin deli der"...

"Bu siteye üye olup da ben bu mevsimde kafama levrek yağsa ben hiçbir zaman tutmadım,tutmam,almam diyen çıkarsa üyeliğimi iptal ederim"
Biz kimseye falanca mevsimde levrek tutmayın demiyoruz ki?
Levrek avı için yasal olarak herhangi bir süre kısıtlaması da yoktur.
Bizim dediğimiz konunun ilk mesajında yazıyor ve gayet net.

Ben şahsen hayatımın avını da yapsam, boyum kadar balık da tutsam, o balığın bir şekilde havyarlı olduğunu anlayabilirsem, ki çok tecrübeli olmasam da kontrol ediyorum, sağıyorum, bakıyorum, almam, salarım.
Ben ille balık yemek için balık tutmuyorum ki. 10 kilo olsun 15 kilo olsun. Yersin biter. Ertesi güne hiç bir şey kalmaz. Ama salarsın, muhtemel bir çok balığı denize kazandırırsın ya da iade etmiş olursun.

Ha yasa konusuna gelecek olursak, herşey yasadan beklenmez. Amatör balıkçıda vicdan da olmalı.
Misal lüfer denilen balığı yasal boy limiti 18cm, bu yeterli bir yasa mı? Hayır...

Ama bu vicdandı, bilinçti, bu saatten sonra sizden bu gibi terimleri anlamanızı beklemiyorum. O yüzden "Ben tutarsam salarım" kısmını okuduğunuzda muhtemelen zihninizde "Hee tabi tabi salarsın" gibi bir cümle canlanacaktır.

Neyse yine çok uzun oldu.
Size de rast gelmeye diyerek noktalayayım.