Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Haziran Levreği Vol2 ( Levreğin Delisi )

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
28 haziran sabahi bir onceki baligi aldigim meraya sabah saat 4 sularinda vardik.. su tam istedigimiz kivamdaydi, rengi, dalga boyu hersey levrek icin uygundu.. saat 6bucuga kadar suyu dovmeye devam ettik ancak bisey cikmayacagini dusundugumuz ve son 10 gundur hemen her sabahtir balik pesinde oldugumuz icin yorgun dusmustuk.. eve donmeye karar verip arabaya bindik.. yolda giderken muhtemel bir diger meraya yukardan bakalim diyip ve denizi gorur gormez butun yorgunlugumuz gitti ve solugu deniz kenarinda aldik (bir onceki gun bu mera asiri bulanik oldugu icin hic oltaya davranmamistik bile)
Yaklasik 20-25 dk denedikten ve tekrar yorgunlugumuz nüksedene kadar devam ettik.. tam vazgecmeyi dusundugumuz anda oltama levrek vurdu ama ne vurmak sanki suyun altindan bir füze sahteyi aldi ve suya paralel bir sekilde kayalarin ustune gitmeye basladi, hic beklemedigim bir anda levregin vurmasi beni inanilmaz sasirtti.. hem yorgunluk ve saskinlik icerisinde ben saga kosup baligi uygun bir yerden disari cikariyim diye dusunurken balik sola dogru deli gibi kalama alip ilerlemeye basladi.. saniyorum ki kalamam o balik icin biraz fazla acikti.. levrek avinda deneyimli olan arkadasimin uyarilariyla oltayi dikerek sol tarafa dogru kalamayi kisarak ilerlemeye basladim.. balik kiyiya cok yakin goruyorum ama kalamayi kismama ragmen zaptedemiyorum, sonra kalamayi biraz daha kapatarak dalganinda yardimiyla baligi kiyiya iyice yaklastirdim, arkadasim ise ayaginda cizmeleri oldugu icin baligi sudan klas bir plase ile kiyiya aldi.. uzun sure kiyida da deli deli ziplayan levregi sonunda zaptetmistik.. balik 51cm ve 1460gr geldi.. denemek icin edindigim yeni kamisin skoru oldu :) her avimda oldugu gibi yanimda olan ( @Fisher81 ) Mustafa’ya cektigi videodan dolayi tesekkur ediyorum.. :)
Savage gear mpp predator 10-30 soft lure
Shimano Vanquish C3000
Fins 0.18 ip misine
Kendo seabass minnow 145f 23renk
0705686D-782D-4439-A3FB-B648CE2D4162.jpeg
127F41B5-4B8F-4B22-9FDC-3DC059B5DD2A.jpeg
9CACE737-9515-4984-B849-5104712D28D7.png

Mektupla

Daimi Üye
28 haziran sabahi bir onceki baligi aldigim meraya sabah saat 4 sularinda vardik.. su tam istedigimiz kivamdaydi, rengi, dalga boyu hersey levrek icin uygundu.. saat 6bucuga kadar suyu dovmeye devam ettik ancak bisey cikmayacagini dusundugumuz ve son 10 gundur hemen her sabahtir balik pesinde oldugumuz icin yorgun dusmustuk.. eve donmeye karar verip arabaya bindik.. yolda giderken muhtemel bir diger meraya yukardan bakalim diyip ve denizi gorur gormez butun yorgunlugumuz gitti ve solugu deniz kenarinda aldik (bir onceki gun bu mera asiri bulanik oldugu icin hic oltaya davranmamistik bile)
Yaklasik 20-25 dk denedikten ve tekrar yorgunlugumuz nüksedene kadar devam ettik.. tam vazgecmeyi dusundugumuz anda oltama levrek vurdu ama ne vurmak sanki suyun altindan bir füze sahteyi aldi ve suya paralel bir sekilde kayalarin ustune gitmeye basladi, hic beklemedigim bir anda levregin vurmasi beni inanilmaz sasirtti.. hem yorgunluk ve saskinlik icerisinde ben saga kosup baligi uygun bir yerden disari cikariyim diye dusunurken balik sola dogru deli gibi kalama alip ilerlemeye basladi.. saniyorum ki kalamam o balik icin biraz fazla acikti.. levrek avinda deneyimli olan arkadasimin uyarilariyla oltayi dikerek sol tarafa dogru kalamayi kisarak ilerlemeye basladim.. balik kiyiya cok yakin goruyorum ama kalamayi kismama ragmen zaptedemiyorum, sonra kalamayi biraz daha kapatarak dalganinda yardimiyla baligi kiyiya iyice yaklastirdim, arkadasim ise ayaginda cizmeleri oldugu icin baligi sudan klas bir plase ile kiyiya aldi.. uzun sure kiyida da deli deli ziplayan levregi sonunda zaptetmistik.. balik 51cm ve 1460gr geldi.. denemek icin edindigim yeni kamisin skoru oldu :) her avimda oldugu gibi yanimda olan ( @Fisher81 ) Mustafa’ya cektigi videodan dolayi tesekkur ediyorum.. :)
Savage gear mpp predator 10-30 soft lure
Shimano Vanquish C3000
Fins 0.18 ip misine
Kendo seabass minnow 145f 23renk Ekli dosyayı görüntüle 77533 Ekli dosyayı görüntüle 77534 Ekli dosyayı görüntüle 77535
Maaşallah...

Fisher81

Aktif Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Buradan da tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum :koptum:

Harbiden deli bir balıktı, önceki merada denk gelse belki o şartlarda almamız çok zor olurdu bu deli oğlanı :)
Meradan eve kadar arabada kucağımda geldi, kokusu hala burnumda, hey pullarına kurban olduğum! :rolleyes:

AHMET 67

Aktif Üye
Adı
Ahmet Yılmaz
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Son günlerde yaptığınız bu avlardan dolayı tebriklerimi bir borç bilirim. Tamda spin setimi satma kararımdan sonra sizin yaptığınız bu avlar bana reva mı sizce resmen beni cezalandırır gibi. Neyse tekrardan tebrikler daha nice bol trofeli avlar dilerim... Bu arada spin setimi satana kadar tekrar yakalarsanız inanın vazgeçeğim iştahımı açtınız iyicene

murattp

Daimi Üye
Adı
Murat Topgül
Fark ettim ayaklarınız mutluluk tan yere değmiyor
Her gittiğinizde rast gelsin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kayhan ! Sen Levreğin delisi derken ,sonunda bizi deli edeceksin .
Hiç bu taraflara doğru yüzen yokmu be birader?
Hadi delisinden vazgeçtim, hiç olmassa akıllılarını yolla be kardeşim.
Lütfen ama ! Büyüğe saygı ... :rolleyes: