Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ilk Göz Ağrım

angvil

Daimi Üye
Adı
ibrahim üzül
""" Gözümü kapadığımda hala o sahne, balığın kamışa basması, kalama açması, o ses ve görüntüler hala gitmiyor.
Şeytanın bacağını kırdım sonunda.

Ayrıca bu disiplin ile ilgili de birşeyler yazmak istiyorum. Spin bambaşka zor bir disiplin, saatlerce at çek yapıp eve boş dönmek var. Ve aslında kimse bundan bahsetmiyor. Gerçekten çok zor ve sabır isteyen bir iş. ""

Aslında bu işin özeti bu olsa gerek :)

Tebrik ediyorum...benim spin ile ilk balığım minik bir çinekoptu... çok şanslısınız ki Abdullah bey gibi biri elinizden tutmuş...

Lakin her şeyden önemlisi SAĞLIK...Balık her zaman olur da sağlık gittimi balıkta tutulmaz daha...
Teşekkür ederim. Sağlık konusunda gidebildiğim kadar gideceğim, korunabildiğim kadar korunacağım. Zaten biraz daha hava soğursa gidebileceğimi sanmıyorum. Kışın en fazla akşam 10'a kadar durabiliyorum.

angvil

Daimi Üye
Adı
ibrahim üzül

angvil

Daimi Üye
Adı
ibrahim üzül
Maşşallah güzel av olmuş emeğinize sağlık sizler tutup yazdıkça kendim tutmuş kadar seviniyorum rasgele ( sağlığa dikkat ederek tabiki )
Teşekkür ederim. Sağlık konusunda yasak kondu aslında bana. Doktor gece avına gitme dedi. Ama ben dayanamıyorum. Bir ihtimal de 3 gibi gidip 8 e kadar kalmak, ama zaten en soğuk vakitler de o vakitler oluyor.

angvil

Daimi Üye
Adı
ibrahim üzül

angvil

Daimi Üye
Adı
ibrahim üzül

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Teşekkür ederim. Sağlık konusunda yasak kondu aslında bana. Doktor gece avına gitme dedi. Ama ben dayanamıyorum. Bir ihtimal de 3 gibi gidip 8 e kadar kalmak, ama zaten en soğuk vakitler de o vakitler oluyor.
Gece gitmeden de levrek alırsınız merak etmeyin. Gece gideceğim diyerek sağlığınızı riske sokmayın. Mesela şu aralar güneş batarken ve battıktan 2 saat sonrasına denizde çok oynak oluyor. Muhtemelen birileri bir şeyleri kovalıyor demektir. Bu saatler denenebilir. Ama iki saatin sonunda sessizlik başlıyor. O zaman beslenme saati bitmiş diyebiliriz. Ben hiç gece avı yapmadım. En geç saat 12'de avı sonlandırdım. O saatten sonra denizde ne olup bittiğini de bilmiyorum. Belki de çok şey kaçırıyorumdur. Ama bence bu bir hobi ise makul saatler içinde yapmak lazım. Hastalık veya takıntı haline gelmişse şahsi görüşüm biraz kendimizi frenlememiz lazım. Hırs yapmamalıyız.
Gecelere kalmadan da güzel avlar yaptım. Hatta güneş tam tepedeyken. Sayısı az oldu ama öz oldu diyelim.

angvil

Daimi Üye
Adı
ibrahim üzül
Gece gitmeden de levrek alırsınız merak etmeyin. Gece gideceğim diyerek sağlığınızı riske sokmayın. Mesela şu aralar güneş batarken ve battıktan 2 saat sonrasına denizde çok oynak oluyor. Muhtemelen birileri bir şeyleri kovalıyor demektir. Bu saatler denenebilir. Ama iki saatin sonunda sessizlik başlıyor. O zaman beslenme saati bitmiş diyebiliriz. Ben hiç gece avı yapmadım. En geç saat 12'de avı sonlandırdım. O saatten sonra denizde ne olup bittiğini de bilmiyorum. Belki de çok şey kaçırıyorumdur. Ama bence bu bir hobi ise makul saatler içinde yapmak lazım. Hastalık veya takıntı haline gelmişse şahsi görüşüm biraz kendimizi frenlememiz lazım. Hırs yapmamalıyız.
Gecelere kalmadan da güzel avlar yaptım. Hatta güneş tam tepedeyken. Sayısı az oldu ama öz oldu diyelim.
Avlak yerine belli zorluklarla gidiyoruz. Benim izmir merkezde 2-3 saatliğine gideceğim noktalar körfez en fazla da sahilevleri güzelbahçe olur. Buralarda da spin verimsiz. Zaten ben çoğu denememi buralarda akşam gün batımında yaptım. Hiç birşey alamadım. O kadar uğraş 2-3 saatliğine gitmeye değmiyor gözümde. O yüzden akşamdan gidip sabaha kadar kalmak bana göre daha iyi.Tabii havaların soğuması ile bu vakti ben de düşereceğim. Herhalde gece 2 de gider, sabah 8 de dönerim.
Ayrıca herkesten duyduğum sabah suyu akşam suyundan daha verimli. Ben zaten çok şanslı biri olmayan biri olarak şansımı daha da düşürmeyeyim.

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Hedef balık levrekse bu aralar körfez iyi bir avlak. Yakın zamanda körfezden levrek alan çok. Ama bu bu yıl için geçerli. Her yıl böyle olmuyor.