Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ilk lüferlerim

Elixer

Aktif Üye
Adı
Ahmet Demirkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yaklaşık bir senedir beni bir balık merakıdır sardı. Balık ile yatıyorum, balık ile kalkıyorum. Düşünmediğim, şu foruma bakmadığım bir gün bile yok. Sıfır ile döndüğüm onca ava, onca başarısızlıklara rağmen hiç hayal kırıklığına uğramadım. Hep bu da bir tecrübe gözü ile baktım. Meralarda kurduğum güzel arkadaşlıklar ile de ilk lüfer yakalama heyecanına kavuştum. Tüm avlarımı spin ile yaptım.

Ilk avımı malum meralardan bir tanesinde sabah suyunda gerçekleştirdim. Balık sırtından yakalanmıştı. Çekmesi inanılmaz zor oldu. Çıktığımda ben balıktan çok titriyordum :) günün tatsız olayı ise klipsi açılaran daiwa sls 14 palyaço sahtemin sulara gitmesi oldu. Benden başka da o gün balık alan olmadı. Bu avımın malesef resmi yanımda yok. Olunca eklerim.

Ikinci avım ise tam bir tesadüftü. Eşimi aradım ve evde olmadığını ve misafirlikte olduğunu söyledi. Ben de acele etmemesini istedim. Aklımda planlar vardı çünkü :) saat 5:50 gibi meradaydım. 6:00 da da balık çantamda :) balığımız 35 cm geldi. Balık oldukça açıktan bindi. Biner binmez su üstü yaptı. Ama ikinci bir su üstü yapma şansı vermemek için kamışın ucunu suya soktum. Bu boyutta bir balığın beni bu kadar zorlayacağını hiç tahmin etmezdim. "Makine kitlendi" derlerdi. Anlamını o zaman anladım :) Rapalanın iğneleri elime battığı için avı devam ettirenedim.sanıım bir kaç sinire zarar verdim. Parmağımın ucunu 5 gündür hissetmiyorum. Yakalayan sahtem duo tide minnow 12 cm metalik parlak.

Aynı günün sabahında meraya gittim. Saat 4 civarında kendo seabass beyaz ile bir tane daha aldım. Boy bu kez 32 cm geldi. Bu sefer tecrübeli bir şekilde balığı iğneden çıkardım ve balık çantamda :)

Son 1 haftadır benden mutlusu yok. Daha iyileri size rast gelsin. Kullanılan takımlar ve ekipman:

Okuma Helios 240 15-45
Shimano exage 3000 sfd
Berkley Whiplash 0.06
10 numara fırdöndü, küçük rapala klipsi ve palomar knot.

Resim eklerken "Server unavailable" hatası veriyor. En kısa zamanda resimleri de koyacağım.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

dadans77

Aktif Üye
Adı
Ümit dadans
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tebrikler dostum güzel lüfer
Darısı
bize inşallah

Ümit dadanlar

hayalet avcısı

Daimi Üye
tebrikler ahmet aynı zamanda geçmiş olsun,devamı daha güzel olacaktır balığın seyrek olduğu bu zamanlarda iyi avlar yapmışsın

Elixer

Aktif Üye
Adı
Ahmet Demirkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
tebrikler ahmet aynı zamanda geçmiş olsun,devamı daha güzel olacaktır balığın seyrek olduğu bu zamanlarda iyi avlar yapmışsın

Çok şanslıydım. Üçünde de tek balık alan bendim. Artık akıllandım eşimde eldiven belimde plier. Ensesinden galsamına parmaklarımı sokuyorum. Balık kımıldayamıyor. Ilki tecrübezidlik oldu.

Elixer

Aktif Üye
Adı
Ahmet Demirkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Güzel balıklar,güzel rapor. Tebrik ederim.

Teşekkürler. Umarım herkes için güzel bir sezon olur. Geçen sene çok kötü bir sezonda balığa başlamışım.