Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Iskelenin Altındaki Levrek

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Dün yazlığın önündeki iskeleden spin ile avlanırken saat 22:00 civarında 3 avcı daha geldi. Onlar boru kurdu ile avlanmaya başladı. 22:30 civarı oltacılardan biri bana seslendi: Burada levrek var. Hemen buraya at dedi. Gösterdiği yer iskelenin tam dibi. Gidip baktığımda hiç kımıldamadan duran en az 3 kiloluk levreği görünce elim ayağım kesildi. Hemen sahteyi biraz gerisine attım ve yanından geçmesini sağladım. Yok. Kımıldamıyor. Sahteye bakmıyor bile. Sonunda üç dört atış sonunda büyük bir şapırtı çıkararak karanlıkta kayboldu. Tabi çok üzüldüm ama çok da şaşırdım.
Bu akşam yine iskeleye gittim. Yine saat 22:30 oldu. Baktım yine orada. Korkutucu bir şekilde sabit ve aynı noktada duruyor. Bu defa oltada popper vardı. Hemen yakınından geçirdim ve korkarak hemen iskelenin altına kaçtı. Bir süre hiç bir şey yapmadan bekledim 10 dk kadar. Yine ortaya çıktı. Yok arkadaş hiç bir sahteye bakmıyor. Çok tedirgin ve kurnaz bir hayvan. Silikon attım en son. Önünde gezdiriyorum. Yukarı aşağı indiriyorum. Silikona biraz ilgi gösterdi. Yavaş yavaş yaklaştı. Santimler vardı artık. Ama... Döndü gitti açığa. Sonra yine geldi. Ama yok. Tüm silahları denedim. 1,5 saat uğraşın sonunda kandıramadım ve eve döndüm. Ama balık orada. Bir tane de 1,5 kilo civarı olan var. O da kanmıyor. Yani balık öyle müsait yerde ki elimi uzatsam dokunacağım neredeyse. Zıpkınla vurmak istemiyorum. Oltaya yapışsın istiyorum. Zıpkınla kesin vurursunuz. Tek çare kaldı. Yemli olta salacağım önüne. Diğer sorun ise yemi veya sahteyi aldığı gibi iskelenin altına gidecek. İskelenin ayaklarına misinayı dolaştırıp koparacak.

Arkadaşlar gerçekten çok şaşkınım mazur görün. Ben bu balığı nasıl yakalayacağım. Hiç beklemediğim levrek davranışları. Yarın akşam yine gideceğim iskeleye. Bakalım neler olacak. Raglou silikon mu denesem. Çünkü tüm sahteler içinde en çok silikona ilgi gösterdi.

Bir fikir verin lütfen. Herkese rastgele.

Ekli dosyalar

fafafe123

Aktif Üye
Adı
Şahin Emre ASLAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bende benzerini geçen günlerde jig yem atarken karşılaştım.Normalde iskeleye pek gitmem.Fakat istavrit falan derken havada hafif puslu olunca levrek vardır.Düşüncesiyle gittim.Aynı jige 2 kere takip aldım.Balık nazlı nazlı jigi takip ediyor.Fakat almıyordu benim tahminim istavritlerle karnını doyurmuş olabileceğiydi.Kepçe daldırsan balığı alacak vaziyete kadar geliyor benden de korkmuyordu.Tabi ben ertesi gün gitmedim.Sizin durum çok enteresanmış.Benim önerim küçük kurtçuk yemleri denemeniz hafif tık tık yaptığınızda balık sizde olabilir.Boyu küçük yemleri deneyin yani çok tecrübeli değilim.Fakat en azından düşüncem bu şekilde.Umarım o balığı alırsınız

mctymn

Daimi Üye
Adı
Mecit Yaman
Dün yazlığın önündeki iskeleden spin ile avlanırken saat 22:00 civarında 3 avcı daha geldi. Onlar boru kurdu ile avlanmaya başladı. 22:30 civarı oltacılardan biri bana seslendi: Burada levrek var. Hemen buraya at dedi. Gösterdiği yer iskelenin tam dibi. Gidip baktığımda hiç kımıldamadan duran en az 3 kiloluk levreği görünce elim ayağım kesildi. Hemen sahteyi biraz gerisine attım ve yanından geçmesini sağladım. Yok. Kımıldamıyor. Sahteye bakmıyor bile. Sonunda üç dört atış sonunda büyük bir şapırtı çıkararak karanlıkta kayboldu. Tabi çok üzüldüm ama çok da şaşırdım.
Bu akşam yine iskeleye gittim. Yine saat 22:30 oldu. Baktım yine orada. Korkutucu bir şekilde sabit ve aynı noktada duruyor. Bu defa oltada popper vardı. Hemen yakınından geçirdim ve korkarak hemen iskelenin altına kaçtı. Bir süre hiç bir şey yapmadan bekledim 10 dk kadar. Yine ortaya çıktı. Yok arkadaş hiç bir sahteye bakmıyor. Çok tedirgin ve kurnaz bir hayvan. Silikon attım en son. Önünde gezdiriyorum. Yukarı aşağı indiriyorum. Silikona biraz ilgi gösterdi. Yavaş yavaş yaklaştı. Santimler vardı artık. Ama... Döndü gitti açığa. Sonra yine geldi. Ama yok. Tüm silahları denedim. 1,5 saat uğraşın sonunda kandıramadım ve eve döndüm. Ama balık orada. Bir tane de 1,5 kilo civarı olan var. O da kanmıyor. Yani balık öyle müsait yerde ki elimi uzatsam dokunacağım neredeyse. Zıpkınla vurmak istemiyorum. Oltaya yapışsın istiyorum. Zıpkınla kesin vurursunuz. Tek çare kaldı. Yemli olta salacağım önüne. Diğer sorun ise yemi veya sahteyi aldığı gibi iskelenin altına gidecek. İskelenin ayaklarına misinayı dolaştırıp koparacak.

Arkadaşlar gerçekten çok şaşkınım mazur görün. Ben bu balığı nasıl yakalayacağım. Hiç beklemediğim levrek davranışları. Yarın akşam yine gideceğim iskeleye. Bakalım neler olacak. Raglou silikon mu denesem. Çünkü tüm sahteler içinde en çok silikona ilgi gösterdi.

/ 35 fc misina ucuna 2 adet iğne bağla .midyeyi açıp içindeki ete iki iğneyi işleyip kabuğu kapatıp iskeleden aşağıya salıp dene ve görünme dayanamaz..
/ canlı yem dayanamaz.

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Okurken aklıma direkt drop shot geldi. Ayrıca levrek değil de eşkina olabilir mi acaba? O nedenle senin sahtelere rağbet etmemiş olabilir mi?
Drop shot'a taze yemi takıp sallandırınca eşkina da olsa levrek de olsa pek dayanamaz sanırım. Tabii eğer tıka basa tok değilse:)

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Levrek dedigimiz sey doymak bilmeyen surekli yemlenen pisbogaz hareket eden herseye saldiran bir robot degildir. Yemlenmeyen bir levregi avlayamazsiniz. Ister sahte ister gercek. Levrekler aslanlara benzer vakitlerinin cogunu tembel tembel yatarak gecirir. Yattigi zaman pirasa olsa yemez

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Balik oraya yumurta dokmeye gelmiste olabilir, o zaman yemlenmeye isteksiz oluyor hayvan.. mevsim degisikligi sebebiyle bu hayvanlarin ureme ve yumurta dokme zamanlari da degisti, vardir bir sebebi yoksa o kadar kiyida sakin bir sekilde beklemez..

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif

Canlı teke bulabilir isen onla avlayabilirsin. Fluoracarbon sağlam misinadan bir takım yap dene.

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bu arada canlı yem yapmak için istavrite çapari attım. Bakın kim geldi. Neyse ki iğne saplanmamıştı. Araya sıkışmış sadece. Hemen bir kare alıp ait olduğu yere dönmesi ümidiyle suya bıraktım.
F804754C-D1E4-4C7D-86CA-3BEDF76AA9B5.jpeg