Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İstanbul Boğazı Ve çevresi AvLak Yerleri (herkes okusun Ltf)

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
bu imla kuralı ile alakalı 2. msgn biliyorsun dimi kardş :D

blaze

Aktif Üye
Adı
Ümit
Spin konusunda mera paylaşılmamasını doğru buluyorum, klasik boğaz avcılığı için aslında meralar belli başlı yerler ve balık olup olmadığı kalabalık durumundan belli oluyor bence.

Bu işin acemisi olarak rahatsız olduğum bir konu var ki bazı meralarda acemi olduğunuzu fark ederlerse sanki meranın sahibi gibi davrananlar oluyor işte bu gibi durumlarda biraz inat ediyorum orada avlanmak için, bunun dışında bazı meralar var ki gerçekten yardımcı olan bir çok kişi ile tanıştığım bu gibi yerlerde zaten dolaşma benzeri durumlarda doğrudan kesin benim takımı demekteyim.

Bu durumu şuna benzetiyorum ; yaklaşık 18 yıldır araç kullanıyorum ama trafikte iki günlük sürücülerde var ve bazen istenmedik durumlara neden olabiliyorlar ama yapacak birseyimiz olmuyor, boğazda durumda bunun aynısı bence.

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Selamlar,

Biri mantikli mantikli yazar cizer duzgun uslupla tavsiyelerde bulunur,
Digeri igneleyici alayci bir dille atar tutar,

Nasil bir konu bu;konunun amaci ne anlamadim,Laf sokmakmi..

Adı
umut
Kan Grubu
AB Rh Negatif
Slmlar balıksevdam dostları..benim bir sıkıntım var hemen izah ediyim sizlere..Bir kaç kişi ile görüştüm sohbet etme olanagı buldum vede dedikleri hep aynı şey..Yavuz kardşm insana soruyon abi yarımdcı olda nerede avlaniyim,pek bilgim yok bu konuda diye söylüyorsun ama kimse elini uzatmıyor bırak yardımı ne halin varsa gör diyemiyorda üstü kapalı bir şekilde dile getiriyor..İnanın bunu duydum bir abimden çok fena üzüldüm,şunu aklınızdan cıkarmayın arkadaşlar bizler nasıl tc vatandaşıysak onlarda aynı milletin vatandaşı,bizler nasıl boğazın nimetlerinden yararlanıyorsak onlarda yararlanmalı sizlerden ricam böyle arkadaşlara yardımcı olmanız..Merak etmeyin avlandıgınız yerde (boğazda) her daim balık olur,sanmayınki oo kişi gelicek bana balık kalmıcak aman bilmesin öğrenmesin çok büyük saçmalık rica ediyorum yardım eli uzatın bu arkadaşlara..Elimden geldigi kadar ben nokta atışı yapıyorum bak bugün balık olmaz,bugün olur,şuraya git,burda varsa ordada olur,burada rahat edersin,şurada böyle yapma şöyle yap vss...
Diyeceğim okii siz bir adım atarsanız onlar size iki adım atar dost kazanırsınız..
Dost Kazanmayı Balığa Tercih Ederim..

Çok anlamlı bir mesaj yavuz kardeş, Allah senden razı olsun, mesela ben bu hafta Üsküdar'a gittim, orada bir arkadaşla tanıştım, adı Mahmut, havanın iyi olacağını düşündüğüm için pantalon altına içlik giymedim. Ama çok rüzgarlı ve soğuktu açıkcası dondum, ama arkadaş sağolsun yağmurluğunun altını verdi. Ayrıca O yemli balık tutmaya gelmiş, ben de rapala denemek için gitmiştim. Baktım balık yok yoruldum, oltayı bıraktım. Kardeş dedi eğer canlıya atacaksan benden kullanabilirsin dedi, canlıyı da taktım attım, bir tık yoktu. Ama diyeceğim o ki böyle insanların olması gerçekten güzel birşey, bu sayede bir arkadaş edinmiş oldum. İnşallah avlanmaya gittiğimiz her yerde böyle insanlarla karşılaşmak dileğiyle.

budak1903

Aktif Üye
Adı
Alptürk
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Geçtiğimiz aylarda rumelihisarında ilk defa gittim. Ekipman vardı ancak mera bilgim yoktu. Saolsun oradaki arkadaş güzelce tarif etti. Balığımı aldım geldim.

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
bneim takıldıgım yerler.. rumeli vede aşiyan.. çok sükür bizim avlaklarda kötü insan yok gibi birşey :D

Adı
umut
Kan Grubu
AB Rh Negatif
Yoo diyorum... elbette kimseye söylememenin sebeplerinden biri de kendi başıma veya arkadaşlarımla keyifli keyifli balık tutmak. Neden tanımadığım etmediğim insanlarla muhattap olmak durumunda kalayım ki? Hele ki İstanbul gibi bir yerde... Acemi geldiğinde de git demiyorum zaten :D Hatta işi öğretmeye çalışıyorum ki hem balığını tutsun hemde oltalarımız fazla karışmasın sorun yaşamasın. İstanbul da her merayı bilin tabii isterseniz paylaşın facebook twitter sosyal medya ne varsa. O da sizin tercihiniz olur.
Not: Bu söylediklerim gece spin avcılığı içindir.
Uluç kardeş söylediğinin de gerçeklik payı var, ama belliki sen hiç balıkta arkadaş edinmemişsin çünkü arkadaş edinseydin böyle bir düşünce içine girmezdin. Bak ben yavuz kardeşin gönderisine bir cevap yazdım, senden ricam onu okumandır. Bu yazdıklarımı da ön yargıyla yazmıyorum yanlış anlaşılmasınıda istemem. Saygılar

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Uluç kardeş söylediğinin de gerçeklik payı var, ama belliki sen hiç balıkta arkadaş edinmemişsin çünkü arkadaş edinseydin böyle bir düşünce içine girmezdin. Bak ben yavuz kardeşin gönderisine bir cevap yazdım, senden ricam onu okumandır. Bu yazdıklarımı da ön yargıyla yazmıyorum yanlış anlaşılmasınıda istemem. Saygılar
Nereden belli ki? Tam aksine bir çok arkadaş edindim, sevdiğim saydığım bir çok arkadaşım oldu da sen bir noktayı kaçırmışsın. Ben balığa arkadaş edinmek sosyalleşmek için çıkmıyorum kafamı dinlemek, dinlenmek, balık tutamayacağım belli olmasına rağmen olta atmak için çıkıyorum. Bazen arkadaşlarımla buluşup çıkıyorum bazen tek başıma. Arkadaşım deniz kenarında insanlar zaten birbirine yardımcı olur. Müşkül durumda olan bir insana yardım etmek zaten insanlık görevidir bende yaparım bunu. Konuyla en ufak alakası olmayan bir şey yazmışsın.

Guven.Dogan

Yeni Üye
Adı
Güven Doğan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Arkadaşlar, ben yurtdışından yeni istanbula taşındım..istanbuldada spin avcılarının olması beni çok mutlu etti. Yazılarınızı zevkle okudum. Elbette daha yeni olduğum için mera paylaşımlarınız ilgimi oldukça çekti ve sizlere teşekür ederim. Bi düşünün ki sizin gibi paylaşımcı arkadaşlar olmasa benim nekadar gezmem ve araştırmam gerekli. Zaten bu forumların amacıda bu değilmi..? Eğer bu bilgileri paylaşmıycaksak burda olmamızın ne anlamı var ?
Bu yüzden yukarıda yapılan tartışmaların benim için biraz iç burkucu olduğunu belirtmek istedim. Umarım bu tartışmaların yerine hep beraber güzel paylaşımlarla devam ederiz sohbetlerimize.
Bu arada forumunuza daha yeni üye oldum. Ve sizlerle tanışma, sohbet etme fırsatı bulduğum için çok mutluyum.