Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İstanbul Boğazı ve Çevresi Balık Avı Raporları

mehmett23

Üye
Adı
MEHMET TİMUR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Dün Kandillideydim.Yer bulabilmek için 4te orda oldum.Oldukça kalabalıktı.Balık akşam ezanıyla 15dk girdi.O ara 3 kere sağlam dolaştı misina.Misina ayıklamaktan balık alamadım.Bu sene Çubuklu ve Vaniköy'e kalabalık gecelerde gitmemiştim. Galiba iyi ki gitmemişim .Kovalara bakmadım pek adetim değildir.Ama en fazla alan 3-4 almıştır diye tahmin ediyorum

1 tane rapala çektim.Ulan gene kimle dolaştık diye baktım.Meğer kopmuş rapalaymış.Az evvel 2 soldaki abi koparmış.Sahibine verdim. Bir tane de tası tarağı toplamış dönerken lodosun getirdiği çöpler arasında rapala buldum.Başkaları oltayla çekmeye çalıştı alamadılar.Ben kova atıp aldım.İğneleri çürüyüp düşmüş, ondan oltayla çekememişler.Lüfer tutamasak da 1 tane kurşun arkası rapala çekmiş oldum . Yalnız üstünde sert çıkıntılar oluşturmaya başlamış deniz.Onları bi şekilde temizlemem lazım

Fotoğraf asıl kalabalık başlamadan öncesi bu arada.Bildiğin omuz omuza deyimi gerçek oldu
Gayet karlı bir av olmuş rapala fiyatları ortada. :)

nerdehani?

Aktif Üye
Adı
Kaan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Dün akşam suyunda çubuklu spinle güzel balık yapmış. Belki bugün de balık girer diye akşam suyunda 1 saatlik bir deneme yaptık, kalabalık yoktu herkesin arasında 2 - 2.5 metre civarı mesafe vardı fakat maalesef balık yapmadı, su çok dengesizdi akıntı 4-5 kez yön değiştirdi. Toplamda 4 balık çıktı biri bana denk geldi. Çıkan balıklar iriceydi, lüfer halen bogazdan çıkmamış böyle giderse ufak balık boğazda av vermeyecek.

Son düzenleme:

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba Arkadaşlar,

27 Kasım cumartesi gecesi saat 23:30 gibi Çubuklu'daydım. Saat 01:00' e kadar vuruş alamadım. Tam bu saatte balık başladı. Bir adet alıp geri saldım. ikinci maalesef yine ufak boy geldi fakat salamadım çünkü karın bölgesinden yara almıştı üzülerek alıkoymak durumunda kaldım. Sonraki atışta daha irice bir balık takıldı ancak kıyıya alamadan kurtuldu sahteden. Tüm bu anlattıklarım 10 dk içinde gerçekleşti. Hava çok güzeldi balık başladı sabaha kadar takılmayı kafaya koymuştum. Derken maalesef atış esnasında kamışım kırıldı. Önceden bir arkadaş üzerine basıp kırmıştı tamir ettirmiştim ama aynı yerden ikinci kez patladı. Üzüntü ve sinir içinde avı sonlandırmak durumunda kaldım. Kamışım Savagear MPP ( Multi purpose predator) 274 cm 10-30 atarlı. bu kamışın ince olan ikinci kısmı satılır mı yedek parça olarak bilgisi olan var ise yardımcı olabilir mi?

Herkese rastgele...

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Merhaba Arkadaşlar,

27 Kasım cumartesi gecesi saat 23:30 gibi Çubuklu'daydım. Saat 01:00' e kadar vuruş alamadım. Tam bu saatte balık başladı. Bir adet alıp geri saldım. ikinci maalesef yine ufak boy geldi fakat salamadım çünkü karın bölgesinden yara almıştı üzülerek alıkoymak durumunda kaldım. Sonraki atışta daha irice bir balık takıldı ancak kıyıya alamadan kurtuldu sahteden. Tüm bu anlattıklarım 10 dk içinde gerçekleşti. Hava çok güzeldi balık başladı sabaha kadar takılmayı kafaya koymuştum. Derken maalesef atış esnasında kamışım kırıldı. Önceden bir arkadaş üzerine basıp kırmıştı tamir ettirmiştim ama aynı yerden ikinci kez patladı. Üzüntü ve sinir içinde avı sonlandırmak durumunda kaldım. Kamışım Savagear MPP ( Multi purpose predator) 274 cm 10-30 atarlı. bu kamışın ince olan ikinci kısmı satılır mı yedek parça olarak bilgisi olan var ise yardımcı olabilir mi?

Herkese rastgele...
Geçmiş olsun Bedri.
Tam balığın oltaya vurduğu anlarda böyle bir olayın ortaya çıkması daha da üzücü.
Cengiz Balık'la irtibata geçtin mi? Ellerinde olabilir, yoksa sipariş edebilir. Ellerinde yoksa gelmesi çok uzun zaman alabilir. Bunu göze alarak kendine yedek bir kamış edinmelisin

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Geçmiş olsun Bedri.
Tam balığın oltaya vurduğu anlarda böyle bir olayın ortaya çıkması daha da üzücü.
Cengiz Balık'la irtibata geçtin mi? Ellerinde olabilir, yoksa sipariş edebilir. Ellerinde yoksa gelmesi çok uzun zaman alabilir. Bunu göze alarak kendine yedek bir kamış edinmelisin
Şeref Merhaba,

Kendileri ile iletişime geçtim. Kamış eski model olduğu için parçasının bulunması zormuş ancak gideceğim ve uyumlu başka bir ön kısım olabilir mi diye yardımcı olacaklar. Sağ olsunlar ilgililer. Tavsiyen için teşekkür ederim. Av raporundan daha uygun olduğunu düşündüğüm bir konuya ne olur ne olmaz diye kamış tavsiyesi istedim sizlerden. Tabi ki yerine koymak çok zor kurdan dolayı savagear yeni kamışları uçuk fiyatlar ama kaliteden de vazgeçmek istemiyorum. Hakkımızda Hayırlısı. Bu arada yeni olduğum için bilmiyorum affedin forumda paslaşıp beraber balığa çıkma ya da toplu etkinlik durumları oluyor mu?

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Şeref Merhaba,

Kendileri ile iletişime geçtim. Kamış eski model olduğu için parçasının bulunması zormuş ancak gideceğim ve uyumlu başka bir ön kısım olabilir mi diye yardımcı olacaklar. Sağ olsunlar ilgililer. Tavsiyen için teşekkür ederim. Av raporundan daha uygun olduğunu düşündüğüm bir konuya ne olur ne olmaz diye kamış tavsiyesi istedim sizlerden. Tabi ki yerine koymak çok zor kurdan dolayı savagear yeni kamışları uçuk fiyatlar ama kaliteden de vazgeçmek istemiyorum. Hakkımızda Hayırlısı. Bu arada yeni olduğum için bilmiyorum affedin forumda paslaşıp beraber balığa çıkma ya da toplu etkinlik durumları oluyor mu?
Organizasyon bazında toplu av programlarını biraz da pandemi nedeniyle yapamıyoruz. Kaldı ki yapmaya çalışsak bile Boğaz organizasyonları imkansız. Her taraf tıklım tıkış balıkçı dolu. Marmara sahilleri ise bu sezon lüfer açısından verimsiz. O nedenle kendi küçük ekibini kurmaya çalışman en iyisi

iskorpit61

Daimi Üye
Adı
mahir
deeppike alfa 110s turuncu kafa rapala var.kod numarası 107. bu rapalayı kullananınız varmı aranızda? özellikle boğazda.

muhsinayhan

Aktif Üye
Adı
Muhsin Ayhan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Beylerbeyi camiönündeydim sabahtan beri.Kurşun arkası, sıyırtma,çapari denedim.Çapariye bi tane gelincik yavrusu geldi, saldım.Burası şu an çöl.Akşam spin ya da yemli için bence şansınızı burda kaybetmeyin

emreaktas

Üye
Adı
emre aktaş
Üsküdar cami önü, ne rapala ne jig'e balık geldi 3 gündür. çapari de iş yapmıyor. Çok ince takıma serçe parmaktan küçük kıraça geliyor, hayvanları yaralamaya gerek yok.
Yemli ile sarıkanat alan vardı düne kadar, bugün kovalarda en fazla iri istavrit gördüm.