Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kamış & Makine Bakımı

SinanSinan

Aktif Üye
Merhabalar,
kullanmakta olduğunuz kamışlara ve makinelere bakım yaparken nelere dikkat ediyorsunuz ve ne marka model bakım malzemeleri kullanıyorsunuz burdan paylaşabilirmisiniz.

mesela makine bakımı için WÜRTH HHS 2000 YAGI 150 ML. çok tavsiye ediliyor. ben WD40 kullanıyordum bu daha iyiymiş :)

cihan33

Aktif Üye
Adı
Cihan
Sinan Bey çok değerli bir konu açmışsınız.benim gibi bu işe yeni başlayanların çok merak ettiği bir konu.birde makina ve kamışların bakımları hangi sıklıkla yapılmalıdır diye ekliyebilirmiyiz?umarım bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olurlar.

harbyteam

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
A Rh Negatif
Merhabalar,
kullanmakta olduğunuz kamışlara ve makinelere bakım yaparken nelere dikkat ediyorsunuz ve ne marka model bakım malzemeleri kullanıyorsunuz burdan paylaşabilirmisiniz.

mesela makine bakımı için WÜRTH HHS 2000 YAGI 150 ML. çok tavsiye ediliyor. ben WD40 kullanıyordum bu daha iyiymiş :)
abi yanlış anlama ama wd40 yağ değilki..
temizlik yaparken pas vs sökmek için kullanabilirsin wd40 ı ama bunun dışında yağ niyetine dişlilere falan sıkma sakın..

SinanSinan

Aktif Üye
abi yanlış anlama ama wd40 yağ değilki..
temizlik yaparken pas vs sökmek için kullanabilirsin wd40 ı ama bunun dışında yağ niyetine dişlilere falan sıkma sakın..
yok zaten bikere kullandım :) elimde o vardı sıktım gitti :D sonrasında daha kullanmadım makineyi kullanmadanda würth alıp yağlıcam

Sahil33

Daimi Üye
sinan siprey hiç kullanma wd40 makinedeki yagı söker eger makinayı açmadan yaglarsan birkaç damla makina yagı yeterli ben ce makınayıda açma dişliği ayarları var her marka başka kamışin halkalarınıda makina yagı damlat biraz beklesin hahiften bezle silersin suya karşı oksitlen me paslan maya dayanık lı olur

İsottevfik

Daimi Üye
Adı
İsot Tevfik SARI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
WD-40, solvent bazlı yağlayıcı ve temizleyicidir. ( Pas sökücü ) Solvent, eritici ve çözücü olduğundan plastik ve boya içeren yüzeylere zarar vereceğinden, bu kullanım alanları içerisinde pek tavsiye edilmez.

Würth HHS 2000, bu evsafta kullanılabilecek ideal yağlardandır. Sıkıldığında sıvı gibi akışkan olsa da, 1-2 dakika içerisinde hafifçe yoğunlaşır ve koyu şerbet kıvamına gelerek yüzeye yapışır. Çok fazla sıkılarak kullanıldığında, o beklediğimiz akışkanlığı biraz yavaşlatır. Ha, evde gıcırdayan kapılarınız, v.s. şeyler :p var ise, buralarda da mükemmel sonuçlar veriyor. :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

SinanSinan

Aktif Üye
WD-40, solvent bazlı yağlayıcı ve temizleyicidir. ( Pas sökücü ) Solvent, eritici ve çözücü olduğundan plastik ve boya içeren yüzeylere zarar vereceğinden, bu kullanım alanları içerisinde pek tavsiye edilmez.

Würth HHS 2000, bu evsafta kullanılabilecek ideal yağlardandır. Sıkıldığında sıvı gibi akışkan olsa da, 1-2 dakika içerisinde hafifçe yoğunlaşır ve koyu şerbet kıvamına gelerek yüzeye yapışır. Çok fazla sıkılarak kullanıldığında, o beklediğimiz akışkanlığı biraz yavaşlatır. Ha, evde kıcırdayan kapılarınız, v.s. şeyler :p var ise, buralarda da mükemmel sonuçlar veriyor. :D
:harika: saygıyla eğiliyorum önünde tevfik abi

SinanSinan

Aktif Üye
ne sıklıkla yapmalıyız nelere dikkat etmeliyiz? bu konulardada tecrübe ve bilgilerinizi biz acemilerden eksik etmeyiniz :)