Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kamış Tavsiyesi Hakkında Yardım Lütfen

CemalSz

Üye
Adı
Cemal Sz
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Galata köprüsünde alba star 4110 450cm kamış kullandım ama fazla esnek olduğundan 75 gram da bile ucu fazla eğik durduğundan balık vurduğunda pek anlaşılmadı, şimdi sadece köprüde kullanacağım bir nevi yedek görevi görecek uygun bir kamış almak istiyorum hafif olması önceliğim tavsiye verirseniz memnun olurum.

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Galata köprüsünde alba star 4110 450cm kamış kullandım ama fazla esnek olduğundan 75 gram da bile ucu fazla eğik durduğundan balık vurduğunda pek anlaşılmadı, şimdi sadece köprüde kullanacağım bir nevi yedek görevi görecek uygun bir kamış almak istiyorum hafif olması önceliğim tavsiye verirseniz memnun olurum.
Bi fiyat aralığı ver hocam ona göre tavsiye gelsin. Bir de anladigim kadarıyla biraz daha sert bir kamış arıyorsun. Sen tam olarak av stilini de yaarsan. Tavsiyeler kolaylaşır gibi geldi. Bu başlıkta niceleri kamış aldı ;-) Sen de o kervana katılırsın inş. :)

CemalSz

Üye
Adı
Cemal Sz
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bi fiyat aralığı ver hocam ona göre tavsiye gelsin. Bir de anladigim kadarıyla biraz daha sert bir kamış arıyorsun. Sen tam olarak av stilini de yaz. Isler kolaylaşır.
İstediğim kamışın fiyat aralığını bilmiyorum :)
Sadece köprüde kullanıcam çinekop sarıkanat istavrit çekicem, evet sert ve hafif olması yeterlidir. Sonuçta yedek olarak kullanıcam yani ayda bir en fazla iki kere 300-400 liralık bişey düşünmüyorum o yüzden.Yemli hırsız kancalı en fazla 100 gram ile salıcam suya yani stil de bu klasik köprü avı :)

Son düzenleme:

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
İstediğim kamışın fiyat aralığını bilmiyorum :)
Sadece köprüde kullanıcam çinekop sarıkanat istavrit çekicem, evet sert ve hafif olması yeterlidir. Sonuçta yedek olarak kullanıcam yani ayda bir en fazla iki kere 300-400 liralık bişey düşünmüyorum o yüzden.
Ustalar el atar inş. :) Hayırlısı

CemalSz

Üye
Adı
Cemal Sz
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tavsiye vericek ustaların önerilerini beklemedeyim.

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
ööörtttmmenimm.. bu resimleri daha yeni görim :D baaaa sen atış filen yapiyon..

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
ööörtttmmenimm.. bu resimleri daha yeni görim :D baaaa sen atış filen yapiyon..
başlık geri de kaldı ;) Trio Rex ilk denememdi tabi o zaman naylon misina ;) vardı.
2015-02-01 21.02.56-1.jpg

Şimdi bu haldeler berkley whiplashli

Tavsiye vericek ustaların önerilerini beklemedeyim.
hocama kimse yardimci olmadı malesef ben ü üzgün bir kamış tavsiyesi edeyim o zaman ;) bu aralar çok popüler. Kamışı ben yedek diye aldım kenarda duruyor ;) 1 sefer kullandım gayet olumlu erim vs.

Surfcasting Oltası 420 CAPERLAN - Surf Kamış,Set Balıkçılık - Decathlon

Birde 4 parçalı olanı var taşıma problemi varsa bu da olabilir.
Surfcasting Oltası 420 Travel CAPERLAN - Surf Kamış,Set Balıkçılık - Decathlon

Yok bu kadar ucuz olmasın başlangıç seviyesinde olduğu halde sürekli rahatlıkla kullandığım bir kamış bir klasik olsun dersen
okuma Salina 2 3 parça 420 200 gram bir düşün. Kullanıyorum yemli de gayet memnunum tabi yemli de kullanıyorum ama Benim hedef balıklar büyük her zaman söylüyorum tatlisu avcisiyim. Küçük hedef balıklar olduğunda ben 20 60 atarli Spin kamışlarla avlanıyorum.
Okuma Salina Surf 420 cm Surf Olta Kamışı (100-200 gr) | Okuma Surf Olta Kamışları

Tabi biz bu işin acemisiyiz.

Saygılar.

Son düzenleme: