Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Video Kıyı Avlarımdan Kesitler

Konu, 'Balık Avı Videoları' kısmında nebulam tarafından paylaşıldı.

1. Bledax

Bledax Aktif Üye

valla o koya 3 kere gittim... birincisinde 1000-1500 adetlik bir akya sürüsü vardı çok şaşırmıştım. 2.cisinde metrelik bir caretta kıyıdan 10 metre açıkta bayanların panik yapmasına yol açtı. 3.cüsünde rakı içtim balık malık umurumda değildi. ;):islik:

nebulam ve coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Fisher07

Fisher07 Aktif Üye

Hocam sen çipura levrek falan demişsin ama o bildiğin köpek balığı.. Yani bizim buralarda o boyda çipura görünce yüzerek kaçıyoruz biz :) şaka bi tarafa elinize sağlık muhteşem avlar muhteşem çekim...

Daha iyileri rastgelsin!

nebulam bunu beğendi.
  4. nebulam

nebulam Aktif Üye

Hakan abi Antalyada Carettalar yüzenlere ısırık atıyormuş :krktm::krktm:
    Maşallah 1500 akya o_Oo_O
    Rakı balık, üstü varmı ;);)
    Şaka ben rakı içemiyorum, anasonun kokusunu sevmiyorum, denedim alışamadım o kokuya :(:(

5. nebulam

nebulam Aktif Üye

Yusuf beni sesli güldürdün ya :D:D
    Allahta seni güldürsün :harika::harika:
    Allah sana daha iyilerini ve irilerini nasip eylesin :harika::harika:

Not: Ben bu yorumu kullanabilirim ;);)

Son düzenleme: 9 Eylül 2017
    Fisher07 bunu beğendi.
  6. batuhan111

batuhan111 Aktif Üye

Mehmet arkadaşım , hepsi birbirinden güzel avlar , başarılarının devamını dilerim. Birde bu avlarda kullandığın takımlar hakkında (gerçi altlarına yazmışın ama) biraz daha açıklamalı bilgiler vermen mümkün müdür acaba? Özellikle beden ölçüleri ve sistemleri hakkında ?

nebulam bunu beğendi.
  7. nebulam

nebulam Aktif Üye

Batuhan abi beğendiğin için çok teşekkür ederim :harika::harika:
    O konu çok detaylı bir konu, onun üzerinde extra bir video hazırlayacağım. Geçiştirilecek bir şey değil, takım ve yem montajı zaten kilit nokta. Bu olmazsa zaten gerisi boş. Takım ve yem montajının mükemmel oturması gerekiyor. Ondan önce sadece rastlantısal avlanılıyor.

coner ve batuhan111 bunu beğendi.
  8. batuhan111

batuhan111 Aktif Üye

Merakla ve sabırsızıkla beklemedeyiz...:):)

nebulam bunu beğendi.
  9. Bledax

Bledax Aktif Üye

balık yemedim o gün . kasabadan mangallık köfte felan alıp ordaki belediye büfesinde kilosu 10 tl den pişirttirmiştim. ( akya 750-1000 de olabilir sayamadım ama vardı işte bir sürü...;):komik:)
    carrettaları insanlar besleyince hayvanlar ileri zamanda beklentiye giriyormuş... beklentileri gerçekleşmeyince de motive etmek yada hayal kırıklıklarını belirtmek amaçlı çimdikvari ısırıcıklar atıyorlarmış... ciddi ısırsa koparır cinsten çeneleri var .aman dikkat :tskler:

10. nebulam

nebulam Aktif Üye

Batuhan abi hepsini anlatacağım :srnsml::srnsml:
    Birçok dip balıkçısı sadece rastlantısal avlanır, klasik geleneksel yöntemlerle gereksiz çok fazla emek sarfeder ;);)
    Bir iyi avlak takıntısı vardır herkesin dilinde tamamen efsanedir :islik::islik:
    İyi avlak dip balığında (Çipura) doğruluk payı çok düşük olan bir orantıdadır, bunu anlatınca her dip balığı (Çipura) avcısı doğru ya diyecek :naslyany::naslyany:
    Ege kıyıları ve tüm benzer kıyılar aynı orantıda iyi veya kötüdür o_Oo_O
    20 defa aynı yerde ava çıkılsa sadece 1-2 defa iyi av yapılacakır 4-5 defa orta halli ve gerisinde vasat ve vasatın altı sıfır ve tek tük balıkla geri dönülecektir :uzgnm::uzgnm:
    Ama anlatacaklarımdan sonra bu oranlar ciddi anlamda yükselecektir, aynı zamanda balıkların boyuda aynı oranda büyüyecektir :ssrtcbya::ssrtcbya:

Son düzenleme: 9 Eylül 2017
    batuhan111 bunu beğendi.
  11. nebulam

nebulam Aktif Üye

Hakan abi, evet dediğin olabilir. Allah korusun Carettayla karşılaşmayalım :eek::eek: Hatta Carettalar duyduğuma göre bayağı zararlı duruma gelmiş, aşırı korunduğundan ve balık yumurtalarını yediklerinden normal balık popülasyonuna zarar vermeye başlamışlar.