Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

LRF bereketi

Yhy

Aktif Üye
Adı
Yahya
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu yoklukta güzel balıklar,eline sağlık İbrahim keyifli av olmuş,devamı rastgelsin.

Coşkun meray

Daimi Üye
Adı
Coşkun Meray
tebrikler Gürbüz bey.körfezimize istavrit gelmiş demek onun peşinede çinekoplar gelmeye başlamış.dişli erken geçicek anlaşılan karadenize.lrf mırmırda daha zevkli bence.

Deniz Tutkunu

Aktif Üye
Adı
Ayhan Gürbüz
Kan Grubu
O Rh Negatif
Tebrikler...............daha iyileri rastgelsin................

gürbüz

Aktif Üye
Adı
İbrahim GÜRBÜZ
Bu gece çok balık vardı fakat iştahları yoktu...sabaha karşı gelen mırmır gecenin yıldızı oldu,daha iyileri sizlere gelsin...
Karamürsel...
Shimano Scimiatar 210 UL 1-4gr
Shimano Exage FD 1000
Powerline Extrem 0,14
Cultiva 2gr 6no

sedatperincek

Yeni Üye
Adı
sedat
Herkese selam. Arkadaşlar ben Samsunluyum ve her yıl Samsunun Çarşamba tarafında Costal diye bir yer var oraya giderim. Daha önce hiç deniz avcılığı yapmadım ama Temmuz sonları ve Ağustos aylarında denizde kıyıya yakın yüzerken gördüğüm bir manzara beni baya bi şaşırttı. Yaklaşık 2 veya 3 m derinlikte kıyıya doğru gelen dalgaların içinden sürüyle balık geliyo, ben kefal diye tahmin ediyorum, yaklaşık 25-30 cm boyunda balıklar. Tam yanımıza kadar geliyolar ve sonra da iç kısımlara kaçıyolar, Şimdi size sormak itediğim bir kaç soru var. 1. si bu balıklar kefal mi? 2. si neden kıyıya bu kadar yanaşıyolar, 3. sü o aylarda (yani Temmuz sonu Ağustos ayları) o balıkları tutmak yasak mı? ve son soru da o balıkları nasıl yakalayabilirim

gürbüz

Aktif Üye
Adı
İbrahim GÜRBÜZ
Sedat bey ; tarifinize göre kefal veya ispendek olabilir...Civarda olta atan birileri varsa onlardan da yardım alabilirsiniz...

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Bu gece çok balık vardı fakat iştahları yoktu...sabaha karşı gelen mırmır gecenin yıldızı oldu,daha iyileri sizlere gelsin...
Karamürsel...
Shimano Scimiatar 210 UL 1-4gr
Shimano Exage FD 1000
Powerline Extrem 0,14
Cultiva 2gr 6no
@gürbüz Kutlarım güzel balıklar.Bayağı malzeme yaptın depoda.Şimdi meyveleri topluyorsun.

gürbüz

Aktif Üye
Adı
İbrahim GÜRBÜZ
@gürbüz Kutlarım güzel balıklar.Bayağı malzeme yaptın depoda.Şimdi meyveleri topluyorsun.
Eşref bey ; teşekkürler...
Lüfer ailesi bizim buralarda dengesiz malesef,klasik sabah/akşam suyu kavramı yok,öğlen saatlerinde sadece kaşığa ilgi gösteriyorlar....Malumunuz bende haftaiçi gündüz çalıştığımdan,mecburen geceleri LRF düzeni ile av yapabiliyorum.Artık kısmetimize ne denk gelirse...

exemcli

Aktif Üye
Denge kalmadı luferde öğlen güneş tepede kaşık çalışıyor sığ suda