Lrf Için Ip Misina Tavsiyesi

namre

Aktif Üye
2 Ocak 2018
145
258
63
41
Bursa
Adı
Erman
Ben de ilk kendo almıştım takımla beraber. Sonra fark ettim ki düğüm atınca kopuyor. Bayi malı kabul etmedi haliyle. Sonrasında willy sardım ve hala üstünde duruyor. Şimdilik sorunum yok ama değiştirme durumum olursa daha ince ve kaliteli ip almayı düşünüyorum. En azından Kairiki olabilir.

OKSiJEN

Aktif Üye
31 May 2018
199
293
63
38
KOCAELİ
Adı
EMİN B.Y
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Momoi oshikage bu güne kadar gördüğüm en iyi LRF ipi, zaten fuarlarda da bir çok ödül almış. sıfır su tutuyor, oltayı atarken makinadan ipin çıkışı esnasında hiç ses gelmiyor ip koptu sanarsınız o derece ve erim mesafesini ciddi derecede etkiliyor. bir çok marka ip kullanan arkadaşlarım bile hayran kaldı diyebilirim. bir çok ip alıp kısa sürede değiştirmekten se momoi oshikage alıp uzun vade kullanılabilir . su tutmaması sayesinde makine ömrü de uzamış oluyor. 0,1 PE - 0,4 PE arasında kalınlıkları mevcud.

Momoi Oshikage Lrf İpi 0,15 Pe (0,064) 4,5 Lb (2 Kg) 125m - n11.com
Peki 0.4 mü 0.3 mü 0.2mi? Hatta şunuda sormak istiyorum Engin hocam. Bu kadar ince ip misina kullanmışken sizce lidere gerek varmı ? Zaten çok ince ve avcı değilmi?

enginson

Daimi Üye
28 May 2014
4,988
8,209
113
38
istanbul
Adı
Engin ÖLÇER
Peki 0.4 mü 0.3 mü 0.2mi? Hatta şunuda sormak istiyorum Engin hocam. Bu kadar ince ip misina kullanmışken sizce lidere gerek varmı ? Zaten çok ince ve avcı değilmi?
ben 0,3 PE aldım. eşkina avında sürpriz yaşamamak adına 0.3 PE ideal.
leader şöyle gerekli, atış esnasında sahte ya da jighead dolanmamasını önlüyor, olta dibe takıldığında ipten değil de leaderden koparsa ip kaybı azalır. leader kullanmak bence her halükarda yararlı.