Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LRF (Light Rock Fishing) disiplini ile yapılan av raporları

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında BulutveGunes tarafından paylaşıldı.

1. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

@İsmail Özz 2.5 gr jighead için 15 m ideal bir mesafe. Lrf için de yeterli bir mesafe aynı zamanda. Ben de dün gece yaptığım avda ilk defa mesafe ölçtüm, 2 gr jighead'i 12 metre civarı tahmin ettiğim bir mesafeye atıyordum, yaptığım ölçümlerde 14-16 m arası gittiğini gördüm. Mesafeyi arttırmak için ağırlık arttırırsan yemin dipten gelecektir, orta sudan gelmesi için hızlı çekmen ve kamışı yukarda tutman lazım ki bu da aksiyonunu etkiler. Hava ve suyun durumuna göre kullanabileceğin en hafif jighead'i kullanmaya çalış her zaman, hem aksiyonu daha güzel verirsin hem de yemi balığın yemi ağızlaması daha kolay olacaktır.

Ahmet Çevik ve TrAcHuRuS bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. İsmail Öz

İsmail Öz Aktif Üye

2.5 gr icin idealse sorun yok o zaman. Haftaya 5 6 metre derinlikten baslayan bir suda calisacagim 3.5 4 gr jighead ile calissam daha makul olmaz mi soyle 25 30 metre gitsin istiyorum acikcasi

4. İsmail Öz

İsmail Öz Aktif Üye

Gerci gidecegim yerde istavrit hemen dibe salarakta tutuyorlar mesafeden dolayi cok sorun yok. Mebaru ile mezgit alamaz miyiz mezgitte var bayagi gidecegim yerde

5. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Dediğim gibi eğer dipte avlanacaksan ağırlık arttırabilirsin ama orta sudan ağır yemle balık alma oranın düşecektir bence. Silikon ile mezgit de alabilirsin elbette. Ayrıca istavrit kıyıda olduğunda zaten dibinde bir yerlerdedir genelde, derine çekildiyse de aradaki 5-10 m pek birşey farkettirmez senin için.

depthmeter bunu beğendi.
  6. onrayt

onrayt Aktif Üye

Tespit doğru. Türk deniz subayı :)

7. İsmail Öz

İsmail Öz Aktif Üye

Sagolasin usta biraz daha agir jigheadde alayim 2 sinide denerim duruma gore onunla devam ederim.

Mektupla bunu beğendi.
  8. enginson

enginson Daimi Üye

jighead ile attığın mesafe normal ama jigheadi daha uzağa atmak için solid uçlu kamışları kullanmak gerek. bir de kaliteli bir ip misina erim mesafesini arttırır.

TrAcHuRuS ve Mektupla bunu beğendi.
  9. ozmenahmet

ozmenahmet Üye

@iogurer selamlar aramıza hoş geldiniz. geçen hafta tekneden tuttum baby jig ile zebra glow 7 gr. daha süzülerek inmesine fırsat vermeden yapışıyordu balık . 10 tanesi kiloyu geçecek boyda istavritler . Tutması çok keyiflidir . Sular biraz daha sogusun kıyıdan da alınır . Geceleri iskele gibi bir yerden derin suya direkt atıp süzdürerek balığın olduğu derinliklere indiğinde yapışacaktır . genelde yüzeyden 5 kulaç aşağıda dır iri istavritin suyu . keyifli avlar dilerim rastgele

Son düzenleme: 4 Aralık 2017
    TrAcHuRuS, Mektupla ve iogurer bunu beğendi.
  10. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Dün akşam gün batımında eminönü karaköy tarafında lrf denedim. Geldiğimde gündüzden kovalar, bidonlar dolmuş, en son çapariler 2'li 3'lü sudan çıkıyordu. Bu istavrit bolluğu bana baya bir umut vermişti. Birşeyler atıştırdıktan sonra takımı kurup 7 gr. zebra glow ile ilk atışlarıma başladım. Değişik derinlikleri denememe rağmen vuruş alamadım. Bir iki yer değişikliğinden sonra berkley silikona geçtim. Yine vuruş yoktu. Köprüyü geçip karaköy tarafında da yine jig silikon hatta bir ara duo sahte denememe rağmen vuruş alamadım. 2 saat sonunda büyük bir hüsran ile eve dönüşe geçtim. Sanırım balık benim için fazla dipteydi diye kendimi avutuyorum.

ozmenahmet, TrAcHuRuS ve Mektupla bunu beğendi.
  11. iogurer

iogurer Yeni Üye

Ahmet Hocam selamlar, değerli bilgiler için çok teşekkürler. Umudum belirttiğiniz yönde:) Google Maps’te Pendik- Küçükyalı hattinda iskele ariyorum resmen gece gitmek için:) Mesela Cuma gece Dolgu alani bittkten sonra Dragos tesislere gelmeden once Tesaduf kafenin onundeki iskelede(harfiyat gemisinin bağli oldugu yer) denedim. Tek bir vurus bile alamadim maalesef. Gerci sabah 6ya kadar ciddi lodos ta vardı. Umarim guzel bir iskele bulacagim:)) Bu arada ileride de tecrübelerinizden faydalanmak beni çok mutlu eder.

ozmenahmet ve Mektupla bunu beğendi.